petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşları depremi önceden hisseder mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Uğur DOĞAN tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar.1 saat kadar once izmirde 5.1 deprem oldu.buraya kadar normal.fakat kuşum gece gece kafesi kemirmeye baslayip kafesten cikmaya calisti.bu yuzden cikardigi sese uyandim kuşa bissey oluyo sandim ve akabinde deprem oldu.depremden sonrada normale döndü.sakinlesip uyudu

2. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Bazı hayvanların bu tür şeyleri önceden hissettiği söyleniyor bende tanık oldum ,6.5 şiddetinde bi deprem olmuştu izmirde 2006 yılındaydı sanırım ve karşı komşunun köpeği depremden önce 1 saat kadar uğulamıştı sonrasında deprem oldu .bu arada depremi ben hissetmedim merkez üssü neresi acaba bi bakayım,iyi sabahlar.

3. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    17 agustos depremini hatirladim benimde mavisim vardi 3 yasinda filendi yedigimiz herseyden oda yerdi kola bardaginin icine dusmustu hala yasamisti 17 agustos depreminde kafesi depremden dolayi sehpadan yere dusmustu ve 1 hafta sonra kusum olmustu :(

4. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ege denizi merkez ussu.surekli sallaniyoruz geceden beri.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:30 -->-> Daha önceki mesaj 08:28 --

Cok zor bi durum.basiniz sagolsun

5. tunc@y

tunc@y Guest

Bizde Çanakkale'de aynı şekilde muhabbet kuşumuzun aşırı gürültüsüne uyandık. Ve 5 dk. sonra saat 3.45 gibi 5.1 şiddetinde olduğu belirtilen deprem gerçekleşti.

TepeTakla

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    hissettiklerini sanmıyorum 1-2 hafta önce deprem oldu ev sallandı hepsi ayrı kafadaydı yem yiyende vardı çiftleşeende :D

7. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bazı hayvanlar deprem öncesi insanın duyamayacağı frekanslarda ses ve titreşimler oluşması ve hayvanların bunları hissederek yüksek sesle ötme çırpınma gece bile uçma gibi şeyler oluyor ama bazı kuşlara insanların kulak duyma frekansı 20 - 20000 muhabbet kuşunun ise 0.1 Hz gibi düşük sesleri bile duyabilme yetisine sahipler Yani insanın duyamadığı küçük sesleri bilene duyabiliyor belki depremi de duyabilir ama 1 saat çok erken :) en erken 5-10 dk önce anlarlar diye tahmin ediyorum. :)

#7 Resul OZYAMAN, 6 Aralık 2014
    Son düzenleme: 6 Aralık 2014
  8. fatih akso

galiba hissediyorlar

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kuşlar depremi nasıl hisseder

,
  2. kuşlar sarsıntıyı hissederler mi?