Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları depremi önceden hisseder mi

Uğur DOĞAN

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar.1 saat kadar once izmirde 5.1 deprem oldu.buraya kadar normal.fakat kuşum gece gece kafesi kemirmeye baslayip kafesten cikmaya calisti.bu yuzden cikardigi sese uyandim kuşa bissey oluyo sandim ve akabinde deprem oldu.depremden sonrada normale döndü.sakinlesip uyudu

Bazı hayvanların bu tür şeyleri önceden hissettiği söyleniyor bende tanık oldum ,6.5 şiddetinde bi deprem olmuştu izmirde 2006 yılındaydı sanırım ve karşı komşunun köpeği depremden önce 1 saat kadar uğulamıştı sonrasında deprem oldu .bu arada depremi ben hissetmedim merkez üssü neresi acaba bi bakayım,iyi sabahlar.

17 agustos depremini hatirladim benimde mavisim vardi 3 yasinda filendi yedigimiz herseyden oda yerdi kola bardaginin icine dusmustu hala yasamisti 17 agustos depreminde kafesi depremden dolayi sehpadan yere dusmustu ve 1 hafta sonra kusum olmustu :(

Bazı hayvanların bu tür şeyleri önceden hissettiği söyleniyor bende tanık oldum ,6.5 şiddetinde bi deprem olmuştu izmirde 2006 yılındaydı sanırım ve karşı komşunun köpeği depremden önce 1 saat kadar uğulamıştı sonrasında deprem oldu .bu arada depremi ben hissetmedim merkez üssü neresi acaba bi bakayım,iyi sabahlar.

Ege denizi merkez ussu.surekli sallaniyoruz geceden beri.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:30 -->-> Daha önceki mesaj 08:28 --

17 agustos depremini hatirladim benimde mavisim vardi 3 yasinda filendi yedigimiz herseyden oda yerdi kola bardaginin icine dusmustu hala yasamisti 17 agustos depreminde kafesi depremden dolayi sehpadan yere dusmustu ve 1 hafta sonra kusum olmustu :(

Cok zor bi durum.basiniz sagolsun

Bizde Çanakkale'de aynı şekilde muhabbet kuşumuzun aşırı gürültüsüne uyandık. Ve 5 dk. sonra saat 3.45 gibi 5.1 şiddetinde olduğu belirtilen deprem gerçekleşti.

TepeTakla

bazı hayvanlar deprem öncesi insanın duyamayacağı frekanslarda ses ve titreşimler oluşması ve hayvanların bunları hissederek yüksek sesle ötme çırpınma gece bile uçma gibi şeyler oluyor ama bazı kuşlara insanların kulak duyma frekansı 20 - 20000 muhabbet kuşunun ise 0.1 Hz gibi düşük sesleri bile duyabilme yetisine sahipler Yani insanın duyamadığı küçük sesleri bilene duyabiliyor belki depremi de duyabilir ama 1 saat çok erken :) en erken 5-10 dk önce anlarlar diye tahmin ediyorum. :)

Son düzenleme:
Geri