Karadeniz Pet

muhabbet kuslari hakkinda bilgisi olan olmayan herkes tartisabilir :)

• Konbuyu başlatan sahan
  • Başlangıç tarihi
S

sahan

Guest
Sizden korkan elinizi soktugunuzda aradan kafesten kacmaya calisan sizden nefret eden bir kusla (en fazla 1.5 aylik ve galiba erkek bir cekoslavak) nasil arkadas olabilirsiniz adim adim yazarmisiniz

ilk hafta hiç karışma sonraki hafta biraz yaklaşarak elini kafese yaklaştır ve sakin sesle sohbet etmelisin yavaş hareket etmelisin sonraki hafta kafesin kapısını aç ama elini içine koyma sadece kapının önünde tut sonraki hafta elinin içine koy ve hiç kuş yaklaştırma sadece içine koy ve kıpırdatma sonra tek parmagınla göğsünü yavaşça sevip elinden yem yedire bilirsin
birz uzun oldu

Tamam kardesim cok tesekkurler umarim 1 ay sonra beni sevmeye baslar zamani onemli degil zaten ama ondan once aldigim mubisim benden surekli nefret ediyordu . :) yalniz bisey soracagim ondan uzak olmam gerekiyor ama elimi kafese sokmadan nasil altini temizleyecegim

bnm alalı 3 4 hafta oldu 2 aylık resimdede görülüyor zaten çok afacan bişey ama 2 mizde birbirimizi tam anlamıyla keşfedemedik ama kafese elimi uzattığımda bazen parmağıma atlıyor dışarı çıkardığımda hemen enseme atlıyor omzumda durmuyo ensemde duruyo çok hafiften bişiler mırıldanıyo ama anlaşılmıyo inş yakında bana alışır bu durumda olmak bile insana zevk veriyor İnş senın kuşta alısır ama çok sabır isteyen bir iş :)

ilk hafta hiç karışma yemini suyunu ver sonraki haftalarda odaya bırakırsın ozaman temizlersin olur biter

Oyle oyle , bazen stresini aliyor bazen sinirden deli ediyor ama katlanicaz bu tatli dostlara :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:21 -->-> Daha önceki mesaj 16:15 --

Mehmet kardesim son bisey daha , bizim ust katimizdaki kus onun icin zararlimi o ciklediginde bizimki cok heyecanlaniyor ve kafeste ordan oraya cirpiniyor cevap veriyor bu egitiminde skntı olurmu birde umarim haftaya huyu duzelir ama duzelmesse disariya saldigimda odanin en tepesine kaciyor dolaplarin ustune ve kafesini hic sevmedigi icin acliktan olse bile geri donmek istemiyor . Simdi ayna almak istiyorum kafesini sevsin diye ama buseferde benimle ilgilenmez diyorum eş almak icinde daha cok zamani var kafesini sevmesini saglarsam cok iyi olacak ne yapmaliyim ?

kafese ayn değil salıncak veya türlü oyuncak lar takabilrsin üst kattaki kuş onun dikkatini dağıtabilir ses duymasını önlersen daha kolay alışır kolay gelsin işin zor :D

Baş edicez bakalim insallah :) yarin bi oyuncak alirim kafesini severse isim cok kolaylasir diye dusunuyorum tek arkadasim bu agresif bacaksiz ama katlanicam artik sagol kardesim tesekkur ederim

İnşallah alisir Fistigim bize ilk geldiği gün yerinden zerre kipirdamadi korktum sabaha kadar basinda bekledim uyumadik bile ilk zamanlar doğalgaz borularina konuyordu saldigimda saatlerce dil doktumde yinede avcumla tutup içeri almadim . ilk zamanlar tunegini yada bir aynayi uzatip alip kafesine koyuyordum. Sonra anladi bundan zarar gelmez elimede gelmeye basladi. Yalniz bi kaza yasadik çorbaya düştü ve çok korktu yikanirken vs. Simdi yine elime geliyor ama güvenini tam olarak kazanabilmiş değilim uzun sure durmuyor. Avucuna alma zorla yikama derim ben mecburdum ama :)

Geri