Karadeniz Pet

Muhabbet Kusları Hakkında Sıkca Sorulan Sorular

Paylasim icin tesekkurler. Yeni uyelere uye olduklari zaman okutulmasi zorunlu olabilecek yazi. Boylece forum gereksiz sorulardan kurtulmus olacaktir.

Son düzenleme:
neden ne zaman konu acsam kimse bana yardım etmıyor kendım ıcın sormuyorum herkes gıbı kusum ıcın buradayım burası kalabalık geldı herkese soruyorum

Eski yeni herkesin okumasi gereken bir paylasim olmus teşekkürler

Merhaba,
Ben iki buçuk aydır yaklaşık 7 aylık bir dişi muhabbet kuşu besliyorum. ilk aldığımız zaman 10 günlükken kafesten çıkardık, kanadında sorun oldu, veterinere gittik, kanadında zedelenme olmuş dedi veteriner. sonrasında vitamin verdi, bir süre onu kullandık. ama kanat hep düşük duruyor. bazen kafesten çıkarıyoruz, uçuyo gayet güzel, ama daha sonra zedelenmiş olan kanadı sürekli titretiyo. son 2 gündür sadece zıplayabiliyor, çok yüksek bir yere uçamıyor. artık ötmeyi de bıraktı. nolur yardım edin bana.

Bir çok konuyu portala soracağız sanırım :)

lütfen acil yardım

benim muhabbet kuşum sürekli yatıyor ve hiç ötmüyor iki adım atıyo sonra hemen yatıyo ishal olabilirmi resimlerini buraya yükleyemiyorum üşüyor zannettik peteğin üzerine koyduk ordada yatıyo sonra uçmak istiyor uçamıyor ne yapmalıyım

Benım yavru bır muhabbet kusum var 1,5 aylık akrabalardan herkes onu elıne alıyor almayın degıncede küsüyolar ben hala o kusu egitebilir miyim

Arkadaşlar bir yaşına yeni giricek erkek kuşuma bi dişi aldık ilk olarak kavga etmediler arada erkek cok az dokundu yanyanada durdular ama erkek dişinin şimdi yanında durmuyor ilgisiz gibi benim erkek kuşdamı sıkıntı var çünkü dişi hiç karışmıyor erkeğe ve cok neşeli yanına bile gitöeye çalışıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:38 --

Arkadaşlar bir yaşına yeni giricek erkek kuşuma bi dişi aldık ilk olarak kavga etmediler arada erkek cok az dokundu yanyanada durdular ama erkek dişinin şimdi yanında durmuyor ilgisiz gibi benim erkek kuşdamı sıkıntı var çünkü dişi hiç karışmıyor erkeğe ve cok neşeli yanına bile gitmeye çalışıyo ama erkekte tık yok ve dişide 8-9 aylık minimum

arkadaslar acil yardim erkek muhabbet kusum yem yemiyor su icmiyor bugun disi oldu ne yapmaliyyim acil yardim *?

satilik erkek muhabbet kusu ariyorum varmi ?

erkek ariyorum bir yasina yakin olsa daha iyi olur ?

Eğik Muhabbet Kuşu Anotomik bozukluk

Arkadaşlar merhaba;
Yeni aldığımız muhabbet kuşunda daha önce hiç karşılaşmadığımız bi durum var sizden bilgilendirme ve yardım bekliyoruz şimdiden teşekkürler.

Muhabbet kuşunun normal duruşunda bir eğiklik var, özellikle uyurken çektiğim foto da çok net. uyku halindeyken kafası 90 derece aşağıya dönüyor..
Duruş bozuklugu dışında dışkısında herhangi bir problem yok gayet sağlıklı yem yiyor neşeli ve hareketli.
Ancak bu duruş bozuklugunun ileride bir soruna yol açıp açmayacağını merak ediyorum

rjMOqz.jpg

7Yg6Or.jpg

PpklRb.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam benim kuşumun sol denge kanadı çıkmış yada kırılmıs tam olarak anlamadm ama bide ben yeni aldm kuşları çift bugün aldm kanat yeniden gelirmi bilgi verirseniz cok iyi olur yada bi veterineremi götürmeliyim?

yardım edin

kusum yumurtasını kırdı:(

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar buraya mesaj atacağınıza sorununuz neyse konu açın yardıumcı olalım

Dişi Kuşum Bugün Halsiz Bi Bakın Lütfen ?

Dişi kuşumun bugün 4. Yumurtasını bekliyorum karninda yumurtasi var ama halsiz gördüm onu birazda cabaliyo yürürken acaba neden yorumlarinizi bekliyorum ?

Merhabalar. Ben dün muhabbet kuşu aldım daha 35 günlük olduğunu söylediler. İçlerinde en hareketlisini seçtim eve gelince doğal olarak hiç ses çıkarmadı ve olduğu yerde hiç kıpırdamıyor. Yem yemiyor ve su içmiyor. Ne yapabilirim? Susuz kalması beni üzüyor. Daha 2 gün oldu eve geleli yerini hiç değiştirmedim. Arada yumuşak sesle konuşuyorum ama çok ürküyor. Söylediğim gibi aç ve susuz kalması beni üzüyor. Neler yapmalıyım?

Merhabalar. Ben dün muhabbet kuşu aldım daha 35 günlük olduğunu söylediler. İçlerinde en hareketlisini seçtim eve gelince doğal olarak hiç ses çıkarmadı ve olduğu yerde hiç kıpırdamıyor. Yem yemiyor ve su içmiyor. Ne yapabilirim? Susuz kalması beni üzüyor. Daha 2 gün oldu eve geleli yerini hiç değiştirmedim. Arada yumuşak sesle konuşuyorum ama çok ürküyor. Söylediğim gibi aç ve susuz kalması beni üzüyor. Neler yapmalıyım?

kuşlar ilk geldiklerinde fazla yemek yemezler su içmezler ve ötmezler zamanla alışınca size ve kafesine her şey normale dönecektir siz onun yerinideğiştirmeyin yumuşak sesle konuşun
o siz görmeden yiyip içiyordur