Karadeniz Pet

Muhabbet Kusları Hakkında Sıkca Sorulan Sorular

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/suzi/20150925_174225.jpg
arkadaslar benimde bi çift muhabbet kusum var ve yavruları çıktı en büyüğünü kendime ayırdım yavrulardan diğerlerini sattım ama cinsiyetini bilmiyorum yavrunun ve fotorafta koymıyorum yardımcı olurmusunuz fotolarını atmak istiyorum

Arkadaslar merhaba benim erkek muhabbet kusum var 12 yasinda ve 3 4 senedir burnu kahverengi kabuk toplamis durumda bu normal midir acaba?

Arkadaslar yeni bi yer açmak istemedim bi sorum olucak kusumda böyle bi şişlik var ne olduğunu bilmiyorum iner diye bekledim ama yok inmedi yemesi İçmesi iyi sıkıntı yok tunekte oturuyor öyle tuylerini kabartiyor bekliyor öyle iki defa yumurtladi üçüncüsü olmadı bi tane yavru verdi napabilirim bi de bu olmadan önce Çiftlesmisti

Ekli dosyalar

• 20160819_144947.jpg
    20160819_144947.jpg
    851 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaslar mavi ciftin dişisinin gagasında mantar vardı zaten flört den ileri gitmiyo hicbir çiftim.neyse mavi ciftimin dişi kuşuna avipom sürdüm esine de sürdüm ayirabilecegim bir kafesim yok.dişiyi.neyse dişi de azman gibi isirdi mi koparır.sürene kadar da tepistiginden hayvani citilemis gibi oluyor.avipomu iki defa mı kullansam mi ne kadar süre devam etmem lazım.eski kuşlarımda kullanıp tekrar etti.yuvaliktan kapar mi mantar bilemiyorum.

sa
1 çift muhabbet kuşum varda yuvalıkla birlikte kafes düştü ama kuşalr ın ödü patlıyıp ölebilirmi ? yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba arkadaşlar, 4 aylık erkek muhabbet kuşum var ve yaklaşık 3 haftadır benimle birlikte. Fakat geldiği günden beri deli gibi kaşındığı için bir kaç kez (nefret ettiğini bilmeme rağmen) zorla avucuma alıp bit spreyi uygulamak zorunda kaldım. Şuan elimden çok korkuyor ve kafesin dışından da olsa elimi görmek bile istemiyor. Güvenini kırdığımı düşünüyorum. Bana ve elime bundan sonra alışır mı? Birde avuca alınmak istemeyen muhabbet kuşlarına bit spreyi nasıl uygulanmalıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Çok teşekkür ederim bu geniş bilgi için. Hepsi bir arada gibi olmuş. Emeğinize sağlık.

Muhabbet kuşum 4 buçuk aylık ve yaklaşık 3 aydır bende tavisyeleriniz neler kuşlar hakkında 0ek bilgim yok lütfen yardımcı olur musunuz ?

Muhabbet kuşum 4 buçuk aylık ve yaklaşık 3 aydır bende tavisyeleriniz neler kuşlar hakkında 0ek bilgim yok lütfen yardımcı olur musunuz ?
Başlık altına soru yazmayıp kendi konunuzu açın. Fotoğraf yukleyin. Yardimcı olunacaktir keyifli hobiler

İyi günler size bir sorum olacak bi tane erkek yavru kuş aldım ve aldığım günden beri tünekte otururken nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı oynuyo ve geçen gün burnu nezle olmuştu veterinere gittim neocure diye bi ilaç verdi nezle gitti ama hala kuyruğu aynı ne yapabilirim

İyi günler size bir sorum olacak bi tane erkek yavru kuş aldım ve aldığım günden beri tünekte otururken nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı oynuyo ve geçen gün burnu nezle olmuştu veterinere gittim neocure diye bi ilaç verdi nezle gitti ama hala kuyruğu aynı ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• 20170325_092200.jpg
    20170325_092200.jpg
    906.6 KB · Görüntüleme: 23
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce muhabbet kuşu aldım herşey iyi hoş güzel ama bu sıkıntı var elimi kafesten içeri uzattığım zaman elime geliyor dışarı çıkarıyorum fakat hemen kafese gidiyor ayrıca hiç otmuyor kuş yavru ve hareketsiz bir kuş yani uysal. Tavsiyeleriniz nelerdir ne yapmam gerekiyor

Muhabbet kusumu alali 5 gun oldu kac aylik oldugunu bilmiyorum . Aldigim gunden beri halsiz otmuyor. Sadece kus sesi actigimda nadir cok az bir ses çıkarıyor. Arada tuylerini kabartiyor. Arada yine ayagiyla kanadini kaşıyor. Ne yapmaliyim. Acaba alisamadimi ortamina. Yardim edebilirseniz cok sevinirim teşekkürler.

İyi günler arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce muhabbet kuşu aldım herşey iyi hoş güzel ama bu sıkıntı var elimi kafesten içeri uzattığım zaman elime geliyor dışarı çıkarıyorum fakat hemen kafese gidiyor ayrıca hiç otmuyor kuş yavru ve hareketsiz bir kuş yani uysal. Tavsiyeleriniz nelerdir ne yapmam gerekiyor
Ortama alışması lazim benim önerim web de konuşan kuş sesi videolarını ara ara açıp dinletmeniz

Benim fıstık diye kız kuşum var hiç ıssırmıyor ben onu avuçlamadan kafasını okşamak istiyorum nasıl yapabilirim.Yardımcı olurmusunuz?

Muhabbet kusumu alali 5 gun oldu kac aylik oldugunu bilmiyorum . Aldigim gunden beri halsiz otmuyor. Sadece kus sesi actigimda nadir cok az bir ses çıkarıyor. Arada tuylerini kabartiyor. Arada yine ayagiyla kanadini kaşıyor. Ne yapmaliyim. Acaba alisamadimi ortamina. Yardim edebilirseniz cok sevinirim teşekkürler.

kuş ortama yeni geldiği için alışmamıştır. 1 hafta süre bekleyin alışır normalde ama alışmıyorsa eğer bir sorunu vardır veterinere götürün.(hasta vb. olabilir)

arkadaşlar kolay gelsin benm 1 cift muhabbet kuşum var dişiyi alalı 10 gün kadar oldu iyi anlaşıyorlar erkek dişinin üstüne ayağını koymaya çalışıyor ama dişi sanki izin vermiyor bir türlü başaramadılar yani ... dişi yuvalığa girip çıkıyor... erkek kafesin girişini kenarlarını kemiriyor.... anlamadım bunlar ne ayak .. yardımınızı bekliyorum .......

zamanla olucaktır.Hatta 2-3 ay içerisinde de olabilir. Sabırlı olun

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

benimde kuşum ilk 2-3 gün ymeke yemedi su içmedi. ben ellemedim.Sonra 1 hafta sonra alıştı yemeye başladı biraz sabırlı olsun yiyeceğini düşünüyorum ama yemezse eğer hasta olabilir veterinere götürün.

teşekkürler burada istediğim bütün soruları buldum :)