Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları hakkında sorum

• Konbuyu başlatan Ali Karaaslan
  • Başlangıç tarihi
A

Ali Karaaslan

Guest
Evet arkadaşlar bu foruma yeni üye oldum ve ilk sorumu sormak istiyorum benim bir çift muhabbet kuşum var ikiside 1.5 yaşında dişi olan 1 yıldır benimle erkek ise 5 aydır daha önce hiç kuşlarım yumurtlamadı o yüzden bunların yumurtlamasını çok istiyorum aradan 5 ay geçti kafeslerinde yuvalık herzaman asılıydı daha yumurtlamadılar ve geçen ay çiftleşmeye başladılar genellikle hergün akşamüstü sürekli çiftleşiyorlar ama tam çiftleşiyorlarmı bilemem çünkü erkek dişinin üzerinde en fazla 10 saniye duruyor sonra bırakıyorlar daha yeni bugün dişi kuş biraz meraktan olsa gerek yuvalığa girip çıktı 4-5 kez nijer tohumu felan veriyorum acaba ne zaman yumurtlar artık sabrım kalmadı gerçekten bide erkek kuşum çok azgın suluğundaki yansımasına bakıyor ona karşı kur yapıyor dişi ise başka bi tünete öyle duruyor gün boyunca acaba suluğuna bir örtü örtsem fayda edermi ? unutmadan söyleyeyim ikiside kızgınlaşmış durumdalar

öncelikle hoşgeldiniz...kuşlarınızı fotoğraflarını yayınlarsanız daha faydalı yorumlar alabilirsiniz...nasıl fotoğraf yükleneceği konularda mevcut...kuşlarınız kızıştı ise ve çifleşiyorlarsa yakında yumurtlayacaktır...sabır...

resimlerini görürsek daha iyi yorum yapabiliriz. mesela kafes düzeninde sorun olabilir.

ben pek anlamam çiftleşme işinden ama normaldede öyle olması gerekmiyormu ?

Bugün yuvalığa girip çıkmaya başladı yuvalığı kazıyor ama yuvalığın kapağını gagasıyla kaldırıp kaçtı 2 kez bunu nasıl engelleyebilirim bantlasam boş yumurta olduğunda yavru öldüğünde nasıl yapailirimki başka çözüm yokmu ?

Geri