Karadeniz Pet

muhabbet kuslari - ilk kitabim

CEM CANER

Onursal Üye
Merhaba arkadaslar bircogumuz internet ortami uzerinden muhabbet kuslari hakkinda bilgi edindik . Bugun okulun kutuphanesinde vakit gecirirken boyle bir kitap bulunup bulunmadigini merak ettim ve arastirmam sonucunda kitabi buldum okumaya basladim . Kitabin ismi muhabbet kuslari yazari ise tuncel altinkopru. Kitabi okudukca edindigim farkli bilgiler olursa sizlerle paylasicam . Zaman zamansa fotograflar ekleyecegim bana birseyler katacagina inaniyorum . Muhabbet kuslari hakkinda bircok kitap var merak edenler internetten arastiracagina kitap olup okuyunuz daha cok bilgi ogreniceginizi dusunuyorum .

Geçen yıl bu kitaptan 2-3 kere hediye ettik :) Acaba bendemi bir kitap çıkartsam muhabbet kuşları hakkında kapsamlı birşey :p

Geçen yıl bu kitaptan 2-3 kere hediye ettik :) Acaba bendemi bir kitap çıkartsam muhabbet kuşları hakkında kapsamlı birşey :p

çok farklı şeyler var gerçekten içinde okudukça ufkum genişliyor , ve bir kitap daha buldum kütüphanede kuş isimlerinin doğu türkçesi , mançuca ve çince sözlüğü . doğuşlarının isimilerininin nereden geldiğini falan anlatıyor buda

şimdiye kadar okudugum bilgilerden kuşların tarihçesi anlatılıyordu ilk olarak avustralya nın çayırlıklarında yeşil renklerde bulunmaktaydılar cok nadir olarak sarı ve mavi renklerde görülekteydi ilk evcilleştirme ingilizler tarafından yapılmış , daha sonra kuzey amerikada ve hollanda almanya fransa da mavi renkler sarı renkteki kuşlar türetilmeye başlanmış 1880 yılından itibaren kuşlar acık arttırmayla yüksek fiyatlara satılmaya başlanmış bu zamanlarda yuvalık olarak hindistan cevizleri ve agac kabukları kullanılmış ilk kafesler tahtadan ve aşırı lüks olarak tasarlanmış okudukça zaman buldukca paylaşmaya devam edeceğim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:03 -->-> Daha önceki mesaj 13:02 --

Kaç sayfalık bir kitap ?

121 sayfa kitap :)

Geri