Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları nasıl ürer ?

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
[YOUTUBE]FPjiCXPvV98[/YOUTUBE]

paylaşım için teşekkürler..

güzel paylaşım tşklr. Ama benim kuşlarda cok iyi anlaşıyor yuvalıktan cıkmıyolar ama hala bişi yok tabi çiftleştiklerini hiç görmedim :)

valla ediyorum muhammet peki bugün hemstır talaşlarından aldım altına serdim acaba yuvalıga girmemezlik yaparmı bi sakıncası olurmu ?

Mehmet abi yuvaya talaş dökmen iyi olmuş girmemezlik edeceğini açıkçası pek sanmıyorum.. Gözlemle abi eğer giriyor ve talaşları yuva dışına atıyorsa veya yuvanın içerisinde bi kenara biriktiriyorsa işlem tamamdır yumurtalar geliyor demektir :) Birkaç güne belli olur herşey.. Fazla rahatsız etmemeye özen göster abi..

valla muhammedim zaten kemire kemire altına ve kenarlara tüh olsun kemirdigi talaşları olsun yaymıştı ben hafiften yardımcı olayım dedim bu arada resimlerde gördügün mavi olan sarı kafalı dişinin burnu iyice kahverengine dönmeye başladı hadi hayırlısı :) Bu arada odada sadece geceleri ben yatıyorum gündüzleri falan annem sadece yatagımı toplamak için giriyor okadarda rahatsız olmaz herhalde.

Kuslarınıza mama ve vitamin takviyesi veriyorsunuz.

OVI AVIS mama kullanıyorum içine ayriyetten havuç yumurta ile nemlendiriyorum ama nedense yemiyorlar buna gck oluyorum mineral blok gaga taşı mürekkep balıgı kemigi ve kumları falan hiç eksik etmiyorum temizliklerinide annem düzenli şekilde yapıyor. Vitamin takviyesi derken ne gibi vitaminler bunlar ?

Supeervit kullanmani öneririm..mama olarak kendin hazirla asla hazır mama kullanma derim ama karar senin tabii

Mehmet abi Serkan abimin önerilerini dikkate almanı tavsiye ederim :) Özellikle de mama konusunda.. Mama alanında üzerine tanımıyorum ;)

güzel yorumlar yapmışlardı onun için kullandım peki güzel bi mama tarifi istesem sizden kızarmısınız ? :)

Yakında detaylı bi şekilde foruma ekleyeceğim.

En iyi vitaminler arasında gelir..ben uzun süredir kullanıyorum çok etkili bi vitamin

kuşcularda varmıdır petshopta falan yoksa internettenmi sipariş vermek lazım ?

kuşcularda çok nadir oluyor ama ulus halin yanındaki tarım ilaçları satan yerde var..

o kadarını bilmiyorum :)

Geri