petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşları Ne Yerler ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11

Evimizin neşe kaynağı olan muhabbet kuşları yalnızca yem yemiyor ancak meyve ve sebzeleri de çok seven bu kuşlar bazen diğer yiyecekleri yemek istemeyebilirler. Bunların en temel nedeni ise boyundan büyük yiyeceklerden kormalarıdır. Sözü fazla uzatmadan sizlere mubişlerin yedikleri diğer yiyecekleri sıralayalım.

Marul
    Havuç
    Biber
    Elma
    Limon, portakal ve mandalina kabuğu
    Roka
    Patlıcan
    Semizotu
    Bezelye
    Pazı
    Balkabağı
    Brokoli
    Kereviz(sap kısmı)
    Salatalık
    Ispanak
    Domates
    Soğan
    Lahana
    Patates(haşlanmış)
    Pırasa

Hayati Uyarı
    Kuşlarınıza bu yiyecekleri vermeden önce güzelce yıkayın ve kurulayın. Çünkü bu ürünler tarımda kullanılan ilaçların kalıntılarını üzerilerinde barındırabilirler. Yıkadıktan sonra kurulanmasının nedeni ise kuşunuzun ishal olmasını önlemektir.

2. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    bilgi için sağolasın, beslenme en önemli şey.

3. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Rica ederim Muammer abi :)

4. Ahmet KOCAMAN

merhaba benim 1 çift muhabbet kuşum var lahana ve marul verebilirmiyim benim bildiğim marul ishal yapar bu konuda yardımcı olurmusunuz

5. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Marul verebilirsiniz haftada bir iki kere, siz takip edersiniz kuşlarınızı duruma göre haftada kaç kere vereceğinizi ayarlarsınız. benimkilere her gün yada bi gün arayla veriyorum. Lahanayı hiç denemedim.

6. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Domates verilmesini önermem,üretici bir abimde bir öğünde domates kullanmış.Ve kuşların çoğunda sorunlar ortaya çıktı,bu hataya bende düştüm.Yedikten sonra kuş sanırım sindiriminde çok zorlanıyor yada zararlı bir yönü olsa gerek formdan düştü 3-4 saat boyunca
    Benim önerilerim ;
    Havuç
    Salatalık
    Marul
    Kurutulmuş meyveler
    Mandalin-portakal kabukları
    Bunlar benim denediğim ve çok sevdiğim sebze meyve çeşitleridir :)

7. AngryBirds

Bunları çok küçük parçalara ayırıp veriyoruz değil mi ?

8. Gokay Akgul

Biçoğunu parçalara bölmene gerek yok usta. kemirebilme yeteneği oldugu için daha çok eğleneceğini düşünüyorum ben.

9. Duranettin ERAYDIN

bizimkiler en çok marul ve semizotuna bayılıyorlar meyve yemiyorlar mamada havuç varsa onuda yemiyorlar

10. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    bilgiler için teşekkürler.. Bende roka yemezler diye biliyordum yanlış biliyormuşum :)

11. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    bende boncuğuma domates yediremedim istemiyor hatta kırmızı renkte hiç bir şey yemiyor kaçıyor...en komik limonu yiyor :) bir parçacık alıyor limondan sonra uzaklaşıyor tekrar geliyor bir ısırık daha tekrar uzaklaşıyor, ekşi olduğu için böyle yaptığını düşünüyorum. başka bir sebebi olabilirmi acaba ?

12. Just4Blood

bilgi için sağol

13. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    ben mandalina veriyorum bi tane çok sevdiler..yeşil elmayı seviyorlar havucu dişi seviyor erkek yemiyor..marul için kavga çıkıyor..salatalık,domates vb şeyleri yemiyorlar çekirdeğe bayılıyorlar,bal ı çok seviyorlar tüm gaga bal içinde kalıyor siliyorum ondan sonra :)

14. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Selen hanım maşallah siz ne bulsanız veriyormuşsunuz. Daha bir de "sadece bal verdim onun için yumurtladılar "diyordunuz.. :D

15. Tarık KARACAOĞLU

Arkadaşlar tüleyman yemlikten yem yemiyor. Acaba astığım dal darı dan dolayı mı? ya da şu an yemlikte bulunan yem kuşçudan alırken koyulan yem , bozulmuş olabilir mi ?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabet kuşları ne yer

,
  2. muhabbet kuşralı ne yerler