Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşları Nelerden Korkarlar ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
  • Yalnızlık
  • Ona sessizce yaklaşılması
  • Çevresindeki her türlü değişiklik
  • Kafesin dışında ona tanıtılmadan verilen yeni bir oyuncak
  • Alışmadığı sesler
  • Buzdolabı ya da çamaşır makinesi üzerinde sallanan bir kafes
  • Evdeki kediler.
  • Elle tutulmak

Kesinlikle sık olmamak sartı ıle huzur verıyor alıstıktan sonra daha guzel oluyor

Müzik dinletmeyi kuşlarınız için kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Çünkü stresten uzak kalmalarını sağlıyor.

ben dışarı çıkınca açıyorum radyoyu öyle çıkıyorum.

ani yapılan her hareket ses görüntü kuşları korkutuyor.

Elle tutulmaktan korkuyorlarmış, buna alışabilirler mi?

ele tabiki alışıyorlar :) ama benim bi kuşum vardı, kolumda mesela kıyafetimin kapattığı yere konardı ama çıplak elime hayatta basmazdı. :)

bizim ele alışık değildi. bir elime almaya kalksam evde kıyamet kopuyordu resmen. ama artık elimi yavaş yavaş uzatıyorum bir süre sonra hop diye atlıyor ..

kafese dengesiz bi kuş atılırsada diğer kuşları korkutuyo

Bizim kus daha 1 ay 15 hunluk televizyonun ustunde oturuyor uyuyor ama yan odadaki annesi ile babasi cok ses cikariyor bu yuzden yavru da hemen bagiriyor bize alismasini istiyorum televizyon da balkonun onunde iyice kuduruyor bizim zipir :)

Anlatım için sağol :D

Elime alıp mıncıklıyorum sevmiyor ama yapıyorum :D Ben tv açıyorum orada ki seslere tepki veriyor. :D

Elle tutulmaktan gerçekten hoşlanmıyorlar parazit ilacı sıkmak için elime almak zorunda kaldım parmağımı uzatınca elime atlayan kuşlarım artık yanlarına gelince kaçar oldular

Muhabbet kusları nasıl muzıklerden hoslanır ?

Kulakları çok hassas ani ve yüksek ses korkutuyor.balkona koyduğunuzda dikkat edin ani yüksek bir ses kalp atışlarını hızlandırıyor kalpten giden kuşlarda olabiliyormuş.

Bazıları sudan bazıları sarsıntıdan ama hemen hepsi elle tutulmaktan korkuyor.

Kulakları çok hassas ani ve yüksek ses korkutuyor.balkona koyduğunuzda dikkat edin ani yüksek bir ses kalp atışlarını hızlandırıyor kalpten giden kuşlarda olabiliyormuş.

Evet Allah korusun bunu bende duymuştum genellikle hafiften çalan müziklere güzel tepki verirken birden çalan sert müziklere cak caklıyor benim kuşum :) Elvis presley seviyor en çok :)

Çok stresli hayvanlar çok... Özellikle elle tutulmaktan nefret ediyor benimkiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...