Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları öksürürmü ?

arabonemen

Yeni Üye
arkadaşlar hastalığımdan dolayı öksürüyodum acaba o sesimi kaptı yoksa

muhabbet kuşlarıda öksürürmü ?

herhangibi hastalık belirtisi falan yok kurt kaynıyo gibi içinde

kısa bi ses kaydı eklendi öksürme kısmını kestim :

http://dosya.co/tyc85ldwiia0/%C3%B6ks%C3%BCr%C3%BCk.m4a.html

Son düzenleme:
benim bildim kadar öksürmez ama hapşurur çıkardı ses tam olarak nasıl ince bi sesmi art ardamı geliyor ?

Maşallah Ne diyor o öyle "Alo Bir şey konuşuyoz şurda" sonunda "Alo Bir şey konuşuyoz şurda Biz konuşurken yavrulayacak Eşek" :D

Bu arada kuşun sesinden pek anlamadım öksür mesini ? normalde kuşlar tıksırır veya hapşırık öksürme dediğin belkide tıksırma olabilir sert mi yapıyor ?

Son düzenleme:
Maşallah Ne diyor o öyle "Alo Bir şey konuşuyoz şurda" sonunda "Alo Bir şey konuşuyoz şurda Biz konuşurken yavrulayacak Eşek" :D

Bu arada kuşun sesinden pek anlamadım öksür mesini ? normalde kuşlar tıksırır veya hapşırık öksürme dediğin belkide tıksırma olabilir sert mi yapıyor ?

18-19. saniyelerde bariz öksürme sesi var hocam ondan bahsediom :S

Taklit gibi geldi bana

Muhabbet kuşları öksürmez. Ama sık öksürüyorsanız sesi taklit ediyordur.

Taklit hocam kusunuz oksurmus olsa boyle konusmaz yorgun ve bitkin olur allah nazarlardan saklasin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sesi dinleyemedim telden giriyorum ama %90 taklitir

Hahaha Maşallah ne kadar güzel konuşuyor. Büyük ihtimalle taklit çünkü gerçek insan gibi öksürdü kuşlar öyle yapamazlar . "öhhö öhö" şeklinde insanlar gibi öksürdü . Bu kuş konuşabiliyo demekki sizi taklit ediyo ve öksürüğünüzüde taklit etmesi büyük olasılık. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Geri