Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım çok ötuyor

• Konbuyu başlatan karasuteam
  • Başlangıç tarihi
K

karasuteam

Guest
Selamün Aleyküm arkadaşlar.
muhabbet kuşlatrım sabahları çok ötuyor..
cam açık olduğu için dışarıdan kuş sesleri geliyor ondan ola bilirmi? neyapmam gerek lütfen yardım yoksa evdekiler benimle birlikte muhabbetleride paketleyecekler :)

Dostum böyle bir hobiniz var ise kuşlarınıza değer veriyorsanız kendinizle birlikte ailenizi de ikna etmeniz gerekiyor. Muhabbet kuşları candır ötsünler o kadar daha ne :)

yapacak hiçbişey yok doğanın kanunu bu..o zaman kuşlardan vazgeçmek zorundasın..

Bilen bilir, geceleri pc kasası tamiriyle uğraşıyorum sabah 5-6 da yatıyorum inan saat 10 da kalkıyorum sabah. kuş sesine uykusuzluktan gözlerim ağrıyor. ama isyan vs vs yapmıyorum. "Gülü seven dikenine katlanır."

benim erkek kuş değilde dişi çok kötü ötüyor sanki birşeylere kızıyormuş gibi dişi seside çekilmiyor :)

Muhabbet besliyorsan onların ötmesinden zevk alacaksın.
Şimdi ayrı odadalar sayıları arttığı için daha önce yattığım odadalardı, sabahları benim telefonun sesine alıştılardı ne zaman duysalar çıldırmış gibi bağırıyorlardı. Bir sabah gece geç yattığımdan telefonun alarmını duymamışım telefon çaldıkça kuşlar coştu onların sayesinde işe geç kalmaktan son anda yırttım.
Çalar saat özellikleri de vardır kuşlarımızın:)

Muhabbet besliyorsan onların ötmesinden zevk alacaksın.
Şimdi ayrı odadalar sayıları arttığı için daha önce yattığım odadalardı, sabahları benim telefonun sesine alıştılardı ne zaman duysalar çıldırmış gibi bağırıyorlardı. Bir sabah gece geç yattığımdan telefonun alarmını duymamışım telefon çaldıkça kuşlar coştu onların sayesinde işe geç kalmaktan son anda yırttım.
Çalar saat özellikleri de vardır kuşlarımızın:)

bu konuda hak veriyorum her sabah aynı saatte kalmak istiyorsanız aynı odada kalmanız yeterli gece geç yatıp erken saaatlerde çok kalkmılşımdır.

aynı sorun bizdede var sabah gün ağardımı ciyaklamaya başlıyorlar ama ben alışkınım sadece babam şikayet ediyor birgün şinitzel yapıp kızartcak bu gidişle :D

2 tane velet sabah 6 uyanmam gerekiyor, tam saatinde 6'da cak cak başlarlar saat felan kurmam 1 yıldır böyle gidiyor uzun sürer inşallah yukarda demişler gülü seven dikenine katlanır yapacak fazla birşey yok ek olarak camı fazla açık koyma ceyran olayı felan olabilir bilgine

Aynı dert bende de var. Benim için sorun değil ama benim oğlanı uyandırıyorlar.
Benim uyguladığım iki çözüm var.
1. Sabahları işe giderken kafesin üstünü örtüyorum eşim kalkınca açıyor bu seslerini kesiyor.
2. 1.çözüm işe yaramaz ise (çok nadir oluyor) kafesi banyoya koyup kapısını kapatıyorum içerisi karanlık olduğundan gıkları çıkmıyor.

değerli yorumlarınız için teşekkürler bende çok öterlerse balkona çıkarıyorum hem hava alıyorlar hemde istedikleri gibi ötuyorlar :)

benim 2 çift muhabbet kuşum var salonda duruyolar sabahları maşallah öyle bağırıyolar ki seslerine uyanıyorum :) eşimde her sabah uyanır uyanmaz ilk dediği şey satacam bu kuşları :D ama aslında benden çok seviyo kuşları :D

Geri