petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşlarım eş tutmadı galiba

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Seda Çakır tarafından 13 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Seda Çakır

Beğenileri:
    7
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160512/f84c4857874c2e909f4a3e7bbb0d96c4.jpg

Geçen sene ağustos ayında Pamuk u yani erkek kuşumuzu aldık, bize çok alıştı, elimizle çiftleşme hareketlerine başlayınca Aralık gibi Prenses i dişi kuşumuzu aldık , ilk baştan beri çok kavga etmediler ama bir yakınlaşma da olmadı, çok nadir öpüştüklerini görüyorum, erkek kuşumuz beni çok kıskanıyor, dişiyle ilgilenmeye başladığım an sinirleniyor, beni ısırıyor, hemen dişinin önüne geçiyor ... Bu arada erkek çok güzel konuşuyor... Ben onların çift olmasını istiyorum, yuvalık taktım kafese uzun zamandır duruyor ama ilgilenmediler... Birbirilerini kaşımıyorlar, birbirilerine yem vermiyorlar , ben bunlar olsun istiyorum, Nasıl yapabilirim? Acaba yuvalığa koysam ikisini de ... Olmaz tabi... Ne önerirsiniz? :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:22 --

Fotograflarını ekleyeyim ... :)[​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk[​IMG][​IMG][​IMG]

#1 Seda Çakır, 13 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 13 Mayıs 2016
  2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Oncelikle erkekten ilgiyi cekmelisiniz. Es kuslari salmamalisiniz. Kafesi kuslarin rahatsiz edilmeyecegi sekilde sessiz ve yuksek bir yere koymalisiniz. Yoksa disi de erkekte kizginlar.

3. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    43
    Bunlarin es olmamasina imkan yok ikiside asiri kizgin.Ilgi ve alakayi kesin kendi hallerine birakin.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Yanlış anlama ama erkek seninle eş tutmuş. Yavru almak istiyorsan kuşların yanına pek uğrama ve dışarı salma. Gerekirse kafesin önüne bir paravan koyup seni görmelerini engelle. Zaman içinde işler yoluna girer.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşlarınızı aynı kafese koyun yuvalığı takın ve yem su ihtiyaçları dışında yanlarına uğramayın inşaallah o zaman yavru alabilirsiniz ilginizi kesinlikle çekmelisiniz

6. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    Yuvanın içinde ne var?

7. Seda Çakır

Beğenileri:
    7
    Herkese cevaplardan dolayı çok teşekkür ederim, kuşlarım salonda duruyordu, onları sessiz bir odaya alıcam, bir iki hafta beklicem :) , gercekten erkek kuşum bana çok bağlı, uzaklaşmakta istemiyorum ama dişiyle de arkadaş olsun istiyorum :)... Yuvalığa hiç girmiyorlardı, bende alışsınlar diye içine havuç yumurta maması koydum, erkek girdi biraz yedi ama dişi korkak biraz ... İçine talaş koyup tekrar yuvalığı takarım ... Tekrar çok teşekkür ederim ... Haberdar ederim durumlarını ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

Yuvaya alışsınlar diye mama yapıp koymuştum, erkek girdi ama dişi girmedi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

İlgimi kesicem, çok teşekkür ederim, acaba tamamen uzaklaşır mı benden, bir de çok konuşuyor , konuşmayı keser mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

Çok teşekkürler cevap için, kesinlikle haklısınız, bana çok bağlı... İlgiyi kesmek zor olucak benim içinde ama yapıcam :) teşekkürler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

Birbirilerine çok bakmıyorlar ama inşallah dediğiniz gibi olur :) , çok teşekkürler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:58 -->-> Daha önceki mesaj 11:57 --

Dediğiniz gibi yapıcam, ne kadar süre salmamam gerekir acaba? Teşekkürler cevap için ...

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Konuşmayı Kesmez ancak biraz uzaklasabilir

9. Seda Çakır

Beğenileri:
    7
    Merhaba birşey daha sormak istiyorum , kuşların ırkları ne olabilir ? Bir de kuşlara kızıştırıcı yem veriyorlar , sağlıklı mı ? Benim isteğim yumurtlaması değil , daha çok arkadaş olmaları :)

#9 Seda Çakır, 13 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 13 Mayıs 2016
  10. Ahmet caliskan

Beğenileri:
    1
    dal darı ve Nijer tohumun ver dal darının fazlasında sıkıntı yok fakat nijer tohumunu yemliklerine 1 çay kaşıgı koyman yeterli fazlası zararlı bilgin olsun fazlası erken tüy dökmesine yol açar haftada aralıklarla 2 defa 1 çay kaşıgı kullanman tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı bereketli ev üretimi olsun :)

11. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    Oncelikle kuslarinizin cinsi yerki albino , 2albinoyu buldugunuz icin bence sanslisiniz ,

Kuslar kizişmıs yani su an eş tutma kivamindalar devamli dışarı cikartip , yuvaligi cikartip takarsaniz , onlarin ilgisini baska seylere cekmesine neden olursaniz eş tutmazlar ,

Yuvaliga ilgi gosrermeleri icin onlari cezbedici koku mesela darı tarcın kıyıp koyabilirsiniz yuvalik icine , veya kulakliklari bir mp3 veya telefona baglayip kulaklik kafalarini yuvalik havalandirma deliklerine sokup muhabbet kusu ciftlesme sesi dinletirseniz yuvalik icinden onlarin ilgisini celerseniz ,

Sessiz ve mumkunse yem su dışında yaklasmayin kafesi yüksek yere koyun yuvalik icine folluk alın en fazla 3 hafta sonra sonuç alırsınız.

#11 muhabbetciavukat, 19 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 19 Mayıs 2016
  12. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Kuşlarınız yerli, dişi olan albino erkek olan albino değil.Eğitimli kuşlarda genelde yavru konusunda sıkıntı doğabiliyor.Yani çiftleşmiyorlar,naz yapıyorlar,ilgilenmiyorlar vs.Bunların nedeni kuşun size alışmasıdır.Kuşları olabildiğince kendinizden ve kalabalıktan uzak tutup sakin ve güneş olan bir odaya koyun.Dişi henüz yeni geldiği için ortama ayak uyduramayabilir.Zaten kavga yoksa eş tutmamaları için bir neden de yoktur.Haftada bir yemlerine nijer ekleyin.E vitamini ile destekleyin.Mama verin.Kafes temizliğini eski sıklığından daha az yapın.Yuvalığa talaş koyup kafese takın.Dişinin ilgisini yuvalığa çekmek için limon rendelenebilir.Bana Sn. Levent Acar söylemişti.İşe de yaradı açıkçası. Bunları yaptıktan sonra kuşlara olabildiğince az görünmelisin ve rahat bırakmalısın.Burada sakin ve aydınlık(güneşli) ortam çok önemli.İnşallah sonuç alırsın.İyi haberlerini bekliyor olacağım.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Disi albino, erkek df yerli kuslar. Ikisi de albino degil kuslarin.

14. Seda Çakır

Beğenileri:
    7

Çok teşekkür ederim, dediklerinizi yapıcam ... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Çok teşekkür ederim, kulaklık işini en kısa zamanda deneyeceğim :), onları yalnız bıraktığım Zaman hiçbirşey yapmıyorlar, uyuyorlar genelde , dişi çok pasif , erkek yaklaştığında gagasıyla vuruyor, erkekte kaçıyor ... Bazen dişi yanına gidiyor, erkek başka yere gidiyor ... :) sizin dediklerinizi de deneyeceğim , çok teşekkürler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Çok teşekkür ederim, limon kabuğunu deneyeceğim, yalnız bıraktığım oldu ama birbirilerine çok yaklaşmıyorlar, çok nadir öpüşüyorlar o da kısa sürüyor , erkek yaklaşmak istediğinde dişi gagayla vuruyor, bazen de dişi erkeğin yanına gidiyor bı sefer erkek uzaklaşıyor ... Birbirilerine çok ilgili değiller gibi ... Dediklerinizi uygulayacağım, haber veririm en kısa zamanda inşallah tekrar teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Erkek siyah gözlü beyaz , dişinin de gözleri koyu kırmızı yalnız gözlerinin haresi var ... Işık tuttuğumda kırmızı gözüküyor dişinin gözleri ... Sanırım dişi albino ... Teşekkürler cevap için

15. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    Seda hanım ele alışık ve kuş görmeden yetişmiş kuşlarda bu tür sıkıntılar olabiliyor maalesef. bendede var bi erkek kendi kuşum top ile kullan mememizle tünekle herşey le çiftleşir duruma gelmişti 3 dişi getirdim hiç biri ile ilgilenmedi evini ortam ını sahibini herseyi sonradan gelen dişiden kıskanıyor. 4. getirdiğim dişi kendinden yatan çiftleşme pozisyonu alan dişi idi ondan bile kaçar dururdu dişi hazırlandığında :) bırakın arkadaş olarak anlaştığı birisi le kalsın çok uzun zaman sonra belki bi ihtimal olur olmasada sağlık olsun

16. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Erkek dişiye ilgi duyuyorsa dişi naz yapacaktır.Bunu anlaşmıyorlar diye nitelendiremeyiz.Zamanla dişinin nazı geçecektir.Bu işte her şey sabırla oluyor :)

17. Seda Çakır

Beğenileri:
    7

Haklısınız , benim oğlum da öyle, dişiden kıskanıyor herşeyi, dişiyle ilgilenemiyorum resmen onun yüzünden :)... Bu ara hiç ilgilenmiyorum oğlumla :) dişiyle çok kavga etmiyorlar ama çok yakınlaşmadılarda:) hayırlısı artık:)... Sizinki ne de öyle :) haber veririm birşey olursa ... Teşekkürler cevap için .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

Hayırlısı bakalım :) çok teşekkürler cevap için... Erkekte bazen çekingen davranıyor, dişi de ... Erkek bize alışık , uzak durmaya çalışıyorum bende ... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:41 --

Merhaba acil bakar mısınız ? Sizce kuşlarımın gaga ve ceresinde ki mantar mı ? İlk kuşumu mantardan kaybetmiştim ... Korktum şimdi ... Cevaplarsanız sevinirim ....[​IMG][​IMG][​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:46 -->-> Daha önceki mesaj 00:45 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:48 -->-> Daha önceki mesaj 00:46 --

Hastalık ve tedavi kısmına da yazdım ama hatta birinin mesajına cevap olarak yazdım diyim ... Orda cevaplayan olmadı da ... Buraya da yazayım dedim ...

18. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Erkekte sıkıntı yok.Dişiyi tam anlayamadım.

19. Seda Çakır

Beğenileri:
    7
    Dişinin ceresi çok kuru gibi ... Şimdi gagası daha iyi ... Sanırım onda da yok ... Çok teşekkür ederim ...

20. KÜBRANINMÜBİŞLERİ

Beğenileri:
    2
    Öncelikle şunu sormalıyım . Ne zamandır birlikteler ?

Sayfayı Paylaş