Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım eş tutmadı galiba

Seda Çakır

Yeni Üye
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160512/f84c4857874c2e909f4a3e7bbb0d96c4.jpg

Geçen sene ağustos ayında Pamuk u yani erkek kuşumuzu aldık, bize çok alıştı, elimizle çiftleşme hareketlerine başlayınca Aralık gibi Prenses i dişi kuşumuzu aldık , ilk baştan beri çok kavga etmediler ama bir yakınlaşma da olmadı, çok nadir öpüştüklerini görüyorum, erkek kuşumuz beni çok kıskanıyor, dişiyle ilgilenmeye başladığım an sinirleniyor, beni ısırıyor, hemen dişinin önüne geçiyor ... Bu arada erkek çok güzel konuşuyor... Ben onların çift olmasını istiyorum, yuvalık taktım kafese uzun zamandır duruyor ama ilgilenmediler... Birbirilerini kaşımıyorlar, birbirilerine yem vermiyorlar , ben bunlar olsun istiyorum, Nasıl yapabilirim? Acaba yuvalığa koysam ikisini de ... Olmaz tabi... Ne önerirsiniz? :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:22 --

Fotograflarını ekleyeyim ... :)
f84c4857874c2e909f4a3e7bbb0d96c4.jpg
f18057c0fc34f6d807973b058100d1e6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
4319736d0bbe33516b485e0534543461.jpg
178b70f51c96d003cdea2beac3c23f4b.jpg
e9c5402e91c79bd5df54d0687e2d73ee.jpg

Son düzenleme:
Oncelikle erkekten ilgiyi cekmelisiniz. Es kuslari salmamalisiniz. Kafesi kuslarin rahatsiz edilmeyecegi sekilde sessiz ve yuksek bir yere koymalisiniz. Yoksa disi de erkekte kizginlar.

Kuşlarınızı aynı kafese koyun yuvalığı takın ve yem su ihtiyaçları dışında yanlarına uğramayın inşaallah o zaman yavru alabilirsiniz ilginizi kesinlikle çekmelisiniz

Herkese cevaplardan dolayı çok teşekkür ederim, kuşlarım salonda duruyordu, onları sessiz bir odaya alıcam, bir iki hafta beklicem :) , gercekten erkek kuşum bana çok bağlı, uzaklaşmakta istemiyorum ama dişiyle de arkadaş olsun istiyorum :)... Yuvalığa hiç girmiyorlardı, bende alışsınlar diye içine havuç yumurta maması koydum, erkek girdi biraz yedi ama dişi korkak biraz ... İçine talaş koyup tekrar yuvalığı takarım ... Tekrar çok teşekkür ederim ... Haberdar ederim durumlarını ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

Yuvanın içinde ne var?

Yuvaya alışsınlar diye mama yapıp koymuştum, erkek girdi ama dişi girmedi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

Kuşlarınızı aynı kafese koyun yuvalığı takın ve yem su ihtiyaçları dışında yanlarına uğramayın inşaallah o zaman yavru alabilirsiniz ilginizi kesinlikle çekmelisiniz

İlgimi kesicem, çok teşekkür ederim, acaba tamamen uzaklaşır mı benden, bir de çok konuşuyor , konuşmayı keser mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

Yanlış anlama ama erkek seninle eş tutmuş. Yavru almak istiyorsan kuşların yanına pek uğrama ve dışarı salma. Gerekirse kafesin önüne bir paravan koyup seni görmelerini engelle. Zaman içinde işler yoluna girer.

Çok teşekkürler cevap için, kesinlikle haklısınız, bana çok bağlı... İlgiyi kesmek zor olucak benim içinde ama yapıcam :) teşekkürler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

Bunlarin es olmamasina imkan yok ikiside asiri kizgin.Ilgi ve alakayi kesin kendi hallerine birakin.

Birbirilerine çok bakmıyorlar ama inşallah dediğiniz gibi olur :) , çok teşekkürler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:58 -->-> Daha önceki mesaj 11:57 --

Oncelikle erkekten ilgiyi cekmelisiniz. Es kuslari salmamalisiniz. Kafesi kuslarin rahatsiz edilmeyecegi sekilde sessiz ve yuksek bir yere koymalisiniz. Yoksa disi de erkekte kizginlar.

Dediğiniz gibi yapıcam, ne kadar süre salmamam gerekir acaba? Teşekkürler cevap için ...

Konuşmayı Kesmez ancak biraz uzaklasabilir

Merhaba birşey daha sormak istiyorum , kuşların ırkları ne olabilir ? Bir de kuşlara kızıştırıcı yem veriyorlar , sağlıklı mı ? Benim isteğim yumurtlaması değil , daha çok arkadaş olmaları :)

Son düzenleme:
dal darı ve Nijer tohumun ver dal darının fazlasında sıkıntı yok fakat nijer tohumunu yemliklerine 1 çay kaşıgı koyman yeterli fazlası zararlı bilgin olsun fazlası erken tüy dökmesine yol açar haftada aralıklarla 2 defa 1 çay kaşıgı kullanman tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı bereketli ev üretimi olsun :)

Oncelikle kuslarinizin cinsi yerki albino , 2albinoyu buldugunuz icin bence sanslisiniz ,

Kuslar kizişmıs yani su an eş tutma kivamindalar devamli dışarı cikartip , yuvaligi cikartip takarsaniz , onlarin ilgisini baska seylere cekmesine neden olursaniz eş tutmazlar ,

Yuvaliga ilgi gosrermeleri icin onlari cezbedici koku mesela darı tarcın kıyıp koyabilirsiniz yuvalik icine , veya kulakliklari bir mp3 veya telefona baglayip kulaklik kafalarini yuvalik havalandirma deliklerine sokup muhabbet kusu ciftlesme sesi dinletirseniz yuvalik icinden onlarin ilgisini celerseniz ,

Sessiz ve mumkunse yem su dışında yaklasmayin kafesi yüksek yere koyun yuvalik icine folluk alın en fazla 3 hafta sonra sonuç alırsınız.

Son düzenleme:
Kuşlarınız yerli, dişi olan albino erkek olan albino değil.Eğitimli kuşlarda genelde yavru konusunda sıkıntı doğabiliyor.Yani çiftleşmiyorlar,naz yapıyorlar,ilgilenmiyorlar vs.Bunların nedeni kuşun size alışmasıdır.Kuşları olabildiğince kendinizden ve kalabalıktan uzak tutup sakin ve güneş olan bir odaya koyun.Dişi henüz yeni geldiği için ortama ayak uyduramayabilir.Zaten kavga yoksa eş tutmamaları için bir neden de yoktur.Haftada bir yemlerine nijer ekleyin.E vitamini ile destekleyin.Mama verin.Kafes temizliğini eski sıklığından daha az yapın.Yuvalığa talaş koyup kafese takın.Dişinin ilgisini yuvalığa çekmek için limon rendelenebilir.Bana Sn. Levent Acar söylemişti.İşe de yaradı açıkçası. Bunları yaptıktan sonra kuşlara olabildiğince az görünmelisin ve rahat bırakmalısın.Burada sakin ve aydınlık(güneşli) ortam çok önemli.İnşallah sonuç alırsın.İyi haberlerini bekliyor olacağım.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Disi albino, erkek df yerli kuslar. Ikisi de albino degil kuslarin.

dal darı ve Nijer tohumun ver dal darının fazlasında sıkıntı yok fakat nijer tohumunu yemliklerine 1 çay kaşıgı koyman yeterli fazlası zararlı bilgin olsun fazlası erken tüy dökmesine yol açar haftada aralıklarla 2 defa 1 çay kaşıgı kullanman tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı bereketli ev üretimi olsun :)

Çok teşekkür ederim, dediklerinizi yapıcam ... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Oncelikle kuslarinizin cinsi yerki albino , 2albinoyu buldugunuz icin bence sanslisiniz ,

Kuslar kizişmıs yani su an eş tutma kivamindalar devamli dışarı cikartip , yuvaligi cikartip takarsaniz , onlarin ilgisini baska seylere cekmesine neden olursaniz eş tutmazlar ,

Yuvaliga ilgi gosrermeleri icin onlari cezbedici koku mesela darı tarcın kıyıp koyabilirsiniz yuvalik icine , veya kulakliklari bir mp3 veya telefona baglayip kulaklik kafalarini yuvalik havalandirma deliklerine sokup muhabbet kusu ciftlesme sesi dinletirseniz yuvalik icinden onlarin ilgisini celerseniz ,

Sessiz ve mumkunse yem su dışında yaklasmayin kafesi yüksek yere koyun yuvalik icine folluk alın en fazla 3 hafta sonra sonuç alırsınız.

Çok teşekkür ederim, kulaklık işini en kısa zamanda deneyeceğim :), onları yalnız bıraktığım Zaman hiçbirşey yapmıyorlar, uyuyorlar genelde , dişi çok pasif , erkek yaklaştığında gagasıyla vuruyor, erkekte kaçıyor ... Bazen dişi yanına gidiyor, erkek başka yere gidiyor ... :) sizin dediklerinizi de deneyeceğim , çok teşekkürler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Kuşlarınız yerli, dişi olan albino erkek olan albino değil.Eğitimli kuşlarda genelde yavru konusunda sıkıntı doğabiliyor.Yani çiftleşmiyorlar,naz yapıyorlar,ilgilenmiyorlar vs.Bunların nedeni kuşun size alışmasıdır.Kuşları olabildiğince kendinizden ve kalabalıktan uzak tutup sakin ve güneş olan bir odaya koyun.Dişi henüz yeni geldiği için ortama ayak uyduramayabilir.Zaten kavga yoksa eş tutmamaları için bir neden de yoktur.Haftada bir yemlerine nijer ekleyin.E vitamini ile destekleyin.Mama verin.Kafes temizliğini eski sıklığından daha az yapın.Yuvalığa talaş koyup kafese takın.Dişinin ilgisini yuvalığa çekmek için limon rendelenebilir.Bana Sn. Levent Acar söylemişti.İşe de yaradı açıkçası. Bunları yaptıktan sonra kuşlara olabildiğince az görünmelisin ve rahat bırakmalısın.Burada sakin ve aydınlık(güneşli) ortam çok önemli.İnşallah sonuç alırsın.İyi haberlerini bekliyor olacağım.

Çok teşekkür ederim, limon kabuğunu deneyeceğim, yalnız bıraktığım oldu ama birbirilerine çok yaklaşmıyorlar, çok nadir öpüşüyorlar o da kısa sürüyor , erkek yaklaşmak istediğinde dişi gagayla vuruyor, bazen de dişi erkeğin yanına gidiyor bı sefer erkek uzaklaşıyor ... Birbirilerine çok ilgili değiller gibi ... Dediklerinizi uygulayacağım, haber veririm en kısa zamanda inşallah tekrar teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Disi albino, erkek df yerli kuslar. Ikisi de albino degil kuslarin.

Erkek siyah gözlü beyaz , dişinin de gözleri koyu kırmızı yalnız gözlerinin haresi var ... Işık tuttuğumda kırmızı gözüküyor dişinin gözleri ... Sanırım dişi albino ... Teşekkürler cevap için

Seda hanım ele alışık ve kuş görmeden yetişmiş kuşlarda bu tür sıkıntılar olabiliyor maalesef. bendede var bi erkek kendi kuşum top ile kullan mememizle tünekle herşey le çiftleşir duruma gelmişti 3 dişi getirdim hiç biri ile ilgilenmedi evini ortam ını sahibini herseyi sonradan gelen dişiden kıskanıyor. 4. getirdiğim dişi kendinden yatan çiftleşme pozisyonu alan dişi idi ondan bile kaçar dururdu dişi hazırlandığında :) bırakın arkadaş olarak anlaştığı birisi le kalsın çok uzun zaman sonra belki bi ihtimal olur olmasada sağlık olsun

Erkek dişiye ilgi duyuyorsa dişi naz yapacaktır.Bunu anlaşmıyorlar diye nitelendiremeyiz.Zamanla dişinin nazı geçecektir.Bu işte her şey sabırla oluyor :)

Seda hanım ele alışık ve kuş görmeden yetişmiş kuşlarda bu tür sıkıntılar olabiliyor maalesef. bendede var bi erkek kendi kuşum top ile kullan mememizle tünekle herşey le çiftleşir duruma gelmişti 3 dişi getirdim hiç biri ile ilgilenmedi evini ortam ını sahibini herseyi sonradan gelen dişiden kıskanıyor. 4. getirdiğim dişi kendinden yatan çiftleşme pozisyonu alan dişi idi ondan bile kaçar dururdu dişi hazırlandığında :) bırakın arkadaş olarak anlaştığı birisi le kalsın çok uzun zaman sonra belki bi ihtimal olur olmasada sağlık olsun

Haklısınız , benim oğlum da öyle, dişiden kıskanıyor herşeyi, dişiyle ilgilenemiyorum resmen onun yüzünden :)... Bu ara hiç ilgilenmiyorum oğlumla :) dişiyle çok kavga etmiyorlar ama çok yakınlaşmadılarda:) hayırlısı artık:)... Sizinki ne de öyle :) haber veririm birşey olursa ... Teşekkürler cevap için .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

Erkek dişiye ilgi duyuyorsa dişi naz yapacaktır.Bunu anlaşmıyorlar diye nitelendiremeyiz.Zamanla dişinin nazı geçecektir.Bu işte her şey sabırla oluyor :)

Hayırlısı bakalım :) çok teşekkürler cevap için... Erkekte bazen çekingen davranıyor, dişi de ... Erkek bize alışık , uzak durmaya çalışıyorum bende ... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:41 --

Merhaba acil bakar mısınız ? Sizce kuşlarımın gaga ve ceresinde ki mantar mı ? İlk kuşumu mantardan kaybetmiştim ... Korktum şimdi ... Cevaplarsanız sevinirim ....
adca7e2833c297c88056104bd5b93591.jpg
d0b7c04ebb779893a93ea984c0bbf080.jpg
8c99240ccab6ad21d2f104839b2793e7.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:46 -->-> Daha önceki mesaj 00:45 --

3b190f4831d06dfc60e23bf7339ee043.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:48 -->-> Daha önceki mesaj 00:46 --

Hastalık ve tedavi kısmına da yazdım ama hatta birinin mesajına cevap olarak yazdım diyim ... Orda cevaplayan olmadı da ... Buraya da yazayım dedim ...

Erkekte sıkıntı yok.Dişiyi tam anlayamadım.

Dişinin ceresi çok kuru gibi ... Şimdi gagası daha iyi ... Sanırım onda da yok ... Çok teşekkür ederim ...

Geri