Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarım hakkında yardım ??

raksonxx

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. benim 1 çift muhabbet kuşum var . erkek 9 aylık dişi ise 6.5 aylık 3 ay once onlara yuva aldım . biliyorum çok erken aldım ama hala girmediler yuvaya dişi yuvanın önündeki konargada habire ya yuvalığı kemiriyor ya da kafasını sokup çıkarıyor.. ne zaman girerler ve nasıl sokabilirim yuvalığa?? yardım ederseniz sevinirim..

merhaba arkadaşlar. benim 1 çift muhabbet kuşum var . erkek 9 aylık dişi ise 6.5 aylık 3 ay once onlara yuva aldım . biliyorum çok erken aldım ama hala girmediler yuvaya dişi yuvanın önündeki konargada habire ya yuvalığı kemiriyor ya da kafasını sokup çıkarıyor.. ne zaman girerler ve nasıl sokabilirim yuvalığa?? yardım ederseniz sevinirim..

Kızdırıcı yem gibi şeyler koyabilirsiniz dişi yada erkek kızışmamış ise yavru çok zor kızışmalarını sağlayın.

erkek kızıştı dişiye turlu turlu kurlar yapıyor dişi kurları kabul ediyor birbirlerinin kafasını kaşıyorlar ağızlarından yem yiyorlar ama bazen erkek cok fazla rahatsız ediyor dişiyi dişide kızıp vuruyor.. dişi daha kızışmadı .. kızıştırıcı alırsam girerlermi yuvaya ?

Son düzenleme:
erkek kızıştı dişiye turlu turlu kurlar yapıyor dişi kurları kabul ediyor birbirlerinin kafasını kaşıyorlar ağızlarından yem yiyorlar ama bazen erkek cok fazla rahatsız ediyor dişiyi dişide kızıp vuruyor.. dişi daha kızışmadı .. kızıştırıcı alırsam girerlermi yuvaya ?

Hemen girmezler ancak kızıştırıcı kullanırsanız daha çabuk yavru alırsınız.

bu kızıştırıcılar nerede satılır ve fiyatı ne kadardır ?

hem kızıştırıcı kullanabilirsiniz hemde sularına bal katabilirsiniz birde havuç rendeleyip verebilrisiniz

yemden başka hiçbirşey yemiyorlar belki yemliğin içine koyarsam oyle yerler ondan hariç yemiyorlar ... havuç kızıştırırmı ??

Son düzenleme:
zaten yuvalığın içine bakıyorsa yakın zamanda girer.kızıştırıcı olarak nijer,şalgam tohumu,kenevir tohumu felan verebilirsin.

ya herkez oyle diyoda 1 aydır felan içine bakıyo . bende yakında girer diye bekliyorum ama ...

o zaman dediğimiz gibi nijer,turp tohumu gibi yemlerden felan vereceksin.

verdiğim yemin içinde nijer var ama diğerleri yok yemin markasıda televole ... kızıştırıcı alimmi..

Son düzenleme:
Yeteri kadar nijer olmayabilir. Nijer kilo fiyati 10 tl. Bazi kuscularda ve kus yemi satan yerlerde bulabilirsin.

Geri