Karadeniz Pet

###Muhabbet Kuşlarım Hakkında###

• Konbuyu başlatan Fuat ALEMDAR
  • Başlangıç tarihi
F

Fuat ALEMDAR

Guest
Öncelikle merabalar ben bu siteye yeni üyeyim arkadaşlar .

Benim 1 çift yerli muhabbet kuşum var ve ben bunlar eş tutmuşmu tutmamışmı bilniyorum.5 Gün önce tüye girdiler. dişi biraz agresif erkeğe vuruyo erkek kur yapıyor öpmeye çalışıyor dişi vuruyor . Zamanla anlaşırlarmı .arkadaşlar aşırı derecede kavga yok hep yan yanalar bazen dişi vuruyor .

Bilmiyorum ama bundan 5 ay önce bizim erkek oğluşumuza çiftleşsin diye kız almıştık.
Ertesi gün bir baktık cadı bizim oğluşumuzu öldürmüş bir de pis pis yem yiyor, çok sinir olmuştuk :D

ooff off hep aynı olay bu dişi mubişler çok cazgır oluyo yokmu şu cazgırları susturacak bi delikanlı :) soruya ve soruna gelirsek eğer erkek dişiden küçükse ve kızışmamışsa dişi erkeği dışlar tek çare dişiye uygun bi erkek almak ama anlaşma şanslarıda var

Dişi kızışmadığı için bu şekilde davranıyordur. Fotoğraf koymanız mümkün mü. Normal zamanda yanyana duruyorsa sıkıntı olmaz. Birbirlerini kaşımaya, yem kusmaya öpüşmeye başlayacaklardır. Dişi iyice kızışınca da çifleşme gerçekleşir. Tüyden çıkınca herşey düzelir gibi. Biraz daha sabırlı olun bence, değişikliğe gitmeyin.

Onur başkan olurmu diosun. Ayır diolar 2 3 gün ondan sonra anlaşırlar diolar yapıyımmı öle bişe yoksa bekliyimmi biraz daha dişinin kızışmasını .

Ayırman sıkıntı yaratmaz, ayırabilirsin. Bir iki gün daha gözlemle ayırmadan, kavgaya gidecek kadar bir sıkıntı yoksa kalsınlar.

Arada sırada Kavga ediolar Dişi dövüyo hep erkek korkuyo dişiden . erkek korkuyo o iş nasıl olacak bilmiyorum kızışınca izin verir heralde öpmesine felan bizim erkek öpmeye çalışıo arada dişiyi kur yaparak .

Birbirlerini kasımaya basladıklarında ve erkek dişi kusa yem yedirdigi zaman anlaki es olmuslardır :)

Keşke öle olsaydı güzel kardeşim .Dişi kızışkın deyil ondan izin vermiyor

Dostum dişi kızıskın degilse bile yumurta yapabiliyor. kendinizi dişinin kızısmasına kilitlemeyin. demem o ki kızısmadı diye es tutmaz, yumurta yapmaz diye birsey yok.

Geri