Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarım Kavga Ediyor.

Ö

Özgür ÖZSAKCİ

Guest
bir buçuk yıllık erkek muhabbet kuşuma yeni bir eş aldım ama kafese koyduğum günden beri kavga ediyor ve kafesi kıskanıyor... Sürekli Kavga ediyorlar Önceden Yeni Aldığım Saldırmıyordu Şimdi oda saldırmaya başladı Ama dışarı saldığımda ikiside birbiriyle uçuşuyorlar Neden Kavga Ediyorlar Yeni aldığım muhabbet kuşu erkek mi nedenini bi söylermisiniz atrıca 1 kere bile öpüşmediler ? Nedeni Lütfen !

Öncelikle forum kuralları gereği isim soyisim kuralına uyunuz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/site...-isim-soyisim-degisikligi-22-15.html#post9135

Resim koymazsanız cinsiyetini anlayamayız. Ayrıca kuşlara eş seçtirmeyi kendilerine bırakmak lazım. Kolay kolay eş tutamayabiliyorlar o yüzden en iyisi kuşu götürüp kendisinin seçmesini sağlamak. Kavgalar çok şiddetlenirse ayırın kuşları onlardan eş olmaz.

Aldığımız Yerdeki adam bunlar eş ldu dedi ama pek inanmıyorum ben çok teşekkürler :)

Ben de yanlış söylediği kanaatindeyim. Ordaki durumları neydi gözlemlediğiniz kadarıyla? Ayrıca ordayken iyi olan kuşlar eve gelince bambaşka olabiliyorlar bunu da göz önünde bulundurmak gerek.

Gerçekten orda iyilerdi arbaya binince kavgaya basladılar yada adam para kazanmak için yaptı sağol kardesim

Hayırlısı ustam. Kavga şiddetli değilse biraz daha dursunlar ama şiddetliyse ve çoğalırsa ayırın başka bir eş alın sizinle kalmasını istediğiniz kuşun yanına.

Resimlerini Koysam Hangi Cins Olduğunu Anlarmısınız ?

Petshoplara pek inanmıyorum bu işin içinde olan bi abi var erkek kuşlar daha çok tutulduğu için dişilerin ceresini boyayanlar varmış cihat abiye katılıyorum belkide yeni ortam olduğu için alışamamıştır

Son düzenleme:
2 ay önce 2-3 aylık dişi bir kuş almıştım. 1 hafta sonunda yanına erkek bir kuş aldım. 2 aydır çok iyi anlaşıyorlardı. Birbirlerine yem veriyolardı. Kuşu aldıgım yere goturup gosterdım bunlar çift olmuslar dedi. yuva aldım. ama ne olduysa bizim dişi kuş erkeği dayak manyağı yaptı. Bende kafeslerini ayırdım. Acaba ne yapmalıyım ?

Aarkadaslar bir yasinda disi kusum var bide yedi aylik erkek erkek intihar etmeye calisip disi ye vuruyor ne yapmaliyim

kafesiniz uygunsa kusları ayni kafeste ızgara ile ayirin birbirlerini gorsunler ama dokunamasinlar ara sıra da 10 dk muhabbet kuşu sesleri dinletin 1 hafta içinde ızgara da birbirine dokunmaya çalistiklarini göreceksiniz ondan sonra ızgarayi çıkarın ve kus seslerini dinletmeye devam edin bu ara da kusları salmayin ve kafeste kuşların oynayacaklari hic bir oyuncak olmasın kesinlikle düzeleceklerdir ben sahsen kendim denedim ve oldu

2 ay önce 2-3 aylık dişi bir kuş almıştım. 1 hafta sonunda yanına erkek bir kuş aldım. 2 aydır çok iyi anlaşıyorlardı. Birbirlerine yem veriyolardı. Kuşu aldıgım yere goturup gosterdım bunlar çift olmuslar dedi. yuva aldım. ama ne olduysa bizim dişi kuş erkeği dayak manyağı yaptı. Bende kafeslerini ayırdım. Acaba ne yapmalıyım ?

Kafesleri ayır yuvalıklı kafeste erkek 10 gün duraun dişi başka bi kafeste görsün 10. Günde birleştirin

Geri