Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım mama yerken

ermann

Paylaşımcı Üye
Kuşlarıma hazırladığım mamayı çok seviyorlar bende videolarını çekeyim dedim.Mama tarifinide buradan paylaşıcam

**MAMA TARİFİ**
==================================
*Fıstık
*Ceviz
*Mısır unu
*Yulaf(en son mamaya serpiştirin)
*Etimek
*Fındık veya bağdem
*Ayçekirdeği içi
*Kabakçekirdeği içi
*Buğday irmiği
*Semiz otu
*Marul
*Kırmızı lahana
*Susam
*Salatalık
==================================
Hepsinden çok az koyun en son haşlanmış yumurtayı(max. 10 dk kaynatıyorum.) sarısı ve beyazı olacak şekilde soğutup ekleyin sıcak halde koymayın.Blendera atıyoruz ve karıştırıyoruz (lapa şeklinde olmayacak)
Mamaya veya içme sularına çok az mikatrda kattığım vitamintozu
deep_mix.jpg

Son düzenleme:
:)Harika olmuş bu çekim.. Tabaktaki beyaz ne? Maşallah çok sağlıklı, bıcır bıcır neşeli görünüyorlar..

bulgur kuşlar için zararlı diye biliyorum fazla tüketildiği taktirde kursakta şişerek boğulmaya sebebiyet veriyomuş

bulgur kuşlar için zararlı diye biliyorum fazla tüketildiği taktirde kursakta şişerek boğulmaya sebebiyet veriyomuş
hepsinden çok azar koyuyorum akşama kadar kalmıyor bitiriyorlar dediğinizi bir araştırayım zararı varsa listreden çıkarıcam
site yöneticisi muhammet in mama tarifinde de bulgur var ama aşağıdaki şekilde yazmış
İnce bulgur ( yarım bardak suda bekletilmiş şiştikten sora mamaya katıyorum )

Son düzenleme:
hepsinden çok azar koyuyorum akşama kadar kalmıyor bitiriyorlar dediğinizi bir araştırayım zararı varsa listreden çıkarıcam

Güvercin besleyenler biliyordur bunu ben eskiden güvercinlere zararlı diye duymuştum aynı mantıkta ilerlersek muhabbet kuşunada aynı etkiyi yaratabilir bencede bi araştırın sonra pişman olmayın :) Bu arada maşallah kuşlara :)

bi benim kuşlar yemiyo şu mamadan.ama ben hep yumurtayı sıcak sıcak rendeleyip mamayı hazırlıyorum yani mama yapımı bittiğinde hala sıcak oluyo acaba ondan mı yemiyo benim kuşlar ?