Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarım Ne Zaman Alışırlar

POINE

Yeni Üye
Arkadaşlar Muhabbet Kuşumu Alalı 10 Günlük Bir Süre Oldu.Erkek Olan Bana Alıştı,Elime Geliyor Fakat Geri Kaçıyor.Bazen Korkuyor.Ben Bundan Evel Bir Adet Daha Muhabbet Kuşu Yetiştirdim Ancak O Maalesef Öldü.Kuşlarımın Bana Alışması Ne Kadarlık Süre Alır,Neden Korkuyorlar?

kuşlar 1 yaşını geçmiş alışması zor elinize geliyorsa ne mutlu bende 1.5 yaşındaki kuşu alıştırmıştım fakat şimdi eşte :) sadece ele gelir ve kaçar alışması çok zor. 2-3 günde 1 mama verin kuşlar biraz kızgınlaşsın sonra yuvalık takar yavru almaya çalışırsınız.

Yavru kus Almak sizin isinizi kolaylasturir

kuşlar 1 yaşını geçmiş alışması zor elinize geliyorsa ne mutlu bende 1.5 yaşındaki kuşu alıştırmıştım fakat şimdi eşte :) sadece ele gelir ve kaçar alışması çok zor. 2-3 günde 1 mama verin kuşlar biraz kızgınlaşsın sonra yuvalık takar yavru almaya çalışırsınız.

Bu Kuşları Ben PetShop dan Almıştım Hocam.Yavru Ve Tek Almam Gerekli Değil Mi? Kuşlar Fazla Bana Alışmadan Değiştireyim O Halikarde.Elime Yem Yemeye Gelmiyor Hocam.Deniyorum Fakat Olmuyor.! :(

Son düzenleme:
yavru almak istiyosan ele alıştırma konuşturma ile uğraşma ama bana alışsın diyosan tek erkek al yeni yeme düşmüş petshop tan değilde üretici bul ordan al petshop 1 yaşında kuşu yavru diye verir adama (çoğunluğu diyeyim arada işini layıkıyla yapanlarıda az değil)

Erkek Ve yavru alın erkeği deiştirmeyin tepeli kanı mevcut dişiyi deiştirin. yada 1 ay bekleyin kalsınlar dişi kızgınlaşsın yuvalık takın belki yavru alırsınız.

Erkek Ve yavru alın erkeği deiştirmeyin tepeli kanı mevcut dişiyi deiştirin. yada 1 ay bekleyin kalsınlar dişi kızgınlaşsın yuvalık takın belki yavru alırsınız.

Dişiyi Dişi İlen Mi Değiştireyim Yoksa Erkek İlen Mi Hocam? Teşekkürler. :)

Sizin Amacınız ney anlamadım ? ele alıştırmak deil mi ?

Hocam Sizi Rahatsız Etmiyorum Umarım,Hayırlı Günler :) Bana Yakın Dost Olması.Sadece El Değil Omuzuma Konma,Konuşturma.Bunları Daha Önceki Kuşlarımda Yapmıştım.O Gün İçin Benim İşim Vardı Ve Bana Sürpriz Yapıldı.Kuş Alınacağını Bilmiyordum Hocam.Kuşların Yaşı Büyük Çıktı.Yavru Alıp Onu Konuşturmak,Ele Getirmek Kondurmak,Konuşturmak.

Eğer Ben yavru alıcam elime alıştıracam ve konuşturucam diyorsanız gidin dişi kuşu verip erkek bi tane yavru alın erkekten ayrı bi kafese koyun o şekilde alıştırın yada en iyisi bi üretimciden alın petshoptaki kuşlar ele alışkın olmuyor zorlanırsınız.

Eğer Ben yavru alıcam elime alıştıracam ve konuşturucam diyorsanız gidin dişi kuşu verip erkek bi tane yavru alın erkekten ayrı bi kafese koyun o şekilde alıştırın yada en iyisi bi üretimciden alın petshoptaki kuşlar ele alışkın olmuyor zorlanırsınız.

Son Sorum Olacak Hocam.Sizi Rahatsız Etmedim Umarım.Herşey İçin Teşekkürler.Jumbo Olanı Ne İçin Değiştirmeyin Diyorsunuz Orayı Anlayamadım? Ele Alışır Mı? Büyük Onun İçin Sordum.Yoksa Pahalı Bir Kuş.

Jumbo deil tepeli kanı mevcut perçemli yanındaki kuşa göre biraz değerli o yüzden. Yakınınızda üretici varsa ondan alın yavru erkek.

Son düzenleme:
Geri