Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım yumurtlamıyor

• Konbuyu başlatan erdincozn54
  • Başlangıç tarihi
E

erdincozn54

Guest
6-7 ay dan daha fazla süredir 2 tane muhabbet kuşum var yuvalık koydum kızıştırıcıda verdim ama bir türlü yumurtlamıyorlar yuvalıgada girmiyolar hiç bakmıyolar bile ne yapabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çiftleşmenin gerçekleştiğini nasıl anlıyabilirim

Kafes normalde yukarda asılı 2 metre kadar ama ben eve gelince masanın üstüne indiriyorum hemen duvarın altı fazla bi yer değişikliği olmuyo yukarı aşşağı yani

yemini suyunu ver kaç gün hiç yukardan indirme hep yukarrıda kalsın ve mümkünse sessiz bir yerde

Odada ses yapıcak bilgisayar var oda şarkı dinlersem şarkıda dinlemem o zaman
Yuvaya tül takıyodum çıkarttım takmaya devam edeyimmi yoksa böylemi kalsın

yerini değiştirme tülden bir şey olmaz. fazla rahatsız etme. mama ver. inşallah tez zamanda yavru alırsın.

Eyvallah teşekkür ederim yani sorun rahatsız edilmelerimidir ondanmı çiftleşme gerçeklesmiyor ve nijeri biraz fazla veriyorum galiba ne kadar vermek lazım

Eğer rahatsız etmediğiniz halde yuvalığa ilgi göstermiyorlarsa kafesin yönünü değiştirin. Yine göstermezlerse yuvalığı 1 hafta çıkarın..

Herkeze çok teşekkür ederim dediklerinizi denicem

Bir üretici abi mamanin içine keçiboynuzu tozu koymamı ve sessiz bir ortamda bırakmamı söyledi. Şimdi 2. Sefer yumurta yaptılar.

Site yöneticisi hazır satıyor çok kaliteli. Istiyorsan onunla görüş. Ben 3 paket alacağım.

Kardeş öncelikle kuşların kaç aylık dişi kuş 8-9 aylık olmayınca çiftleşmez hatta bence ev kuşları daha da geç çiftleşiyor.

Geri