Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımı çiftleştirmek istiyorum ama hep kavga ediyolar

SlymnGlmk7

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba . 2gün önce erkek kuşumu bir dişi aldım ceresi kahverengi.Aldığım dişi aslında yanında bir erkek varmış o kaçmış. Onun için sürekli benmi erkek kuşumla kavga ediyor . Acaba eşinimi özledi bugün saldım heryere çarptı ben normalde muhabbet kuşumu sopayla alıyorum hemen geliyor ama o parmak , sopa v.b. gibi şeylerden kokrkuyor . Neden olabilir acaba erkeğini özleyip sterse mi gitdi Lütfen yardım edin yumurtlamalarını stiyom bugün dişi uyumaya çalışıyodu benim erkek .Çiftlesşmek istedi üzerine çıktı ama dişi hemen kaçtı dişi hiç pas vermiyor benim erkekk her istediğini yapıyor ama dişi hiç pas vermiyor .Dişi kaşınırken dişiyi kaşıyo bile. Lütfen ama lütfen yardım edin sürekli gagalarını ısırıyolar birbirlerinin vede vucütlarını.Lütfen ama lütfen yardım edin lütfen çok lazım adminler yardımıza çok ihtiyacım var. Ekreğin ceresi mavi ama koyu mavi değil ama dişinin kopkoyu kahverengi. Gerkeirse fotoğraflarınıda atarım isterseniz. Ben daha yeni muhabbbet kuşlarıyla ilgileniyom sizin bilgilerininze ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. :)

Kuşun iki günde hem ortama hem de erkeğe alışmasını beklemen hata bir kere. Biraz sabret gözlemle kavgaları sana göre şiddetliyse ve birbirlerine zarar verme potansiyelleri varsa ayrı kafeslerde on gün civarı ayrı tutup birleştir. Genelde ayırıp birleştirme yöntemini tavsiye ederler.

Geri