Karadeniz Pet

Muhabbet kuslarımı sokağamı atayım lutfen yardım ?

Hakan saygı

Yeni Üye
,erhaba arkadasla 4 adet ciftim var bts kafes sistemiyle sorunsuz sekilde yavru vs. Alarak ogrenci oldugum icin hemde hobim oldugu icin severrk yapiyordum ama babannemin evi bos oldugu icin sorun olmuyordu eve yikim karari geldigi icin tamamen bosaltmak zorunda kalacam evi ben bu 4 cigti evimde odamda beslesem saglik veya ses veya herhangi bir acidan sorun olurmu kuslari cok seven biriyim bu yuzden ayrilmak istemiyorum kuslarimdan siz ne dusunuyorsunuz bir sorun olur mu sizce apartmanda ses veya saglik acisindan

Ben odamda besliyorum temiz bakarsan bi sorun olmuyo yaklaşık 5 yıldır odamda hep kuş vardı bi sorun yaşamadım ama ciddi anlamda temiz olmalı yoksa alerjik reaksiyon gösterebilir

Şuan odada 1 çift var bundan 4 ay öncesine kadar 4 çift te hint bülbülü vardı onlardan da yavru alıyodum sesten rahatsız olmuyorum bazen oluyo ama sorun olmadı hiç rahatsız edici bi durum yaşamadim

Yani sokağa salmak tabikide iyi birşey değil :).4 tane kuşun çıkaracağı ses ne olacakki ?.Apartmanda besle bir sıkıntı çıkaracağını zannetmem.Altı üstü 4 kuş.

Yani sokağa salmak tabikide iyi birşey değil :).4 tane kuşun çıkaracağı ses ne olacakki ?.Apartmanda besle bir sıkıntı çıkaracağını zannetmem.Altı üstü 4 kuş.

4 kus degil yanlis okudunuz sanirim :) 4 tsne cift yani 8 kus oluyor ve her biri benim bebegim gibi napacam bilemiyorum bizi sokaga attilar resmen 8 kus ve ben olmaz boyle bu afacanlar bir arayaa gelince dedikodu yapmaya bayiliyorlar biliyosunuz bu yuzden 8 kus sesi ne olur bilemiyeum

şahsen yatam odamda 10 muhabbet kuşu var. Sabahları sabah güneşi gördüklerinde tabiki baya bi sesli oluyorlar, tedbir olarak perde kullanıyorum yoksa apartman ortamında sabahın 6 sında uyurken o kadar kuşun en enerjik saatlerinde bağırması hoş karşılanmaz. 9 gibi perdelerini açıyorum pek bi sorun olmuyor

Sokağa salmak yerine bana bir çift verebilir misin ? Uzun zamandır uğraşıyorum bir türlü ne yavru ne çift yapabildim ☹☹☹☹☹

Valla Yattığın Oda Fazla Havasız Olacaktır Üstünde Kokacaktır. Yattığın Yere ve Cama Uzak Yere Konumlandırmalısın vede Çok Temiz Tutmak Zorundasın.Yumurtaya Yatan Kuş Dışkısını Tutuyor Çıkınca Yapıyor vede Felaket Kokuyor Eğer Balkonunuz Filan Varsa En İyisi Cam Balkon Yaptırıp Orada Bakmak Tabi Diğer Oturanlarıda Rahatsız ETmeden

Sokağa salmak yerine bana bir çift verebilir misin ? Uzun zamandır uğraşıyorum bir türlü ne yavru ne çift yapabildim ☹☹☹☹☹

eğer eş tutmuşlarsa ( kaşıma partileri ve yem kusma vs. gibi ) bir çiftten yavru almamanızın 2 sebebi var , birinci sebep kuşlardna birisi kısırdır , ikinci sebebi ise uygun ortam yoktur ses veya devamlı olarak onlarla ilgilendiğiniz için olmuyordur sadece yem ve sularını değiştirip yalnız bırakırsanız 1 ay içinde yavru almanız cok yüksek :) .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:16 --

Valla Yattığın Oda Fazla Havasız Olacaktır Üstünde Kokacaktır. Yattığın Yere ve Cama Uzak Yere Konumlandırmalısın vede Çok Temiz Tutmak Zorundasın.Yumurtaya Yatan Kuş Dışkısını Tutuyor Çıkınca Yapıyor vede Felaket Kokuyor Eğer Balkonunuz Filan Varsa En İyisi Cam Balkon Yaptırıp Orada Bakmak Tabi Diğer Oturanlarıda Rahatsız ETmeden

cam balkon var ancak yazın bir sorun olmayabilir ama kışın çok soğuk oluyor bu yüzden balkon çok zor , kuşlarımı günlük yada 2 günde bir temizlerim temizlik açıdan sıkıntı olmazda ses acısındna apartmanda sorun olur mu onu düşündüm , havasızlık sorunn değil günlük olarak havalanan oda bence sorun olmayacaktır

4 çiftin yaratacağı ses apartman daireleri için sorun olabilir. tüm gün hiç susmuyorlar. odanıza bir ses yalıtımı yaparsanız rahatlıkla besleyebilirsiniz.

Geri