Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımın cinsiyeti

Göktürk

Yeni Üye
Arkadaşlar sarı kuşumu dişi diye almıştım bir eski bir üretici olan akrabam kuşumun erkek olduğunu söyledi bende diğer yeşil erkek kuşumu başka yeşil dişiyle değiştirdim.Çok kafam karıştı sizce cinsiyetleri ne dir?
Yaşları nedir? Eşleşmeye uygunlar mı?Yavru alabilirmiyim? Bakım olarak düzenli olarak temizlik yapıyorum.Yemlerini ve taze sularını devamlı sağlıyorum.Haftada bir kerede mama veriyorum.

Yeşil kuşum

Son düzenleme:
Eldivenle niye tuttunuz anlamadım. :D Dişi hafiften kızışmaya başlamış . Eğer anlaşıyorlarsa eş tutmuş demektir .:)

Ellerimi ısırıyorlar tedbir amaçlı:D Sarı olan kuş erkek mi dişimi bir türlü çözemedim sizin bir fikriniz var mı?

ikisi de dişiye benziyor..

Yeşil kuşun dişi olduğuna eminim ama sarı kuşum bana erkek gibi geldi ilk aldığımda burnu pembeydi sonra rengi değişti beyaz mavi gibi oldu.Bir de daha önce erkek kuşumla sarı kuşum olduğunda kafeste çok gürültü vardı sürekli ötüyorlardı şimdi ise getirdiğim yeşil dişi kuşla sarı kuş ötmüyorlar.çok kafam karıştı sarı kuşun burnu pembe ama burun delikleri etrafı açık mavi.

Son düzenleme:
Geri