Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarımın Hastalığı

• Konbuyu başlatan Ahmet Yusuf TAŞ
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yusuf TAŞ

Guest
Arkadaşlar benim 1 çift muhabbet kuşum var bunlar 1 ay dan daha fazla bi süredir kafeslerinde eski hali gibi hareketli değiller hatta sürekli tüyleri kabarık uyuyorlar günde sadece 1-2 saat canlanıyorlar vitamin ilacı mama felan veriyorum ama böyle bi hastalık geçiren kuşlarınız varsa nasıl sorunu hallettiniz yardım edermisiniz.

Öncelikle hastalığı teşhis etmek gerek

nasıl teşhis edebilirim yani kuşlar soğuk kapmış olamaz odanın sıcaklığı her gün aynı 26-27 derece arası ve kuşların kafesi 2metre yüksek bir yerde sürekli uyumaları bendenmi kaynaklanıyor ortam sessiz biryer sürekli hareketlimi olması gerekiyor yani

Ortamın sessiz olması gerekir üşütme ishal bit gibi durumları yoksa diğer seçenekleri gözden geçirmelisiniz

Arasıra kaşınıyorlar ama bit ilacındada 30 cm uzaktan sıkınız yazıyor sıkıyorum bu sefer ya kanatlarının altını kaşıyorlar acaba elime felan alıp kanatlarının altına sıksam olurmu ısırma huyları yok ama daha önce yapmadım korkarlar felan

önce kuşunuz ishalmi ona bakın popo tüyleri ıslak ve yesilimsi dışkı varsa ishaldir ishalse tarım ilacı satan yerden diastop al ve onu kullan eğer isahl değilse yine aynı yerden baytril al ve 3 gün ağzına birer damla olacak şekilde kullan dajha sonra 3 gün ise vitamin ver

hayır ishal değil sanırım sorunumu halletttim bitlenmişler kanatlarının altına boynuna ve üst kısımlarına sıktım şuan biraz ıslaklar ama hiç kaşınmıyorlar normal su sıktığımda kaşınıyorlardı

Ya arkadaşlar bu kuşlarda bi hastalık var ama ne bit nede ishal kuşlar sürekli uyuyor ötmüyor erkek dişiye çok az kur yapıyor sonra ikiside yanyana başlarını arka tarafa çevirip uyukluyor yokmu bunun bi çaresi çok uzun zaman oldu ama hala aynı bende 1 çift kuş daha var ama onlar böyle değil çok canlılar fakat yavrular neden böyle yardım edin

Geri