Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımın yumurtaları oldu bi kaç sorum var

• Konbuyu başlatan Orhan Candaş
  • Başlangıç tarihi
O

Orhan Candaş

Guest
Arkadaşlar ilk defa yumurtlayan kuşlarım oldu acemiyim beni aydınlatırsanız minnettar kalırım sizlere.yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
1) 03.01 cuma günü ilk yumurtayı gördüm bugun kuş yem için yuvalıktan çıkınca kapagı azcık acıp baktım 2. Yumurtayıda yapmış kaç yumurta yapacak ve kaç gün kuluçka sürer
2) kuş rahatsız olmasın diye bakmıyorum yumurtaların kaç tane olduğunu yada çıkıp çıkmadığını nasıl anlıcaz
3) kuluçka dönemimde ne tür yem kullanılmalı
4) yavrular çıkınca yem verme dedi bi arkadaşım peynir ekmek ısla dedi yem yavruların bagırsaklarını tıkarmış
5) mam hazırlamadım bugune kadar kolay bi mama tarifi alabilirmiyim
6) bakımı nasıl olacak kuluçka döneminde ?
7) dışarı salmak yanlış olur mu ?
8) maviboncuk yem aldım pek sevmediler neden acaba ?
Not: nijer kullanarak kızgınlaştırdım şimdi nijer vermiyorum doğru olanda bu heralde

-1 2 gün arayla yapar ve yaklasık 5-6 yapar kulucka 19 sürer (1-2 gün gecikebilir)
2-sen yaptıgın gibi rahatsız etme dursun 1 hafta sonra bakarsın zaten o zaman yumurtalar bitmiş olur
3-yem değiştirmenize gerek yok kabuksuz olursa daha iyi olur erkeğin kolayca beslemesi için ayrıca mamayı haftada 1 olarak verin
4-hiçbirşey olmaz sen yavrular çıkınca günübirlik mama ver.
5-http://florya-saka-kanarya-muhabbet.tr.gg/KUS-MAMA-TARiFLERi.htm
6-rahatsız etmeyin haftada 1 mama verin.
7-tabiki yanlış olur asla kafese ve kuşlara müdehale yapmayın !
8-daha yeni alışıyorlar diğer yem ile karıstırarak verin alısacaklardır.
evet nijeri kesin yoksa erkek dişiyi rahat bırakmayacaktır.

Teşekkür ederim Burak bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:40 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Az önce baktım dişi kuş yem yemek için çıktığında 3 yumurta olmuş ama erkek kuş hemen saldırdı dişiye yine üstüne çıkıp çiftleştiler sakıncası olmaz inşallah

yumurtalı kuşa mama vermeyin, yavrular yumurtadan çıkınca her gün verebilirseniz, yumurtalı kuşa mama verirseniz daha yavrular yumurtadan çıkmadan veya yavrular yuvadan atlamadan tekrar çiftleşebilirler ki bu durumda eski yumurtalara veya yavrulara yazık olur, yavrulu kuşa hem yem hem de mama verin, kesinlikle yavrulu kuşların önünden yemi almayın, ek besin olarak mama verin ve mamaya peynir eklemeyin, mama tariflerine bakın forumdan, kabuksuz yemi önermem, bir kere denedim kuşların hepsi ishal oldu, belki kaliteli markaların kapalı yemleri iyi olabilir ama siz kullandığınız ve bildiğiniz yemden şaşmayın hele ki kuluçka ve yavrunun olduğu dönem de hiç değişiklik yapmayın, kuşlar bir yumurtadan sonra tekrar çiftleşerek yeni yumurta yaparlar, çiftleşmeleri iyi, yeni yumurta döllenmiş olur, çok ilgilenmeyin kuşlarla...Bu arada hazır mama kullanmıyorsanız yavrulu kuşların mamasına Nijer eklemeyin...

yumurtalı kuşa mama vermeyin, yavrular yumurtadan çıkınca her gün verebilirseniz, yumurtalı kuşa mama verirseniz daha yavrular yumurtadan çıkmadan veya yavrular yuvadan atlamadan tekrar çiftleşebilirler ki bu durumda eski yumurtalara veya yavrulara yazık olur, yavrulu kuşa hem yem hem de mama verin, kesinlikle yavrulu kuşların önünden yemi almayın, ek besin olarak mama verin ve mamaya peynir eklemeyin, mama tariflerine bakın forumdan, kabuksuz yemi önermem, bir kere denedim kuşların hepsi ishal oldu, belki kaliteli markaların kapalı yemleri iyi olabilir ama siz kullandığınız ve bildiğiniz yemden şaşmayın hele ki kuluçka ve yavrunun olduğu dönem de hiç değişiklik yapmayın, kuşlar bir yumurtadan sonra tekrar çiftleşerek yeni yumurta yaparlar, çiftleşmeleri iyi, yeni yumurta döllenmiş olur, çok ilgilenmeyin kuşlarla...Bu arada hazır mama kullanmıyorsanız yavrulu kuşların mamasına Nijer eklemeyin...

Kuşun 3 yumurtası var yem yemek için dışarı çıkınca erkek hemen üstüne çıkıyor bu normal mi kuşu beslemiyor sadece üstüne çıkıyor dişi bazen kaçıyor bazen durup çiftleşiyor dişi yem yemeye fırsatı olmadan hemen geri içeri giriyor

Geri