petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşlarımın Yuvası

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mertmume123 tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Mertmume123
    Gizli

Merhaba
    Benim yaklaşık 2-3 aylıkken 4-5 ay önce aldığım bir erkek kuşum vardı.Evde gündüzleri kimse olmuyor bu nedenlede onunla hiç ilgilenemiyorduk.Bu nedenle 2 gün önce çok tanıdık olduğum bir pet shop cudan ona bir dişi kuş aldık.Eve getirip kuşumun kafesine koyduğum ilk andan beri öpüşmeye,kafalarını gagalarıyla okşamalara başladılar.Maşaallah.2.gün yani bugün eve gelip yavruluğa baktığımda içinte 1 tane tüy ve 4-5 tane yem taneciği olduğunu gördüm ve bu görüntüden kuşlarımın yuvaya girdiklerini anladım.Sizce çiftleşmiş olabilirler mi?Ve eğer çiftleşmişlerse bunu nelerden anlayabilirim?Ayrıca demin kuşları izlerken dişi kuşun benim aldığım vitaminli gaga taşını 10 saniye boyunca kemirdiğini gördüm ve 2 saniyeliğinede tahta tüneğini gagaladı bu davranışlar hamilelik belirtisi midir?Bu kadar çabuk çiftleşmiş olabileceklerine şaşırdığım için bu konuyu açtım.Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.Kuşlarıma Maşallah nazar değmesin inşallah.:)

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    bukadar çabuk çiftleşme olmaz fakat güzel şeyler yakında olabilir :D

3. Mertmume123
    Gizli

cevabınız için teşekkürler güzel şeyler yakında olabilir dediğiniz şeyler nedir ?ve yaklaşık ne zamana olur bu dediğiniz şeyler?teşekkürler

Sayfayı Paylaş