Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarımla ilgili bakarmsınız ltf

• Konbuyu başlatan eraaymm_tr
  • Başlangıç tarihi
E

eraaymm_tr

Guest
muhabbet kuşlarımın cinsi ırkı ve yaşıyla ilgili bilgi almak istiyorum ltf yardımcı olurmsunuz

1nZG3p.jpg

LoROXG.jpg

rdNJaN.jpg

781ypW.jpg

PEaOAN.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Konu guncel neden kimse birsey yazmiyor

Sağ olan erkek (7-8 aylık) olduğuna eminim de sol olanı da erkek her halde bu arada daha net fotolar atarsanız yaşını da tespit ederiz.

Son düzenleme:
Biraz bekleyin bana erkek gibi geliyor ama emin olmak için bi üretimci abiye soruyorum.

bu kuşu kaç aylık diye aldınız dişi olabilir diyor bu arada çere rengi kahve rengimi yoksa mor gibi renk mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:42 --

Kuş dişi Tamam Benim hatam En başta Mor renkli sandım net foto olunca anlaşıldı bu arada çere rengi kahve rengi dimi. bu arada yavru gibi sanki gözlerinde iris yok eğer yavruysa işler karışır :)

Son düzenleme:
Sarı olan dişi diğeri erkek. Dişi kuşunuz küçük henüz erkek ise kızışmış gayet sağlıklı bir erkek. Irkları yerli. Maşallah.

Altlari acik mor gibi burun cevresi beyaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

Sarı olan dişi diğeri erkek. Dişi kuşunuz küçük henüz erkek ise kızışmış gayet sağlıklı bir erkek. Irkları yerli. Maşallah.

Tesekkur ederim sari olan nekadarlik acaba yuva taktim amama acaba bir faydasi olurmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

bu kuşu kaç aylık diye aldınız dişi olabilir diyor bu arada çere rengi kahve rengimi yoksa mor gibi renk mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:42 --

Kuş dişi Tamam Benim hatam En başta Mor renkli sandım net foto olunca anlaşıldı bu arada çere rengi kahve rengi dimi. bu arada yavru gibi sanki gözlerinde iris yok eğer yavruysa işler karışır :)

Altlari acik mor burnunun kenarlari beyaz

Erken daha ona ama iyi olur yadırgamazlar takılı dursun yuvalık.

tamam saten Tunç kardeşim geldi konuyu halletti de dişi daha küçükmüş birde Tunç Kardeşim çere kısmı mor olunca erke olmuyormuydu ? ama bunun ki az mor :) benim dediğim tam mor seklinde :)

tamam saten Tunç kardeşim geldi konuyu halletti de dişi daha küçükmüş birde Tunç Kardeşim çere kısmı mor olunca erke olmuyormuydu ? ama bunun ki az mor :) benim dediğim tam mor seklinde :)

İç kısmı beyaz erkek olsa tam mor olur beyazlık olmaz. Erkeklerde beyazlık kızışmaya başlayınca pembe yerler mavi olur içe doğru beyaz olur.

Desene Biz Biraz Karıştırmışız :)

cok teşekkür ederim verdigin bilgilerden dolayı saolasın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:34 -->-> Daha önceki mesaj 21:31 --

İç kısmı beyaz erkek olsa tam mor olur beyazlık olmaz. Erkeklerde beyazlık kızışmaya başlayınca pembe yerler mavi olur içe doğru beyaz olur.

birde ballı yem asılıydı canavar gibi yiyorlar bir sorun olmaz sanırım

fazla bilgi sahibi degilim mubişler hakkında
kuşlar hakkında bilgilerini biraz zahmet olmazsa anlatırsanız minnettar ourum sizeee şimdiden teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:34 -->-> Daha önceki mesaj 21:31 --

birde ballı yem asılıydı canavar gibi yiyorlar bir sorun olmaz sanırım

fazla bilgi sahibi degilim mubişler hakkında
kuşlar hakkında bilgilerini biraz zahmet olmazsa anlatırsanız minnettar ourum sizeee şimdiden teşekkür ederim

Ballı yem değil o ufulu yem. Bal yerine ufu kullanıyorlar yapıştırma işleminde o yüzden normal kendi yapımınız daha sağlıklı olacaktır.

Bal ve yemi bir dondurma çubuğuna sarın ver fırına atın daha sağlıklı olur. Varsa merak ettiğiniz soru sorun cevaplayalım.

Haklısın Birde yemi yakmamaya çalış ben 1 kere yapmıştı önce yaktım sonra düzgün yaptı ama ne zamandır yapmıyorum :)

Ballı yem değil o ufulu yem. Bal yerine ufu kullanıyorlar yapıştırma işleminde o yüzden normal kendi yapımınız daha sağlıklı olacaktır.

Bal ve yemi bir dondurma çubuğuna sarın ver fırına atın daha sağlıklı olur. Varsa merak ettiğiniz soru sorun cevaplayalım.

bilginiz için teşekkürler çiftleşmeleri için neler yapmam lazım

Erken daha kış sezonu bitmeye alırsınız ancak o yüzden mama yiyorlar ise mama verin.

kuşlarımı bugun aldım daha yeni yiyolarmı bilmiyorum denerim yardımların için teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:31 -->-> Daha önceki mesaj 22:23 --

+++++++++++++++++++++++++

Foruma bakın mama tarifine ben sabah yaptım şimdi bitirmişler ben basit yapıyorum istersen tarifini atabilirim.

Geri