petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşlarımla ilgili bakarmsınız ltf

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve eraaymm_tr tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. eraaymm_tr

muhabbet kuşlarımın cinsi ırkı ve yaşıyla ilgili bilgi almak istiyorum ltf yardımcı olurmsunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Konu guncel neden kimse birsey yazmiyor

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Sağ olan erkek (7-8 aylık) olduğuna eminim de sol olanı da erkek her halde bu arada daha net fotolar atarsanız yaşını da tespit ederiz.

#2 Resul OZYAMAN, 19 Ekim 2014
    Son düzenleme: 19 Ekim 2014
  3. eraaymm_tr

Buyur kardes insallah nettir

4. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Biraz bekleyin bana erkek gibi geliyor ama emin olmak için bi üretimci abiye soruyorum.

5. eraaymm_tr

Tesekkur ederim bugun aldim disi erkek olarak

6. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bu kuşu kaç aylık diye aldınız dişi olabilir diyor bu arada çere rengi kahve rengimi yoksa mor gibi renk mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:42 --

Kuş dişi Tamam Benim hatam En başta Mor renkli sandım net foto olunca anlaşıldı bu arada çere rengi kahve rengi dimi. bu arada yavru gibi sanki gözlerinde iris yok eğer yavruysa işler karışır :)

#6 Resul OZYAMAN, 19 Ekim 2014
    Son düzenleme: 19 Ekim 2014
  7. Tunç ÇAĞATAY

Sarı olan dişi diğeri erkek. Dişi kuşunuz küçük henüz erkek ise kızışmış gayet sağlıklı bir erkek. Irkları yerli. Maşallah.

8. eraaymm_tr

Altlari acik mor gibi burun cevresi beyaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

Tesekkur ederim sari olan nekadarlik acaba yuva taktim amama acaba bir faydasi olurmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

Altlari acik mor burnunun kenarlari beyaz

9. Tunç ÇAĞATAY

Erken daha ona ama iyi olur yadırgamazlar takılı dursun yuvalık.

10. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    tamam saten Tunç kardeşim geldi konuyu halletti de dişi daha küçükmüş birde Tunç Kardeşim çere kısmı mor olunca erke olmuyormuydu ? ama bunun ki az mor :) benim dediğim tam mor seklinde :)

11. Tunç ÇAĞATAY

İç kısmı beyaz erkek olsa tam mor olur beyazlık olmaz. Erkeklerde beyazlık kızışmaya başlayınca pembe yerler mavi olur içe doğru beyaz olur.

12. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Desene Biz Biraz Karıştırmışız :)

13. eraaymm_tr

cok teşekkür ederim verdigin bilgilerden dolayı saolasın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:34 -->-> Daha önceki mesaj 21:31 --

cok teşekkür ederim verdigin bilgilerden dolayı saolasın

birde ballı yem asılıydı canavar gibi yiyorlar bir sorun olmaz sanırım

fazla bilgi sahibi degilim mubişler hakkında
    kuşlar hakkında bilgilerini biraz zahmet olmazsa anlatırsanız minnettar ourum sizeee şimdiden teşekkür ederim

14. Tunç ÇAĞATAY

Ballı yem değil o ufulu yem. Bal yerine ufu kullanıyorlar yapıştırma işleminde o yüzden normal kendi yapımınız daha sağlıklı olacaktır.

Bal ve yemi bir dondurma çubuğuna sarın ver fırına atın daha sağlıklı olur. Varsa merak ettiğiniz soru sorun cevaplayalım.

15. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Haklısın Birde yemi yakmamaya çalış ben 1 kere yapmıştı önce yaktım sonra düzgün yaptı ama ne zamandır yapmıyorum :)

16. eraaymm_tr

bilginiz için teşekkürler çiftleşmeleri için neler yapmam lazım

17. Tunç ÇAĞATAY

Erken daha kış sezonu bitmeye alırsınız ancak o yüzden mama yiyorlar ise mama verin.

18. eraaymm_tr

kuşlarımı bugun aldım daha yeni yiyolarmı bilmiyorum denerim yardımların için teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:31 -->-> Daha önceki mesaj 22:23 --

+++++++++++++++++++++++++

19. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Foruma bakın mama tarifine ben sabah yaptım şimdi bitirmişler ben basit yapıyorum istersen tarifini atabilirim.

20. eraaymm_tr

cok memnun olurum gönderirsen bekliyorum resul kardeş

Sayfayı Paylaş