Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarına bileklik mi takılıyor

• Konbuyu başlatan Boncuk BONCUK
  • Başlangıç tarihi
B

Boncuk BONCUK

Guest
arkadaşım muayene ettirip bileklik taktırmamı söyledi ne demek bu dedim kendi arkadaşındaki bir kuşu gösterdi whatshap tan inanamadım eziyet olmazmı bu lütfen cevap bekliyorum

bilezik 7-10 günlükken takılır bilezikde bilgiler yazar sonrasında takılmaz

üretici takar bilezikleri federasyona üye olmak zorundadır bilezik alabilmesi için. piyasada birkaç çeşit bilezik var ama en güvenlisi dünda standartlarına uygun olan TKKKF'nin bilezikleri ki üzerinde TKF yazar..

bileziklerdeki amaç kuşları etiketlemektir, bu sayede kuşlara kimlik verilmiş olur, bunun en büyük faydası kardeş kuşların eşe atılmasını önlemektir...Bu arada kıstırmalı bileziklerde var piyasada, 10 günü geçmiş kuşlara kıstırma bilezik takabilirsiniz...

tşk ederim ya kıyamam ben ona canı acırmı takarsak

tşk ederim ya kıyamam ben ona canı acırmı takarsak

cok acır hemde cıyak cıyak bagırır kuşlar
ekmzZ9.jpg

yavrularım olsun bende taktıracam bilezik :)

Son düzenleme:
sipariş verebilecegimiz yerler vardır illaki, dimi murat bey.. söyle ismim yazsın sizdekiler gibi :)

derneğe üye olman gerekiyor bilezik alabilmen için... bunun dışında kıstırma bilezik falan takmayın kuşlara standart dışı bir bileziktir. alım satımı imkansız hale gelir. bir kaç ay sonra bileziksiz kuş alım satımı yasaklanıcak ve standart dışı bilezikler de kalkıcak.. TKF ve kıvrık gagalılar geçerli olur sadece gibi geliyor bana..

bu arada bilezikler boy boydur 3.5 mm kırık kuşlar ve yerli kuşlar için 4mm jumbolar için standardı vardır..

şu an kuşların 10 günlükten büyükse takılması imkansız... ve sadece evinde besliyorsan pek bir sorun olmaz... sadece bir dahaki sefer kuş alırken bilezikli olmasına dikkat et.. forumda bilezik renkleri ve ülke kısaltmarını bulabilirsin.. bunun dışında bilezikte üretici numarası ve kaçıncı bilezik olduğu yazar... yani bilezik numarası ne kadar büyük olursa kuşun o kadar genç olduğu anlaşılır.. antalyaya gidince kendi bileziklerimle size resimli olarak gösterebilirim

Tşk ilginize inşallah soru olmaz ya canı acımasın daha 3 aylık

Sizin kuş büyümüş canını yakmayın bence

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Şart mı bilezik takmak anlamadım ki

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

eğer evinde besliyorsan üretici olmak veya yavru almak gibi kaygıların yoksa şart değil.. yavru alsan bile eşe dosta verebilirsin bir sıkıntı olmaz.. ama üretici olduğun anda kuşlarının anne babasını yaşlarını batımdaki kaçıncı yavru olduğunu hastalık geçmişlerini tüy yapılarını cinsiyetini gibi konuları bilmek zorunda kalırsın.. bunun sebebi ister kendine ayırmış ol ister sahiplendir ilk bakılacak olan şey renk cinsiyet ve ırkdır... daha sonra eşleme durumlarında yanlış eşleme sonucu sakat yavruların çıkmaması için diğerlerini de hesaplaman gerekir..

bunlar biraz teknik konulardır
kalın tüy ince tüy parlak renk mat renk kuşun mutasyonu ırsındaki renkler ve hastalıklar falan filan

Geri