petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşlarına kurtlu mama verilir mi?

Konusu 'MYBESTPETSHOP TANITIM BÖLÜMÜ' forumundadır ve jumbosever tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. jumbosever
    Gizli

Selamınaleyküm
    Konulara vermiş olduğunuz cevapları okudum.Bende size bu hizmet kalitesi için teşekkür ederim.Bu siteye james007 Enes vasıtası ile yeni üye oldum.Çoğu profesyonel üretici muhabbet kuşlarına Versele Laga'nın kurtlu kuş mamsını veriyor ve proteini yüksek olduğu için tavsiye ediyor.
    Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
    Bu mamanın kullanılması durumda kuşlarımızda bir problem olur mu?
    cevabınız için şimdididen teşekkürler

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Benim kuşlarım yemedi sade koyunca, mamaya karıştırıp veriyorum. Ancak sade veripte kuşlarının saldırıp bitirdiği dostlarımdan iyi yorumlar aldım.

3. mybestpetshop

Beğenileri:
    7
    Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz.Bu şekilde açılan konulara pek fazla cevap verme şansımız olmuyor.Bu şekilde olan sorularınızı bize telefon açarak sorarsanız çok daha iyi olur.
    Konuya gelince profesyonel üreticilerin kurtlu kuş maması veriyor olması yaptıkları uygulamanın doğru olduğu göstermez.Bu mama böcekçil beslenen kuşlar için yapılmıştır ve muhabbet kuşları için kullanılması doğru değildir.Kıvrık gagalı olan kuşlar doğasında böcekle çok nadiren beslenirler genellikle hep tohumla yaşamlarını sürdürürler.Muhabbet kuşlarının midelerinde hidroklorik asit miktarı ok az olduğu için et muhteviyatlı ürünleri pek sindiremezler zamanla bu durum iç parazit vakklara gösterebilir.Kuşunuza bu mamayı vermemenizi tavsiye ederiz.

4. jumbosever
    Gizli

Hımmm o zaman sitenizden bu ürünü sipariş verecektim madem öyle diyorsanız siparişi geçmeyeyim.Peki mama olarak ne tavsiye edersiniz.Birde bazı kuşlarım tüyden çıkamıyor onlar için ne yapmalıyım.

5. mybestpetshop

Beğenileri:
    7
    Mama olarak Versele Laga Gold Patee Nemli Ballı Muhabbet kuşu mamasını tavsiye ederiz.Mevsimine göre sebze kullanarak verebileceğiniz gibi sade olarakta önüne koyabilirsiniz.Kuşlarınızın tüy problemine gelince şuan çoğu üreticiden bu gibi sorunları duyuyoruz.Havaların ani ısınıp soğuması bile buna bir sebeptir.Nekton Bio,Quiko Biotin kullanırsanız kuşunuzun tüyden çıktığını göreceksiniz.

6. jumbosever
    Gizli

O zaman kurtlu mama almıyorum.Söylediğiniz mamayı alıyorum.Peki Nekton mu alayım Quiko mu?

7. mybestpetshop

Beğenileri:
    7
    Nekton ve Quiko çok kalite katkılar üreten firmalardır.İkisinden de pişman olmazsınız ama bizim tavsiyemiz Nekton Bio'dur.

8. jumbosever
    Gizli

Teşekkürler siparişi geçtim.Hayırlı işler dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş