Karadeniz Pet

Muhabbet kuslarina muzik dinletilir mi?

Iklim_Yeliz

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaslar...
Benim kuslar cok girilmeyen bir oda da duruyorlar. Ortam sessiz ve ben odaya girdigimde, kafesin yanina yaklastigimda kacisiyorlar.

Odaya cok sessiz bir sekilde girsem, ani haraketler yapmasam bile sonuc genelde ayni.

Ben bulunduklari odaya aksama kadar bir radyo koysam bir faydasi olur mu? Artisi eksisi nedir?

Cevap verirseniz sevinirim....

dinletebilirsin hatta ben muhabbet kusu sesi dinletiyodum o zaman daha aktif oluyolar otuyolar filan

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İneklere müzik verince süt verimi artıyordu tavuklara müzik dinletince yumurta verimi artıyordu şimdi muhabbet kuşlarına neden olmasın :)

Odaya girerken kapıyı tıklat, kapıyı yavaşça aç ve kafeslere yavaş yaklaş.
Ben kümese giderken hep aynı kıyafetleri giyiyorum. Daha kolay alışıyorlar.

Hepsini yapiyorum, Asker selami da dahil :)))))) olmuyor....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:35 -->-> Daha önceki mesaj 08:34 --

dinletebilirsin hatta ben muhabbet kusu sesi dinletiyodum o zaman daha aktif oluyolar otuyolar filan

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tesekkur ederim cevap icin.
Otmelerinde bir sikinti yok hatta komsular bile duyuyordur sesi. Sorunum sadece benden kacmalari :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:36 -->-> Daha önceki mesaj 08:35 --

İneklere müzik verince süt verimi artıyordu tavuklara müzik dinletince yumurta verimi artıyordu şimdi muhabbet kuşlarına neden olmasın :)

Ben de bu bahtsizlik olduktan sonra senfoni orkestrasi getirsem bile fayda etmez sanirim :)

ben muhabbet kusu sesi dinletiyorum.gayette guzel sonuc veriyor.sizde deneyebilirsiniz...

Ben akşam belirli bi saate kadar Işığı açık birakiyorum kapatırken de kuşlara görünüp oyle kapatiyorum eğer beni gormezlerse ışık kapandığında kafeste kendilerini ordan oraya vuruyorlar. Geçen gün elektrik kesildi, kuşlar çıldırdı. Müzik faydalı olacaktır

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben muhabbet kusu sesi dinletiyorum.gayette guzel sonuc veriyor.sizde deneyebilirsiniz...

Ben akşam belirli bi saate kadar Işığı açık birakiyorum kapatırken de kuşlara görünüp oyle kapatiyorum eğer beni gormezlerse ışık kapandığında kafeste kendilerini ordan oraya vuruyorlar. Geçen gün elektrik kesildi, kuşlar çıldırdı. Müzik faydalı olacaktır

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tesekkur ederim cevaplar icin.

Geri