Karadeniz Pet

muhabbet kuslarina nane verebilirmiyiz

korkmaz256

Meraklı Üye
arkadaslar bizim burdaki bir uretici abi kuslarina nane verir hep ve hepsinin altindada yumurta yavru var bende verimmi yarari ve zarari nelerdir ?

Zararli oldugunu sanmiyorum bende nane vermeye basladiktan sonra yumurta aldim

nanenin kızıştırıcı etkisi var, zararı olacağını sanmıyorum, bende daha önce verdim hatta kuşların banyoya alışmaları için banyoluklarına suyun içine koydum bikaç yaprak işe yaradı

eyvallahhhh

Taze nane bende kullanıyorum.
Faydalı olur, kullanirsaniz.

ben kurutulmuş naneyi bir çay kaşığı kadar yumurta mamasına katıyorum sıkıntı yok şimdilik

Taze nane 1 yaprak arada verilebilir.

Ben kuslarima 1 yaprağı ikiye bölüp veriyorum sorun yok ayrıca kızıştırdı için fesleğen de çok etkilidir aynı şekilde 1 yaprak 2 kuş için yeterli

Ben kuslarima 1 yaprağı ikiye bölüp veriyorum sorun yok ayrıca kızıştırdı için fesleğen de çok etkilidir aynı şekilde 1 yaprak 2 kuş için yeterli

eyvallah siz bir yapragı bir eşe veriyorsunuz benim arkadaş topluyor en az 20 yaprak dalında kafese atıyor yiyiyorlarr sorunda yok ama yinede sormak istedim

eyvallah siz bir yapragı bir eşe veriyorsunuz benim arkadaş topluyor en az 20 yaprak dalında kafese atıyor yiyiyorlarr sorunda yok ama yinede sormak istedim

Herşeyin fazlası zarar fikrim ce 1 yaprak onlara yeterli fazlası ki 20 den bahsediyorsunuz tüm iç organlar onu hazmetmek için gereğinden fazla calisicak doğal olarak kisa vadede belki belli etmez ama kuşun ömrü ne zararı olur muhakkak çok daha bilgili ustadlar vardır birde onlara sormak lazım doğru olani

Geri