Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarına , verilecek sebzelerle ilgili.

sude büyük

Meraklı Üye
'Muhabbet kuşuma , maydanoz , marul gibi sebzeler vermeli miyim ?' sorusuna cevap şudur ;
Muhabbet kuşlarının illa , vericeğiniz bir sebze yemeye ihtiyacı yoktur. Onlara verdiğiniz yemler, onlar için yeterlidir. Ama illaki vermek istiyorum diyosanız , çoğu kişinin "verin." cevabını verdiği marulu asla vermeyin. Marul, salatalık vb. kuşu ishal yapabilir. İlla vermek istiyosanız maydanoz verebilirsiniz. Ama sebzeye gerek olmadığını unutmayın. Yemler onlar için yeterli.

Muhabbet kuşları doğada tohum harici yiyeceklerde yiyorlar. Marul salatalik havuç ıspanak mandalina elma benim muhabbet ve kanaryalarimin seve seve yedikleri meyve sebzelerden. İyi yıkamak gerekli parazitlerden arındırılırsa ishal mikrobik olmayacağından tehlike doğurmaz. Çok sıvı gıda tüketen insanin başına gelenden farklı olmaz . :)

meyve vs. zaten verilebilir. Fakat marul onları ishal yapabilecek bir etkendir. Veterinerimin önerileriyle yazıyorum bu yazıları :)

Bence marulda verilebilir ama çok vermemek şartıyla,

Asıl maydanoz asla verilmemeli, boğazına yapisabilir.

maydonoz bence verilmemelidir çünkü kuşların boğazına yapışabilişr ve kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz

Maydanoz verilmemesi gerektiği insanların ağzına takılmış bir sözdür

Ağzına takılmis söz değil. Biz bile yerken yapısiyor ufacik kuş napsin, eli kolu yokki ağzına sokup çıkarsin.

Geri