Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarında Erkek Anatomisi

emrah

Yeni Üye
Biraz komik ve enterasan bir soru olacak ama geçenlerde bir makalede erkek muhabbet kuşlarının üreme organları yoktur diye bir yazı okudum.Normalde benim bildiğim,kuşlar iç döllenme dış gelişim şeklide ürerler.Balıklarda dış döllenme dış gelişim gözükür mesala.Direk yumurta formunda vücuttan çıktıkları için, zigot içerde embriyo meydana getirmesi lazım.Onun içinde yumurta ve sperm olması gerekir.Ama bahsi geçen yerde üreme organları yoktur diyor,dişi nasıl döllenmiş yumurta meydana getiriyor?
Edit:Bilimde ve hastalıkta utanacak bir şey yoktur. :)

Son düzenleme:
Değişik.Ben şimdiye kadar normal bir birleşme şeklinde oluyo sanıyordum :O Bazı hayvanlarda duydum ama kuşları hiç duymadım.Araştıracağım.

ben bunu merak edip araştırmıştım . kuşlarda insandaki gibi üreme organı yok. her iki cinstede kloak denen bir delik var. tuvalet ve üreme olayı bu delikten gercekleşiyor. yani hepimizin beklediği yumurta ve yavru olayı erkek kuşun dişinin kloakıyla kendininkini birleştirip spermlerini ona zerk etmesiyle oluşuyor

ben bunu merak edip araştırmıştım . kuşlarda insandaki gibi üreme organı yok. her iki cinstede kloak denen bir delik var. tuvalet ve üreme olayı bu delikten gercekleşiyor. yani hepimizin beklediği yumurta ve yavru olayı erkek kuşun dişinin kloakıyla kendininkini birleştirip spermlerini ona zerk etmesiyle oluşuyor
Yani mantıken dişi kuşun vücut içine spermlerin girmesi için bir iletici organ gerekmesi lazım,yüzeyden bırakılan bir sıvı diğer canlıya tam olarak nasıl nüfus edebilecek ki?
Böylede biraz,adam kuşun şeyi derdine düşmüş gibi gözüküyor.:D:D Ama ben olaya bilimsel olarak yaklaşıyorum, diğer kısmı kendi dertleri beni bağlamazda :p Şaka bir yana o zaman Yunus,Balina,Köpek balığı,Yılanlar vs onlarda benzer durum var sanırım...

organı var hatta ben evvel bir zamanda bir kuş için gerçekten bilgili bir veterinere gittim kuş daha baya bir yavruydu test için adama cinsiyetini sordum adam direk kuşun alt tarafında bir yeri baya bir üfledi tüylerin açılması için banada bak dedi erkek bu kuş

evet kuşlarda üreme organı yok ondandır ki kızgınlık zamanında disi kusun poposundaki tüyler fazlaysa yolunur. yumurtaların boş çıkma olasılığını en aza düşürmek için

evet kuşlarda üreme organı yok ondandır ki kızgınlık zamanında disi kusun poposundaki tüyler fazlaysa yolunur. yumurtaların boş çıkma olasılığını en aza düşürmek için
Dişi kuşlar tıpki tavuk gibi sürekli yumurta veriyor mu?Boş olsun dolu olsun?

Dişi kuşlar tıpki tavuk gibi sürekli yumurta veriyor mu?Boş olsun dolu olsun?
Yumurtlamaya başladımı yuva çıkanakadar eşleşme ve yumurtlama devam eder. 2 aydan iki aya yumurtlar. Eğer bakımları iyi değilse kusun salığına çok zararlı.

Geri