Muhabbet Kuşlarında Kabızlık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  29
  Muhabbet Kuşlarında Kabızlık Belirtileri

  Dışkı bırakmada azalma, kuşta genel bir hareketsizlik, yeme karşı isteksizlik, tüylerde kabarma ve çok katı dışkı ile tanınır.

  Muhabbet Kuşlarında Kabızlık Nedenleri

  Muhabbetkuşlarının temel besinini taneli bitkiler ve çeşitli tohumlar oluşturur. Bununla birlikte bu kuşlar aynı oranda olmasa bile yeşillik ve taze meyveye de gereksinme duyarlar. Onların bu gereksinmesi yeteri oranda karşılanmadığı zaman, besin ve sindirim dengeleri bozulur. Her iki düzeyde de çeşitli sakıncalar ortaya çıkar. İşte bunlardan biri de kabızlıktır.

  Muhabbet Kuşu Kabızlık Tedavisi

  Aşırı kabızlık durumlarında kuşun gagası açılarak, bir iki damla zeytinyağı damlatılır. Eğer bu önlem işe yaramıyorsa küçük bir tüy parçası hintyağına veya saf zeytinyağına batırılıp kuşun anüsüne dikkatlice sokularak lavman yapılır. Bu arada, yeşilliklerin verilmesinin alışkanlık haline getirilmesinde zorunluluk vardır.Aşırı olmayan durumlarda, kuşşurubu tek başına kabızlığı giderici bir etkendir. Bundan başka kabızlığa karşı bir önlem olarak, kabızlık çeken kuşların sularına, her gün tazelemek koşuluyla bir kaşık karbonat konulabilir.
   
  emrah bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

 1. muhabbet kuşu kabızlık

  ,
 2. muhabbet kuşu kabızlık belirtileri

  ,
 3. muhabbet kuşlarında kabizlik

  ,
 4. kuslarda kabizlik belirtilwri