petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşlarında Renk Seçimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Muhabbet kuşlarına yeni ilgi duyan, bu konuda deneyimi ve köklü bilgisi olmayan kişiler, çoğunlukla bir renk canlılığı sağlamak amacıyla değişik ve gelişigüzel renklerde kuş alma eğilimi gösterirler. Üretimde, özellikle iyi nitelikli yavru üretimi amaç olarak güdülmüyorsa bunun pek o denli bir sakıncası yoktur. Yalnız elde edilecek yavrular, renk düzenleri bakımından büyük bir olasılıkla sizi fazla memnun etmeyecektir. Geniş ölçüde ve fazla sayılarda olmamakla amatörce bir istekle üretim yapmayı düşünüyorsanız tek ve özlü bir öneride bulunmak isteriz. Alacağınız muhabbet kuşu eşleri birbirlerine zıt değil, aynı renk özelliklerine sahip olsunlar. Doğal olarak bu genel kural bazı özel çiftleşmeler için geçerli değildir. Bu konudaki sözlerimizi, kuşunuzu çevrenizin güvenilir bir yetiştiricisinden veya kuş mağazasından almanızı söyleyerek noktalamak isteriz.

Kaynak: Muhabbet Kuşları Kitabı
    Yazar: Tuncel ALTINKÖPRÜ

2. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Abi bizde renkleri canlı ve farklı olsun yavrular da gök kuşağı olsun diye bir eğilim var. Ben de buna göre aldım eşleri ama foruma takıldıkça önemli olanın renk olmadığını farkettim.

Sayfayı Paylaş