Muhabbet Kuşlarında Renk Seçimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  30
  Muhabbet kuşlarına yeni ilgi duyan, bu konuda deneyimi ve köklü bilgisi olmayan kişiler, çoğunlukla bir renk canlılığı sağlamak amacıyla değişik ve gelişigüzel renklerde kuş alma eğilimi gösterirler. Üretimde, özellikle iyi nitelikli yavru üretimi amaç olarak güdülmüyorsa bunun pek o denli bir sakıncası yoktur. Yalnız elde edilecek yavrular, renk düzenleri bakımından büyük bir olasılıkla sizi fazla memnun etmeyecektir. Geniş ölçüde ve fazla sayılarda olmamakla amatörce bir istekle üretim yapmayı düşünüyorsanız tek ve özlü bir öneride bulunmak isteriz. Alacağınız muhabbet kuşu eşleri birbirlerine zıt değil, aynı renk özelliklerine sahip olsunlar. Doğal olarak bu genel kural bazı özel çiftleşmeler için geçerli değildir. Bu konudaki sözlerimizi, kuşunuzu çevrenizin güvenilir bir yetiştiricisinden veya kuş mağazasından almanızı söyleyerek noktalamak isteriz.

  Kaynak: Muhabbet Kuşları Kitabı
  Yazar: Tuncel ALTINKÖPRÜ
   
 2. Mehmet KOÇTÜRK
  Çevrimdışı

  Mehmet KOÇTÜRK Profesyonel

  Katılım:
  18 Aralık 2014
  Mesajlar:
  337
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Memleket SİVAS-Yer KONYA
  Abi bizde renkleri canlı ve farklı olsun yavrular da gök kuşağı olsun diye bir eğilim var. Ben de buna göre aldım eşleri ama foruma takıldıkça önemli olanın renk olmadığını farkettim.
   

Sayfayı Paylaş