Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarında tümör

• Konbuyu başlatan hakomand
  • Başlangıç tarihi

bu durumlarda karşılaşanlar tümör

• böyle bir durum yaşayan oldumu

Kullanılan: 0 0.0%
  • nasıl sonuçlandı

• yaşayan bilir

• tecrübe paylaşımı

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Bu anket kapanacak: .
H

hakomand

Guest
buradan bir bilgi paylaşmak istiyorum dün başıma gelen bir olay muhabbet kuşum 6-7 yaşlarında 5 gün önce alt tarafında bir siyahlık gördüm tümördü bu önce pislik sandım 2-3 veterinere götrüdüm biri tümör bu amelyat yaptırma pahalıya patlar dedi diye kızmıştım adama para öncelikli olmuyor bu durumlarda çünkü hastaneye götürdüm tümör bu havalar soğuk istersen ısınınc ayapalım dedi ben daha fazal büyümeden aldırıp hayvanımı kurtarmak niyetindeyim doktor zor olur dedi herşeyi göze alman gerekir dedi bende iyilşeceğini düşündüğümden tamam dedim anestezi yapıldı tümörü aldılar 2 de dikiş atıldı saat 1 gibi çıktı 30 dk kadar sürdü ameliyat eve götürdüm gece bire kadar sıcak ortamda tuttum vücut sıcaklığı düşmesin dediler ama hayvan kendine gelemedi gece 2 ye kadar arada şiringayla su verdim ağzından pansumnını yaptım kremini sürdüm ama gece 2 de kaybettim ameliyatı ve anesteziyi kaldıramadı çok pişman oldum içim acıyor ben sebeb oldum ölümüne diye bıraksaydım yaşasaydı belki iyi huylu tümördü bilemiyorum buradan demek istediğim böyle bir durumda yaşı çok genç değilse bu tür ameliyatı yaptırmayın ben 1 günde toprağa gömdüm boncuğumu kahroluyorum öyle akıllı ve güzel konuşuyordu ki içim çok acıyor ağlıyorum sürekli böyle bir durumda ameliyat ettirmeyin derim kaldıramıyorkar eğer çok kötü duruma gelirse veterinere götürüp uyutun son ana kada yaşasın yinede doktorunuz bilir ama size soruyor yinede böyle bir durumda kalmayın kötü hissettiriyor insana vicdan azabı çekiyorum başka kuşlar ve sahipleri benim durumuma düşmesin iki kere düşünün herkese selam olsun saygılar :(

çok geçmiş olsun , benimde bir kuşum da urumsu birşey var tam bir teşhis koyamadım götürdüğüm veterinerlerin hepsi başka şeyler önerip abuk subuk ilaclar vermeye kalktılar almadım , fakat kuşum gayet sağlıklı , çiftleşmek bile istiyor ama ben onu bakıcı yapma kararı aldım

Çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm siz elinizden geleni yapmışsınız

Vicdan azabı duyacak hiçbir şey yapmamışsınız. Ameliyat ettirmeseydiniz ve ölseydi, bu sefer hiçbir şey yapmadığınız için daha fazla vicdan azabı duyacaktınız. Elinizden geleni yapmış ve çok çok hassas davranmışsınız. Başınız sağolsun.

geçmiş olsun acı bir tecrübe yaşamışsınız inşallah kimse böyle bir karar vermek zorunda kalmaz

Geri