petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşlarında tüy yolma ve sebepleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bilgi Bankası' forumundadır ve selen canaydın bedel tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Mubişlerde bazı duurumlarda tüylerini yolma gibi durumlar ortaya cıkar bu durum bazı etkenleri vardır sebebleri:

YETERSİZ BESLENME : Mubişlerin besin zinciri sadece pet shop larda satılan yem paketleri değildir sadece ek besinler verilmeli ve bu ek besinlerin günlük periodik sistemde verilmesi gerekli

SIKINTI STRESS : bir mubişin her zaman kafeste zaman gecirmesi hayli sıkıntı yaratabilir bu nedenle oyuncakları ve arada düzenli olarak dışarı cıkarılması gerekli en büyük etken ise sitresin ve sıkıntının tek olması tek yaşayan kuşlarda genelde sıkıntı ve sitres bulunur bu bazen tüy yolmaya veya bazende hastalıkların mücadelesinde etken olan direncinin kırılmasına sebeb olur.

2. idinc

idinc Guest

Merhabalar arkadaşlar,

"Tüy yolma" ile kastedileni tam anlamış değilim!
    Benim muhabbet kuşum (erkeği) tüylerini didikleyerek alt kısımlardan küçük tüy temizliği yapıyor gibi geldi bana. Ufak tüyleri koparıp atıyor. Bunu de nadiren yapıyor. Bu durum normal değil midir?

"Tüy yolma" ile bilmem gereken başkaca durumlar var mı, ya da tüy yolmanın farklı boyutları olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

3. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Genelde vitaminsizlik diyebiliyorum. Sonrasında zaten stresi felan getirir bu durumlar.

4. mnbvb

mnbvb New Member

Beğenileri:
    0
    selamun aleyküm

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşlarında tüy yolma