Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarında UR Tedavisi (Ayhan OTÇUOĞLU)

Ayhan OTÇUOĞLU

Süper Moderatör
Arkadaşlar,
Ur tedavi videomuz ektedir. Bu video + 18 yaş ve profesyoneller içindir.

UYARI
Videodaki bazı görüntüler bazı kişiler tarafından hoş karşılanmayabilir.

Teşekkürler Ayhan bey.

Arkadaşlar,
Ur tedavi videomuz ektedir. Bu video + 18 yaş ve profesyoneller içindir.

UYARI
Videodaki bazı görüntüler bazı kişiler tarafından hoş karşılanmayabilir.
Gerçekten helal olsun hocam hiç kanatmadan yavruya can çekiştirmeden o dertten kurtardınız ellerinize sağlık

Hepinize olumlu yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
Bu arada bu işin en önemli ayağı muayenedir. Gözlemdir. Müdahale edilmesini önermem ama en azından muayeneyi yapıp bir veterinere başvuralabilir.

Sayın hocam nolur yardım edin kuşum 1 yaşında onu 2 günlükken ölmek üzere hâlde aldım kafesten atmış annesi şırıngayla besledim ayağı yaralıydı her gün temizledim baktım 1 senedir benimle beraber şehir dışına bile çıksam yanımda götürürüm 40 küsür kelime öğrettim her gün saatlerce oturur konuşurum tam dişi almaya karar verdim kanadında ur çıktı veterinere götürdüm alsakta yeniden çıkar yapabileceğiniz birşey yok dedi hocam yalvarırım yardım edin hayatım o kuş gibi hep bir başıma geçti tam birbirimizi bulduk kanadında ur çıktı ölümcülde olabiliyormuş internette her yeri araştırırken videonuza rast geldim elinize kolunuza sağlık bir canı kurtardınız ama yalvarırım banada yardımcı olun sayın hocam kuşumun ölmesini istemiyorum inanın herşeyimi ona endeksleyerek yaşıyorum şimdi onun ölmesi beni çok ağır etkiler hocam nolur yardım edin resim yüklemeyi denedim fakat yükleyemedim boyut dolayısıyla size yalvarıyorum yardım edin hocam

Batuhan AKTAŞ,
Lütfen böyle yapmayın. Kuşunuzun öleceğini sanmıyorum. Bu şekilde de yaşayacağına inanıyorum. Öncelikle bir resim paylaşsanız. Net olmasına dikkat ediniz. Eğer çok büyük ur değilse basit bir konu.

P_20171113_212936.jpg
ayhan bey merhaba
Benim de bir sorum olacak idi.
Kuşumun kalça kısmında fındık büyüklüğünde şişlik var.
Daha evvel bu şişlik genital bölgede idi.
Veterinerin verdiği adını bilmediğim sıvı antibiyotiği kullandım şişlik indi fakat şimdi de kalça kısmında belirdi.
Fotoğrafın net olması adına o bölgenin tüylerini yıkadım fakat yine de çok anlaşılır değil.
Ten rengib sarımsı morluk yok şişlik ebatı fındık içi kadar.
Şimdiden teşekkür ederim.

Kuşunuzda genel bir yağlanma var ise ve derinin altında sarı görünüm var ise yağlanmadır. Sirkeli su verilebilir.
Eğer kuşunuz yağlı değil ise iç enfeksiyon olabilir. Bu durumda ben henüz başarılı bir tedavi bilemiyorum ama biteral uygulanabilir. Yalnız öyle 3-5 günde enfeksiyon geçmeyecektir. Fazlası da kuşun ölümüne neden olabilir. 5 gün kullanıp kürü tamamlayıp muayene edip azalma görülmüş ise ve gerekli ise tekrar 5 gün kullanabilirsiniz. Biraz uzun bir süreç olabilir.

Teşekkür ederim Ayhan bey.

IMG_20210709_134429.jpg
kusumuzun boynunun yan tarafında bir şişlik oluştu fındık büyüklüğünde bu tümör mü acaba bilginiz var mı

Benim kuşumda 5 yaşında bu zamana kadar hiç hastalanmamıştı şimdi kanat kısmında ur çıktı. Veteriner tüyünü çıkaramadığı için olduğunu söyledi ve ameliyat yapacağını söyledi sonrasında şişlik yumuşak olduğu için yani sertleşme olmadığından vazgeçti krem verdi iki tane kuruma olmazsa yarada mecburen o bölge kesilecek dedi belki yardımcı olur diye krem isimlerini buraya yazıyorum. Fotoğraf yükleyemedim. Dosya büyük dediği için. Kremler: İhtiyol ve dermabel şu an şişlik azıcık indi zor durumda olan varsa yol arkadaşından vazgeçmesin.

Merhaba benm kuşumda dün farkettiğim bir yara oldu babam ur olacağını söyledi ama yaranın üstü sert yuvarlak ve beyaz renklı üzerinde delikler var gbı gözüküyor yardımcı olabilir misiniz?

Geri