Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarını kafese koyma yöntemleri

ermann

Paylaşımcı Üye
Hepimiz arasıra kuşlarımızı evin içinde salıyoruz.Peki geri kafese nasıl koyuyorsunuz?Yeni kuş sahibi arkadaşlar veya yanlış yöntemlerle uzun süre uğraşanlar olabilir.
Benim çift kuşum var.Salmak istediğim zaman kapılarını açıyorum dışarı çıkıyorlar.Dışarıda bir müddet durup istedikleri kadar uçuyorlar.tabi bir zaman sonra acıktıkları için kafesin kapısı çevresinde dolanıyorlar yem her zaman kafes kapısına uzakta oluyor.Yem için kendileri girdiklerinde kolayca kapılarını kapatıyorum.

Yine de bunu yapmak için belirli eğitimden geçmesi lazım :)
Tabii ilk denemede kuş ne kadar aç olursa olsun çok zor girer, korkar ve ne yapacağını bilmez.

Ben genelde tahta tünek yardımı ile kafese koyuyordum. Cünkü herzaman elime gelmiyordu :)

aynen kuş alışmamışsa acıksa bile kafese girmiyor. ama halsizleştiği için parmağına alıp kolayca kafese götürebiliyorsun

benim kuşum ilk dönemlerde avizeden hiç inmiyordu. acıksa bile orda duruyordu alıp kafese götürdüğümde hemen yem yemeye başlıyordu.

yani kafese gitmiyorsa acıkmamıştır diye bir şey yok

muhabbet kuşu tekse kolay kafese giriyor ama çiftse ikisininde girmesi biraz zor biri giriyor diğeri inat edince içerdekide geri çıkıyor

Girdirmek için neler yapıyorum dokunmakta istemiyorum bir 15 dakika sürüyor. :)

benim önceki hırçın kuşu tövbe sokamazdınız kafese üstüne sofra bezi felan örtüyodum bide çok ısırıyodu şimdi verdimde yeni sakin mubişle takılıyoz parmağımı uzatıyorum bi süre gezindikten sonra direk geliyo kafesi görünce bazen kendisi atlıyo :)

Hayvanin ustune sofra bezi kapatirsan isirmakta sonuna kadr hakli

Hayvanin ustune sofra bezi kapatirsan isirmakta sonuna kadr hakli

sen benim kuşu görseydin camdan dışarı salardın bi kere elimi kanattı tutamayınca napıyım keyfimden kapatmıyom herhalde sofrabezini bilip bilmeden konuşma bnce emin ol senden daha çok düşünüyorumdur kuşumu

Geri