petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşlarını kafese koyma yöntemleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ermann tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Hepimiz arasıra kuşlarımızı evin içinde salıyoruz.Peki geri kafese nasıl koyuyorsunuz?Yeni kuş sahibi arkadaşlar veya yanlış yöntemlerle uzun süre uğraşanlar olabilir.
    Benim çift kuşum var.Salmak istediğim zaman kapılarını açıyorum dışarı çıkıyorlar.Dışarıda bir müddet durup istedikleri kadar uçuyorlar.tabi bir zaman sonra acıktıkları için kafesin kapısı çevresinde dolanıyorlar yem her zaman kafes kapısına uzakta oluyor.Yem için kendileri girdiklerinde kolayca kapılarını kapatıyorum.

2. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Yine de bunu yapmak için belirli eğitimden geçmesi lazım :)
    Tabii ilk denemede kuş ne kadar aç olursa olsun çok zor girer, korkar ve ne yapacağını bilmez.

3. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben genelde tahta tünek yardımı ile kafese koyuyordum. Cünkü herzaman elime gelmiyordu :)

4. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    aynen kuş alışmamışsa acıksa bile kafese girmiyor. ama halsizleştiği için parmağına alıp kolayca kafese götürebiliyorsun

benim kuşum ilk dönemlerde avizeden hiç inmiyordu. acıksa bile orda duruyordu alıp kafese götürdüğümde hemen yem yemeye başlıyordu.

yani kafese gitmiyorsa acıkmamıştır diye bir şey yok

5. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

muhabbet kuşu tekse kolay kafese giriyor ama çiftse ikisininde girmesi biraz zor biri giriyor diğeri inat edince içerdekide geri çıkıyor

6. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Girdirmek için neler yapıyorum dokunmakta istemiyorum bir 15 dakika sürüyor. :)

7. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Çok uğraşıyorsan acil girmesi gerekiyorsa kafesin tabanını çıkar çaktırmadan üstüne geçir içer de kalsın ama tabi kendi içeriye girmesi veya parmağınızla içeriye sokmanız daha bir geçerli yol.

8. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    benim önceki hırçın kuşu tövbe sokamazdınız kafese üstüne sofra bezi felan örtüyodum bide çok ısırıyodu şimdi verdimde yeni sakin mubişle takılıyoz parmağımı uzatıyorum bi süre gezindikten sonra direk geliyo kafesi görünce bazen kendisi atlıyo :)

9. Emre ERTURK
    Gizli

Hayvanin ustune sofra bezi kapatirsan isirmakta sonuna kadr hakli

10. Mikail ÖZKAN
    Gizli

haklısın ama bende hiç tutamıyorum elime gelmiyor ince bi tül atım yakalıyorum yoksa hiç

11. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    sen benim kuşu görseydin camdan dışarı salardın bi kere elimi kanattı tutamayınca napıyım keyfimden kapatmıyom herhalde sofrabezini bilip bilmeden konuşma bnce emin ol senden daha çok düşünüyorumdur kuşumu

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kuşu en hızlı şekilde kafese koyma taktiği

,
  2. kuşu kafese koyma yöntemleri

,
  3. muhabbet kuşunu kafese nasıl sokarım

,
  4. kuşlar nasıl kafese girer,
  5. muhabbet kuşu kafesine girmiyor,
  6. kuşu kafesine sokmak için yontemler