Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarının Hastalıkları Hakkında Gerçekten Çok Önemli

furkanustunbas

Yeni Üye
Arkadaşlar toplumda çok yaygın bir kanı var, muhabbet kuşlarının hastalınca iyileşemeyeceği konusunda ve bu görüşe maalesef bu sitede de çok rastlıyorum, kuş kabarık durup, gözleri kapanınca, mama yemeyi reddedince, ayakta durmakta zorlanınca herkes ''yapacak bir şey yok artık'' diyor. yapmayın bunu sakın benim kuşum iki kez aynı duruma geldi, birincisinde 8 aylıktı gece vakti hastalandı, defalarca kustu, aşırı halsizdi veterinere götürdük gerekli ilaç tedavisi yapıldı ve iki üç günde toparladı, ikinci hastalığı da bu ayın 18inde oldu, birden çok hastalandı ayakta duramıyordu, kanatlarını kontrol edemiyor sürekli kanatları seyriyordu, uçmayı bırakın yürüyecek hali bile yoktu, hemen açık bir veteriner bulup götürdük, antibiyotik tedavisi uygulandı ağızdan ve üç dört saate kanat seyirmeleri, göz kapanmaları bitti, bir kaç gün suyuna antibiyotik+mineral tedavisine devam ettik ve şimdi yine çok iyi. lütfen arkadaşlar kuşunuz hastalandığında ''muhabbet kuşları hastalıklara karşı çok dayanıksız iyileşmezler'' demeyin. sandığınızdan çok daha dayanıklılar, veterinere götürün mutlaka.

"Yapacak birşey yok" gibisinden 1-2 mesaj bende gördüm fakat bunu "herkes" diye bütün foruma maletmen yanlış olmuş!!! Benim gördüğümde bütün arkadaşlarımız bildikleriyle yardımcı olmaya çalışıyor, tabi bazı istisnalar hariç.

Kesinlikle katılıyorum her canlı için elimizden geleni yapmalıyız..

Geri