Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarının ortalama yumurtlama sayısı?

Masallah size bisey sorcam acaba nasil boyle verim aldiniz bnmde 1 cift kusum var ama yumurtlamadi sizin takdikleri deniyeyim bende :)
Ben hiç bir şekilde taktik uygulamadim. Çiftlerin kararı zaten özel hayatlarına müdahale pek hos olmaz :eek:

Ben hiç bir şekilde taktik uygulamadim. Çiftlerin kararı zaten özel hayatlarına müdahale pek hos olmaz :eek:
Yani haftalık bakım periyodunuz nedir..nasıl beslediniz neler verdiniz...yazarsanız örnek olur..maşaallah...

SM-P600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yani haftalık bakım periyodunuz nedir..nasıl beslediniz neler verdiniz...yazarsanız örnek olur..maşaallah...

SM-P600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam hiç bir bakım yada besleme periyodu uygulamadim ama çiftleri kendim seçtim buda şu şekilde oldu.

1 ay aralıkla 3 çift kuş aldım. Kuşları hep bireylerden aldım. İyi bir çift olmalarına rağmen hiç bir şekilde çiftleşme izlenimi vermemişlerdi. En sonunda hepsini bir kafese koydum. Aralarından en baskın erkek ve dişiyi kendime ayırıp diğerlerini sahiplendirdim. 1 2 hafta geçtikten sonra kafese yuva takmam ile birlikte herşey sırasıyla gerçekleşti.

3 dişi arasından en meraklısını 3 erkek arasından ise en arzulu olanı seçtim.
Belki şans eseri belkide basit bir gözlem sonucu oldu :)

Ama herkesin bu kadar çift alıp satma gibi zamanı olmayabilir. Yaşadığım ülkede muhabbet kuş piyasası ölü olduğu için alıp satmak hiçte zor olmadı.

Umarım hikayemi anlaşılır bir dilde dile getirebildim. :eek:

[MENTION=17854]muselman[/MENTION] probiyotik olarak Diazy-me 256 verebilirsin. Benim eski takımlardan biri aklıma geldi 9 yumurtayı görünce. Maşallah onlarda 9 da 9, 8 de 8 yavru veriyorlardı hep ama bunların maalesef hepsine bakamıyorlardı. Genelde 6 yı geçirmemeye çalışıyordum. Diğer takımlara baktırıyordum. İnşallah sağlıkla çıkarlar ve hepsi sağlıkla yeme düşerler.

Geri