petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşlarınız kaç aylıkken konuştu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ramazan AYDOĞAN tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Ramazan AYDOĞAN

Ramazan AYDOĞAN New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşu besleyenler genellikle yavruyken alıp kendilerine alıştırıp konuşturmaya çalışırlar.

Beslediginiz muhabbet kuşlarınız kaç aylıkken konuştu yada konuşturdugunuz kuşlara nasıl bir egitim uyguladınız..
    özellikle konuşturma işlemini dişi kuşlarda başaranlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim
    yorumlarınızı bekliyorum...

2. proHayvNseveR

konusturmak alıtırmak istiosanız tam olarak kendinize 1 ile 4 ay arasında bir kus iyi olur onu konusturmak istiyosanız tek yapmanız gereken onunla ilgilenmek ona bolca ne söylemesini istiyosanız tekrarlamak bu işlemi kafesteyken yapabilirsiniz eldeykende etkili olur dişi kusu alıstırmak zor herkez öle dio kus besleyenlerden 4 aydan sonra rahatca konusmaya baslar

3. Ramazan AYDOĞAN

Beğenileri:
    0

2.5 aylık bi dişi kuş besliyorum sabah aksam ilgileniyorum 1aydır bizde daha tık yok :)

4. ArTemiS

ArTemiS Guest

Benim kuş 4 aylıkken konuşmaya başlamıştı. İlk kelimesi Paşa'ydı. Sürpriz olmuştu aslında. Konuşması için özel bir çaba göstermemiştim. İsmini söylerken öğrenmiş:)

5. Ramazan AYDOĞAN

Beğenileri:
    0
    benim düşüncemi dogrulayan bi durum bu çünkü bazı kuşlar hiç ilgilenilmedigi halde sırf sagdan soldan kaptıgı kelimeleri tkrarlayıp konusabiliyoken benm aldıgım muhabbet kuşunada sürekli ilgi gösterip her dk konusmama ragmen tek kelime çıkarabilmiş değil

okdar emek verip ilgilenip konusturmaya çalışıpda sonunda beceremedigimi görmek de var üzücü bi durum... .(

6. ArTemiS

ArTemiS Guest

Zaten muhabbet kuşlarının hepsi konuşacak diye bir kaide yok. Biraz da şans işi var..

7. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Herşey dediğim gibi sahibinde bitiyor.

8. ArTemiS

ArTemiS Guest

Kuşta yetenek olmadıktan sonra sahibi ne yaparsa yapsın konuşturamaz..

9. dramixfurkan

5 Buçuk aylıkken.

10. Ramazan AYDOĞAN

Beğenileri:
    0
    bugun salonda uyuyodm kuşda yandaki masada duruyo kafesinde. biyerden vıcık gucuk diye degisik sesler geliyo saga baktım sola baktım aranıyom nerde gelıyo bu ses dye ki kuşdan gelme ihtimalini hiç düşünmüyorum daha yavru dıye. en son baktım kuş kendi kendine konusuyo degisik sesler çıkarıyo bazen sinirleniyo kelimeyi çıkaramıyo üç dört defa cakırdıyo bagırıyo kendine :) daha 2.5 aylık dişi bakalım 5 aylıga kdar yolu var ölmek var dönmek yok konusturursam videoları paylasırım zaten marifetli mavis gibi :)

11. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    hadi gözünüz aydın.inşallah konuşur

12. Mehmet ŞEKER

4,5 aylıkken ilk kelimesini net söylemeye başlamıştı.

13. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yavruyken alınan kusların konusturulması daha kolay. konusturma işlemine gelince karsısında kelimeri tekrar ederek söylerseniz bir süre sonra size eşlik edecektir zaten.

14. Ramazan AYDOĞAN

Beğenileri:
    0
    boynunu yukarı aşağı sallıyo bu kelimeyi çıkarmaya çalıştıgından mı ? yoksa kendi kendine oyun mu yapıyo

15. Leydi kuş

aynısını öterken benimkide yapıyr.

16. Mehmet Gündoğdu

aldığımda yaklaşık 1 aylıktı 1 ayda kendime alıştırdım konuşmaya başladı 2 aylıkken yani..

17. Leydi kuş

gece uyurken üstüne örtü örtüyorsan sabah örtüyü kaldırmadan bi 10 dk filan konuş onunla .

18. Ramazan AYDOĞAN

Beğenileri:
    0
    ötme sesinin dışında degişik ses çıkartmaya çalışıyo çıkaramayınca bagırıyo kendine :)

2aylık bi kuşu konuşturmak baya güç çünkü kime sorsam hep 4-5 aydan itibaren konusuyo diyo demekki kuş baya iyiymiş 2 aylıkken konusabilecek kadar

bunuda deneyecegim... benim yaptıgım işlem şu kuşla konusurken parmagımın üzerine alıyorum sonra yavaşca konusuyorum dinlerse zaten hiç bi yere kıpırdamadan heykel gibi duruyo dudaklarımı takip ediyo. birincisi bu ikinciside karanlık bi odaya kafesi götürüyorum bi 20 dk orta sesle konusuyorum dikkatini dagıtacak hiç bişey olmadıgı ıcın dınledıgını dusunerekden bunu yapıyorum

19. Melih Yavas

Melih Yavas New Member

Beğenileri:
    0
    2 Aylıkken aldık.3 Aylıkken ilk kelimesini öğrendi.Şu an 6 kelime söylüyor.Yeşil klasik yerli kuş.Öğrettiğimiz zaman günlük 1 kelime öğreniyor.Yeteneğe bağlı

20. Ramazan AYDOĞAN

Beğenileri:
    0
    ilk kelimesini çıkardıktan sonra farklı bi kelimeyi 1 günde ögrenebiliyolar önemli olan ilk kelimeyi söyletebilmek bakalım ugrasıyoruz ama sürekli uyuyo yavru oldugu için

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Muhabbet kusu kac aylikken konusur

,
  2. dişi muhabbet kuşu kaç aylıkken konuşmaya başlar