petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşlarınıza Un Kurdu Veriyormusunuz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Taner Türk tarafından 28 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Taner Türk

Taner Türk New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba
    Yurtdışında yaşayan bir arkadaşım kuşlarına deneme amaçlı kuru kurt almış ilk yarım saat yememişler sonradan yemeye başlamışlar baya sevdiklerini söylüyor sizce denemeye değermi faydasını varmıdır ve kullanan varsa bu konuda bize bilgi verirse iyi olur.

#1 Taner Türk, 28 Ocak 2016
    Son düzenleme: 28 Ocak 2016
  2. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Doğa kuşları cok severek yiyor. Kanarya da yiyor fakat
    muhabbet sever mi bilmiyorum. ama protein açısından
    zengindir, faydalidir. Kullanan varsa bilmek isterim bende.

3. Gökhan Kardeşler

Beğenileri:
    1
    Konu ile ilgili MyBestPetShop bölümüne konu açılmış ve petshop yetkilisi kurtlu mamaların muhabbetkuşları için önerilmediğini yazmış.
    Ben ürünü satarım, gerisi önemli değil demeyn [MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] 'a da ayrıca teşekkürler...
    [MENTION=17716]Taner Türk[/MENTION]
    [MENTION=12592]Bünyamin Altay[/MENTION]

Muhabbet Kuşlarına Kurtlu Mama Verilir mi?

4. Bünyamin Altay

Beğenileri:
    62
    Teşekkürler @ Gökhan Kardeşler.
    Muhabbet kuşunda suana kadar hiç kullanmadim.
    Yine de kullanılanan varsa , deneyimlerini bilmek isterim.

5. Gökhan Kardeşler

Beğenileri:
    1
    Aynı konu altında [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abimiz sade verdiği zaman kuşlarının yemediğini, karıştırarak verdiğini yazmış.
    Aynı zamanda sade verip de kuşlarının severek yediğini söyleyen arkadaşlarının olduğunu da söylemiş.
    Belki kendisi bize deneyimleri hakkında yorum yapabilir.

6. Bünyamin Altay

Beğenileri:
    62
    Kurtlu mamalar değilde, sade olarak un kurdu kullanan
    arkadaşlar varsa tecrübelerini paylasmalarini isterim.

7. Taner Türk

Taner Türk New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadasim ilk defa bugun verdi ilerleyen gunlerde kendisinden bilgi alicam faydasini gordunmu gibisinden o zaman buraya yazarim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

Ve ek olarak resmini attigim canli kurt degil kurutulmus kurt kendisi yurt disindaki ureticilerinde verdigini ve tavsiye ettiklerini soyluyor.

8. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Ben yararli oldugunu dusunuyorum ama almaya cesaret edemiyorum igrendigim icin

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    bana bıraz tıksındırıcı geldi yese bıle yemıyıversın kurtcuguda. opıoz kusu aklımıza kurt duser :)

10. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Türkiyede un kurdu üreten çok insan var sürüngen forumlarında bulabilirsiniz. Ben gecko isimli kertenkelelerime veriyorum sürek besin kaynakları un kurtları çünkü. Bir kaç kere protein olsun diye muhabbet kuşumada verdim canlı canlı lop lop götürdü bir zarırda olmadı ayda 3 4 taneden birşey olmaz bence çok protein içeriyor hem.

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Büyük bir ihtimal Almanya'da satılıyor. Yarın zamanım olursa petshopa gider bilgi alırım ama bu zamana kadar ne alman kuş sitelerinde nede petshoplarda bunla karşılaştım.

Bunu alsam hanim beni evden kovar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:49 --

Kisa bir araştırma yaptım ve genel olarak kimse önermiyor. Sadece satıcı para kazansın diye satılan bir ürün olduğu kannatindeler. Protein açısından çok zengin ama o kadar da gerekli olmadığı belirtilmiş. Zannedersem kişisel değilde genelde üreticilerin kullandığı bir ürün.

Bazıları mamaya katmış

12. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşlarının direnci bunu yemeye uygun olmayabilir. yani dokunabilir. fakat tavuk hindi gibi hayvanlara birşey olmaz. örneğin ben sürekli aldığım kasap dışında et alsam hemen dokunur motoru bozarım. bu da onun gibi

13. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Evet daha önce bahsettigim gibi ticari amaçlı. Hatta bilinçsiz tüketilmesi halinde kuşların cigerlerinde sorun yaratabileceği söylenmiş. Protein kaynağı olduğuna göre fazla proteinin zararların bir göz atalım.

Yağlanma: Aşırı protein tüketimi vücutta yağ olarak depolanabilir.

Bağırsaklarda tahriş:
    Fazla protein özellikle bağırsaklarda kabızlık, ishal ve gaz ile ilgili durumlar yaşanabilir.

14. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    fazla proteinde iyi değil tabi ama en kaliteli protein kaynağı yumurtadır. içinde amino asitte barındırır. o yüzden protein ihtiyaçlarının yumurtayla karşılanması daha doğru olur. bu kurtlar içerisinde parazitte barındırıyo olabilir zaten

Sayfayı Paylaş