Muhabbet kuşlarınızla hangi oyunları oynayabilirsiniz ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Gulsum tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Gulsum
  Gizli

  Gulsum Guest

  Muhabbet kuşu, masanın üzerine konunca, bir kağıt parçasını buruşturup, yavaşca önüne atın. Ve oradan uzaklaşın. Göreceksiniz, bir süre kağıt yumağının çevresinde dolaşacak. Sonra gidip gagalayacak. Kağıt yumağını diftmeye çalışacak. Kağıdın yüksek bir yerden düşmesini merakla izleyecek. Düşen kağıdı, alıp aynı yere koyduğunu ve tekrar düşmesini zevkle seyredecek.

  Ucuna tel takılmış ve telin ucu kuşa batmayacak şekilde kıvrılmış, küçük bir plastik topu masanın üzerine koyun. Hemen yanına gelip, topu yuvarlayacak, gagasıyla telinden tutup, onu havaya doğru atacaktır.

  Onunla resim yapın. Boya kalemleriyle kağıdın üzerine şekiller çizin. Bu görüntü onu büyüleyecek. Renkli kalemleri gagasıyla tutmaya çalışacak. Kim bilir, belki bir iki çizgi de o atar.

  Muhabbet kuşunuzla yem arama oyunu da oynayabilirsiniz. Sevdiği yemi, küçük bir karton kutunun içine koyun. Kutunun üzerine, yemi bulduğunda bir parça kopartabileceği büyüklükte delikler açın. Bu uğraş, hem onu hem de sizi çok eğlendirecek.

  Kuşunuza dans etmeyi öğretin. Radyo ya da teybinizde müzik çalarken dans edin. Sizi dikkatle izleyecek. Kısa bir süre sonra o da sağa sola sallanmaya başlayacaktır.

  Birlikte gazete okumaya ne dersiniz. Gazetenin sayfalarını sallayın ki, onun dikkatini çeksin. Bir süre sonra gazetenin bir parçasını yırtıp yere atın. Kağıt parçasıyla dakikalarca oynayacaktır.

  Bir kabın içine, pişirilmemiş şehriyeler koyun. Muhabbet kuşu, şehriyelerin içinde derin bir araştırmaya girecek, kabın içinde bir o yana bir bu yana savuracaktır. Çok gürültü yapacak, hatta şehriyeleri taşımaya kalkacak.
   
 2. Ezel ALBAYRAK
  Gizli

  Teşekkürler paylaşım.
   
 3. Ali Alp ÇOŞAN
  Çevrimdışı

  Ali Alp ÇOŞAN Profesyonel

  Katılım:
  30 Ocak 2013
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İstanbul
  Alıntınız için teşekkürler :)
   
 4. Gulsum
  Gizli

  Gulsum Guest

  Burda paylaşılanlar alıntı değilmi , yararlı mı ? yararlı o zaman sorun yok ;)
   
 5. Gokay Akgul
  Gizli

  aynen güzel paylaşım :) teşekkürler .
   
 6. Gökçe Öztürk
  Gizli

  4 Tane topu var. 1 tane oyuncağı var ordan oraya sürüklüyor. Mavi şişe kapaklarına hasta :D

  beraber oynadığımız bir oyun var paylaşmak isterim :)

  Minik çıngırak oluyorya oyuncaklarda.İşte onu çıkarttım, Kafesin kenarına koydum.Gagasıyla aşağı attı. Düşmesini izledi.Bu oyuna bayılıyor defalarca bıkmadan usanmadan oynuyoruz.

  Sonra
  Karşıma arkadaşım oturuyor yerde topunu birbirimize yuvarlıyoruz.üçgen şeklinde, Bir Fıstık'a atıyoruz bir kendimize. Bizim kuşta sırayı bozmadan atıyor :))

  Sonra...
  Telefonumun kalemine bayılıyor. Onu hareket ettiriyorum peşinden koşuyor. Sonra ona veriyorum sürüklüyor :D

  balkonun baskısına tüneyince karşısındaki sandalyeye bende oturuyorum konuşuyorum :D Arada sıkılıp gidebiliyor ( Balkon baskısında da rahat yok -.- diyor)

  Müzik açıyorum oda coşuyor..

  Aklıma geldikte yazarım
   
 7. Gökçe Öztürk
  Gizli

  -Gazete büyük olduğundan korkuyor. genelde kitap okurken Sayfalarının uçlarını koparıp atıyor
  -Şehriye değilde biz onu çekirdekle yapıyoruz :D
  - Boya kalemlerini taşımaya kalkıyor :D
   

Sayfayı Paylaş