Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Aldım YARDIM EDİN

• Konbuyu başlatan mertvine
  • Başlangıç tarihi
M

mertvine

Guest
En Baştan Size Anlatıyım 50TL"Ye Kuş Kafes Suluk Salıncak Ayaklık Zil 2KG Yem Aldım İlk Kuş Mavi Ve Beyazdı İdrarını Dıskısını Yaptıgı Yerde Tüy Gtmıs Kuyruk Tarafın Oralarda Goturdum Geri Yeşil Bi Kuş Verdi Bu Kuş Kafeste Cok Ama Cok Az Geziniyo Olee Ayaklıkta Kafasını Cevirmiş Bi Gozuyle Etrafa Yada Bana Yada Kapıyo Kafesıne Gıdıyorum Babbba Gel Gel Baba Aşkımmm Cicikuşş Gibi Elimi Tellerde Gezdiriyorum Hiç Otmuyor Alalı 2 Gun Yani Dün Aldım 19 EKİMDE Hiç Ötmüyor Yemek Yemyor Su İçmiyor Elimi Yavasca İşaret Parmagı Goturdum Sevdim bole Karnını Kardeşim Üzerime Cıktı Ani Haraket Oldu Kuş Ürktü Acaba Napıcam Artık Elimi Uzatınca Kacıyo VE HİÇ OTMUYORRR KAC SAATİR BASINDAYIM ? :):)(:):(:

Keşke fazla aceleci davranmasaydınız. Kuşunuz kaç aylık? Cinsiyeti nedir?
Şu aşamada yapmanız gereken kuşunuzun kafeste durarak sizi ve etrafı tanımasını sağlamaktır.

ALdıgımda 2 Aylık Dediler Erkek Hiç Ötmüyor Oldugu Yerde Saatler Gecırıyor

Şu anda sizi, ailenizi ve çevresini tanımaya çalışıyor. Ben de aldım muhabbet kuşu bugün 4. günü. Aynen sizin kuş gibi etrafa bakıyor bazen aşağı iniyor yem yiyor. Suyunu ben elimdeyken içiyor. Merdiveni var onunla oynuyor. Yani biraz beklemeniz gerek alışması gerek.

Anlıyorum Da Bu Hayvan Olcek Gibi Ne Ötuyo Haraket Ediyo Salıncagına Bınıyo Ne Yem Yiyo Bildigin Kafasını Saga Dogru Cevirmiş Sol Gozu Bi Kapalı Bi Acık Kapıyı Ne Zaman Acıcam Kafesin? Bana Alısması İçin Ne Zaman Ne Yapıcam ? Konusturmak İçin Ne Yapmak Gerekir ? Ele Omza Alıstırmak İçin Kacıncı Gün Kafese El Uzatıyım Bunları Anlatırsan Herseyim Tam Olucak

Hocam ilk günlerde öyle olması normal bir durumdur. Dışarı çıkarabilmeniz için en az 2 hafta etrafı tanıması gerekir. Aksi takdirde etrafa çarparak kalıcı hasarlar alabilir. Size alışması için öncelikle güven sağlamanız gerekir. Bu aşamada yem değiştirirken dikkatli ve yavaş olmalısınız. Özenle yapmalısınız. Su da aynı şekilde. Gelip gidip konuşun kuşunuzla. Dert anlatın. Dinler sizi. Ele omza derken benim 3.günden kafesin içerisinde elime geliyordu. Siz korkuttuysanız 2-3 gün daha bekleyip yine elinize alabilirsiniz kafesin içerisinde olmak şartıyla.

hocam önce bi sakin olun bu iş sabır işidir öncelikle kuşun sizde daha ikinci günü arkadaşlarından kopup yeni bi ortama geldi o yüzden durgun olması normal size tavsiyem şu anda sadece onla uzaktan konuşun 3-4 gün böyle devam edin sonrasında kafesin yanında konuşun ve elleriniz kafesin tellerinde sabit kalsın 1 hafta geçtikten sona artık elinizden flan korkmuyorsa elinize yem alın sakin bir şekilde elinizi kafesin içine götürüp kuşun önünde sabit tutun böyle böyle devam ederek kuşu elinize alıştırabilirsiniz 2 hafta geçtikten sonrada kuş ortamı tamamen tanıyacaktır salabilirsiniz

Dert Derken O Kadar Zekalımı Muhabbet Kuşları İlk Deneyimim Olabilir Bugun Basımdan Gecenlerı Fılan Anlatırım :D Yem Degiştirirrken o Asamayı Biliyorum İsaret Parmagımı Ayagına Govdesine Dogru Goturunce Cıkıyormus Dogrumu ? Ve Son Soru Nasıl Konusturucam Beni Ne Zaman Taklid Edicek BU ARADA HELAL SANA DERDIME CARESiN :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:30 -->-> Daha önceki mesaj 10:26 --

Bu Arada Kuyrugu Neden Titriyo Ev Sobalı Soba Yakıyımmı

İlk kuşunuz benim dişi kuşum gibiymiş ishalini geçirseydiniz bir iki aya kalmaz poposundaki tüyler çıkar kendini çok güzel toparlardı.neyse.gelende zamanla alışır hareketlenir bir ay sabredin

Konuşmanız amaçlı demiştim onu. İşaret parmağınızı veya herhangi bir parmağınızı ayak hizasından gövdesine doğru yukarıya kaldırırsanız önce bir ayağını daha da kaldırdıkça diğer ayağını parmağınıza atacaktır. Sonrasında kafes içerisinde gezdirip tüneğe bırakabilirsiniz. Konuşturma konusunda pek fazla bilgim yok maalesef fakat söylemesini istediğiniz kelimeyi sürekli tekrar etmeniz gerekmektedir. Titremesinin üşümesiyle alakası yok eğer ev aşırı soğuk değilse.

1 hafta yalnız bırakın ortama alıssın ara sıra kafesin yanına gidip onunla konusun ama dısarı fln salmayın ilk geldiginde böle olur onda bir sorun yok zamanla yem yer su icer.forumdan arastırın nasıl davranmanız gerektigini arastırıp ögrenmeden birsey yapıp kusu korkutmayın.

rahat ol kuş yeni gelmiş bir kaç gün sonra kendine gelir ötmeye başla yemini yer suyunu içer

Geri