Karadeniz Pet

muhabbet kuşu alışma sorunu yardım..

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
selam arkadaşlar. bende yaklaşık bir buçuk iki aylık erkek bir muhabbet kuşu var. bir haftadan fazladır bende aşağı yukarı. geldiğinden beri sadece bir kere avucuma aldım o da geldiği gündü kafesine sokmak için. onun dışında kimse eline almaya kalkmadı, korkutmadı ya da ürkütecek bir şey yapmadı. kafesinde her şeyi tam. vitaminli suyu, kalamar kemiği, yavru yemi, kuş kumu. arada meyve koyuyorum kemiriyor falan. her gün kafesin önünde güzelce sakince konuşuyoruz o da bize ötüyor oyunlar yapıyor kafeste kendi kendine. çıkmak istediği zaman belli ediyor salıyoruz uçup kafesine konuyor. dışarıdayken kimse kovalamadı hep kafasına göre takıldı bir kaç kere elimden yemde yedi ama sorun şu ki bugün farkettim ne zaman elimde yem yokken yaklaşsam elimi uzatsam kanatları tir tir titriyor hızlıca etrafa bakıyor ve kaçıyor. kafesin içindeyken hayatta gelmiyor zaten. bugün kaç kere denedim hatırlamıyorum her konuşunda sakince gittim yanına sabırla uzattım elimi tir tir titriyor kaçıyor aklı çıkmış bir şekilde. bir yerde hata mı yapıyorum yani acaba hayvanda mı bir sorun var nedir yahu insanların kuşlarına bakıyorum tepelerinden inmiyor hepsi de yavru. alıştırmam için daha iyi daha etkili yöntemler var mıdır? ne yapmam gerekiyor yoksa kuşta mı bir sorun var? o öyle korkup kaçtıkça benim canım sıkılıyor moralim bozuluyor çünkü.

Kuşu avuçlamakla hata yapmışsınız bence çok korkmuş elinizi tehdit olarak görüyor ve size güvenmiyor bence, zamanla size alışacaktır ama. bir kelime bulup onu kuşunuza tekrarlayın size alışması açısından

iyi de bir kere aldım sadece elime o da geldiği zaman kafese koymak için. herkes öyle yapmıyor mu zaten

Geri