Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu almak istiyorum ama bir problem var yardım edin lütfen...

• Konbuyu başlatan rabia_emrah
  • Başlangıç tarihi
R

rabia_emrah

Guest
arkadaşlar ben kamuda çalışıyorum. ama muhabbet kuşuna aşırı ilgim var. çokda beslemek istiyorum. bir kuşçu arkadaşım var kuş besleyip satan. elinde olan 1 yaşında bir kuşu varmış. bana verebileceğini söyledi. bende sevindim ama şu tedirginliklerim var. ben iki kuş almak istemiyorum bana alışmasını istiyorum. bunun için yavru istiyodum. ama 1 yaşında olması tedirgin etti beni. yinede alışabilirlermi acaba. bana alıştıktan sonra yanına bi kuş daha alıcam arkadaş olarak, ama önce alıştırmak istiyorum. birde ben sabah 8 ve akşam 5 çalışıyorum akşama kadar yalnız kalıcak. bu onu etkilermi. eğer akşama kadar yalnız kalması onu etkilerse almaktan vazgeçip kuş sevdamı evde oturduğum dönemlere kadar erteliycem ama yok akşam geldiğimdeki ilgim ona yeterse alıcam bana bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfennnn çok kararsız kaldım.

Rabia Hanım,

Yavru (en fazla 2-2,5 aylık) erkek bir muhabbet kuşu alırsanız size alışması daha kolay olur. Yetişkin bir kuşu alıştırmak ve konuşturmak daha zor. Son karar sizin ama yavru erkek bi kuş almanızı tavsiye ederim. İleride yanına bi eş alabilirsiniz.

Çalıştığınız için kuşunuz gün içersinde yalnız kalacak diye tedirgin olursanız işe giderken kısık sesle bi radyo acabilirsiniz. Böylece kuşunuz kendisini yalnız hissetmemiş olur.

1 yaşında kuş alırsanız nasıl kendinize alıştıracaksınız ? çok zor size alışır...sabah işe gitmeden yemini suyunu verirsiniz...temizliğini yaparsınız...bir de diğer yorumları görün ve ona göre karar verin...

1 yaşında alışması zor değilmi. aslında verecek olan kişi elini uzattığında eline gelir dedi ama çok alışık değil dedi. biraz uğraşırsan alışır dedi ama yavru gibi olmaz değilmi arkadaşlar. ben vazgeçip yavru alıyım olmadı.

Siz yavru bir mubiş alın çok daha rahat alışır size. Hem de ilk tanıdığı siz olursunuz.

Hoşgeldiniz Rabia Hanım. Forum kuralına riayet etmeniz gerekmektedir.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/site...-isim-soyisim-degisikligi-22-15.html#post9083

Yetişkin bir kuş almayın, en fazla 2-2,5 aylık bir yavru alın. Erkek olursa daha iyi olur alışkanlık huyu vs. Ustamızın da dediği gibi kısık bir sesle radyo açabilirsiniz, kendisini yalnız hissetmemesi açısından. Akşam geldiğiniz zamanki ilgi yeterli olacaktır. Forumda alıştırma evreleri vs. yazıyor .. Hayırlısı olsun.

benimde 1 aylık erkek bi kuşum var bende çalışıyorum evde yalnız kalıyor ama hergün işe giderken radyo açıyorum ve faydasını gördüm müzik dinletmeden önce elime gelmiyordu kafese elimi sokunca kacıyordu ama müzik dinlettikten sonra elimi kafese sokuyorum hemen kendisi atlıyo elime :D

Hoşgeldiniz Rabia Hanım. Forum kuralına riayet etmeniz gerekmektedir.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/site...-isim-soyisim-degisikligi-22-15.html#post9083

Yetişkin bir kuş almayın, en fazla 2-2,5 aylık bir yavru alın. Erkek olursa daha iyi olur alışkanlık huyu vs. Ustamızın da dediği gibi kısık bir sesle radyo açabilirsiniz, kendisini yalnız hissetmemesi açısından. Akşam geldiğiniz zamanki ilgi yeterli olacaktır. Forumda alıştırma evreleri vs. yazıyor .. Hayırlısı olsun.

Bende çalışıyorum evde yalnız kalıyordu akşama kadar ama akşam eve geldiğimde kapının sesini duyunca çıldırıyodu, ne yemek yedirirdi ne rahat bırakırdı. Akşama kadar yalnız kaldığından akşamları üzerimden ayrılmazdı.

Bende kuş almayı düşünüorm ve aynı şekilde bende sabahları evde değilm . Bu konu hakkında tek bilgiyi burdan bulabildim umarım sabah müzik açmak işe yarar. Birde , ben eskiden bir kuş beslemiştim ve 4 ay kadar yaşayabildi. Çok fazla avcumuza almıştık. SAKIN bunu yapmayın. Yeni kuşumada yepyeni bilgilerimle devam edicem.. Bir çok yerden araştırdım ve 2,2.5 aylık bi yavru mubiş alırsanız daha çabuk alışır. Ayrıca adığınız ilk günden kuşunuzun eğitimine başlayabilirsiniz :) Kuş eğitimi hakkında internette bi çok bilgi bulunuyo umarım işe yarar.. :p MUTLUU VE KUŞLUU Bİ HAYAT DİLEĞİYLE :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri