Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu almak istiyorum amaa...

FurkanUysal

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar hayatımda ilk defa kuş bakacagım. İnanın 2 aydan beri araştırmadğım site kalmamıştır ama araştırdıkça içimde de korkular olmuyor değil..Benim belli başlı bazı sorularım var bunlara bu sitede cevap alabilirsem hemen gidip kus alacagım.
Öncelikle kusuma cok iyi bakacagım. onunla ilgilenecegim yemini suyunu pisligini vs hiç bıkmadan yapacagım ilgilenecegim konusmasından evde gezinmesine kadar herseyi yapacagım. tek kus almayı planlıyorum. benim korkum sadece ölmesi... çünkü ölürse çok üzülürüm. bir de gece ses yapar mı bu iki sorunun cevabını alırsam çok sevirnirim simdiden tesekkürler :)

Ölüm Allahın emri
onu göze al
bunu uzatmak
yada kısaltmak
senin elinde değil
fakat sen kuşa
iyi bakarsan onun
sağlıklı bi ömür
yaşamasını sağlarsın
gece karanlıkta ötmezler
korkma
yavru erkek al
tavsiyem

Geceleri çok büyük bir ihtimal ses yapmaz ama sabah güneş doğumunda başlar ötmeye hele bide dışardan kuş sesi duyarsa yandınız. Ölme konusunda çok sıkıntı oaz nasilsa evde bakicaksin rüzgar yok soğuk yok eğer gerçekten sevebilecegine inaniyorsan zaten aranizda bir bağ oluşacaktır ölmez durdum yere kuş ilgilenilmezse intihar bile edebilir .

tabiki ölüm Allahın emri,lakin iyi bakmamız lazım çünkü onun tek bir arkadaşı var oda biziz. ben arastırdıgım yerlerde yavru disi alın diyorlardı konusması falan daha kolay oluyormus dogrumu?

Gece ses yapmaz karanIikta hiç ötmez heIe tek kuş asIa ötmez iyi bakarsan 10 15 sene arasi yaşiyoIar öIüm aIIahin emri egiteceksen konuşturacaksan kesinIikIe üreticiden yeni yeme düşmüş 30 günIük yavru aI ve kuşu eve getirdinde üstüne hiç gitme o kendisi sana 3 4 gün içinde güvenecek yanaşmaya basIicaktir egitmek isteyenIerin en büyük hatasi kuşu egitecem diye çok üstüne gidiyoIar kuşta korkuyo bu beni yiyecekmi öIdürecekmi amacı ne hesabi .) sakın egitgecem diye kuşu bunaItma özgür birak o sana yakIasacak güvendikce sonra hiç bisey yapmana gerek yok kafandan omzundan eIinden ayriImaz..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:57 -->-> Daha önceki mesaj 23:56 --

Dişi kuş çok zor konuşur kesinIikIe erkek aI

tamam arkadaslar kusu aldıgımda paylasacagım insallah cok tesekkürler. simdi sırada üretici bulmak var. petshoplardan falan almayın diyorlar

Petshoptan aIma sakın üreticiden yeni yeme düşmüş 30 günIük erkek yavru aI hem üreticiIerin kuşIari sagIikIi oIur petshop geneIde hasta kuş çok hemde sana 4 ayIik kuşu 1 ayIik diye verir..

tamam kardeşim çok teşekkürler. üretici bulmakda şimdi sıra

Nerde oturuyosun forumda üretici çok

Forumda üretici çok heleki büyükşehirdeysen :) nerede olduğunu nasıl bir kuş istediğini yaz onlar sana ulaşır tel bırakırlar.Umarım istediğini bulursun ama sabırlı ol sakın petshoptan alma

öncelikle iyi bakarsan gayet sağlıklı olursa senden kaynaklanan hata olmaz almadan önce kuşun foto ve fiyatını bize gösterirsen daha iyi yardımcı oluruz bence erkek ve 1-2 aylık tanıdık üretimciden almanı tavsiye ederim :)

Geri