petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu almak istiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Büşra Beşer tarafından 24 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Büşra Beşer

Büşra Beşer New Member

Beğenileri:
    0
    Uzun zamandır muhabbet kuşu almak istiyorum ama ailem, özellikle de annem salon da istemediği için ancak yatak odama almama izin çıktı. Bende bu konuda kararsız kaldım. Okula gittiğimden evde uzun süre kalamiyorum evde kaldığım sürenin de çoğunda salondayım eğer alırsam kuşum yalnız kalır mı bu onun için kötü bi durum oluşturur mu? Ayrıca kardeşimle aynı odadayiz gece uyunmaz diye de o biraz istemiyor. Gece aynı odada kalsam uyunmaz mi? Gerçekten almak istiyorum ama kuşu da ailemi de üzmek istemiyorum. Lütfen yardımcı olun..:confused: :confused:

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Geceleyin karanlıkta pek sesleri çıkıp uyutmamazlık yapmazlar ama sabah erkenden güneş doğunca hareketlenip ses çıkarmaya başlayınca erkenden uyanmak zorunda kalabilirsiniz.

3. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Yaşın biraz daha ilerlesin öyle al. Böyle hem kuşa eziyet çektirirsin hem de kardeşine.
    Muhabbet kuşları salonda durmalı insanların oturduğu odada bulunmalı yoksa canı sıkılır yabani olur. Ayrıca yatak odasında bulunması sağlıklı değil.

#3 Gizem TÜRKCAN, 24 Şubat 2016
    Son düzenleme: 24 Şubat 2016
  4. akylozan

akylozan Member

Beğenileri:
    5
    Kardeşim her ailede olan durumlar benden söylemesi sen o kuşu eve al getir emin ol bir kaç güne senin kadar benimseyeceklerdir o kuşu çünkü öyle bir şey oluyor ki 1 2 ay için de o kuşta aileden biri gibi oluyor bizim valide de aynı sorunu yaratıyordu şimdi evden o kuş gitse eksiklik hissedeceğini kendi de biliyor öyle alışılıyor yine karar sizin ;)

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence de ailen sana kıyamayıp besleyecektir ancak sen yeterince ilgi gösterebilecekmisin onu yalnızlığa itmeye de hakkımız yok düşüncesindeyim

6. Büşra Beşer

Büşra Beşer New Member

Beğenileri:
    0
    Hepinize çok teşekkür ederimm. :) Ailemi yavaştan ikna etmeye başladım alicam inşaallah. Aldıktan sonra da artık sorularim olur size tekrar teşekkürlerr:) :)

#6 Büşra Beşer, 25 Şubat 2016
    Son düzenleme: 25 Şubat 2016
  7. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Büşra kardeşim uyumada sorun olmaz karanlıkta hiç sesleri çıkmaz ama bence kuş ile yeterince ilgilenemeyeceksen alma derim bir de annenin pek gönlü yok gibi üzme annecigini .

8. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Yatak odasında muhabbet kuşu beslenmez. Salonda beslemeyi annene ikna et öyle al yoksa kuş ilgisizlikten/sessizlikten sıkılır. Yaşınız küçük olduğu için bir hevesle alıyorsunuz sonra ilgilenmiyorsunuz ne yazık ki. Böyle önyargılı konuşuyorum kusura bakma ama daha yeni kuzenimin muhabbet kuşu öldü. İlk başlarda bir hevesle aldırıp ilgi göstermiş sonra hayvanın yüzüne bile bakmamış. Küçük olsa da onlar da can taşıyorlar ve OYUNCAK DEĞİLLER!

#8 Gizem TÜRKCAN, 25 Şubat 2016
    Son düzenleme: 25 Şubat 2016
  9. Büşra Beşer

Büşra Beşer New Member

Beğenileri:
    0
    Evet haklısınız zaten ailemle birlikte bakmaya karar verdik ben yokken annem ilgilenecek. Iciniz rahat olsun. Herşey için teşekkürler

10. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Yanağında siyah benekli olanlardan al. Onlar cana daha yakın oluyor.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş