Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu almak istiyorum

Büşra Beşer

Yeni Üye
Uzun zamandır muhabbet kuşu almak istiyorum ama ailem, özellikle de annem salon da istemediği için ancak yatak odama almama izin çıktı. Bende bu konuda kararsız kaldım. Okula gittiğimden evde uzun süre kalamiyorum evde kaldığım sürenin de çoğunda salondayım eğer alırsam kuşum yalnız kalır mı bu onun için kötü bi durum oluşturur mu? Ayrıca kardeşimle aynı odadayiz gece uyunmaz diye de o biraz istemiyor. Gece aynı odada kalsam uyunmaz mi? Gerçekten almak istiyorum ama kuşu da ailemi de üzmek istemiyorum. Lütfen yardımcı olun..:confused: :confused:

Geceleyin karanlıkta pek sesleri çıkıp uyutmamazlık yapmazlar ama sabah erkenden güneş doğunca hareketlenip ses çıkarmaya başlayınca erkenden uyanmak zorunda kalabilirsiniz.

Yaşın biraz daha ilerlesin öyle al. Böyle hem kuşa eziyet çektirirsin hem de kardeşine.
Muhabbet kuşları salonda durmalı insanların oturduğu odada bulunmalı yoksa canı sıkılır yabani olur. Ayrıca yatak odasında bulunması sağlıklı değil.

Son düzenleme:
Kardeşim her ailede olan durumlar benden söylemesi sen o kuşu eve al getir emin ol bir kaç güne senin kadar benimseyeceklerdir o kuşu çünkü öyle bir şey oluyor ki 1 2 ay için de o kuşta aileden biri gibi oluyor bizim valide de aynı sorunu yaratıyordu şimdi evden o kuş gitse eksiklik hissedeceğini kendi de biliyor öyle alışılıyor yine karar sizin ;)

Bence de ailen sana kıyamayıp besleyecektir ancak sen yeterince ilgi gösterebilecekmisin onu yalnızlığa itmeye de hakkımız yok düşüncesindeyim

Hepinize çok teşekkür ederimm. :) Ailemi yavaştan ikna etmeye başladım alicam inşaallah. Aldıktan sonra da artık sorularim olur size tekrar teşekkürlerr:) :)

Son düzenleme:
Büşra kardeşim uyumada sorun olmaz karanlıkta hiç sesleri çıkmaz ama bence kuş ile yeterince ilgilenemeyeceksen alma derim bir de annenin pek gönlü yok gibi üzme annecigini .

Yatak odasında muhabbet kuşu beslenmez. Salonda beslemeyi annene ikna et öyle al yoksa kuş ilgisizlikten/sessizlikten sıkılır. Yaşınız küçük olduğu için bir hevesle alıyorsunuz sonra ilgilenmiyorsunuz ne yazık ki. Böyle önyargılı konuşuyorum kusura bakma ama daha yeni kuzenimin muhabbet kuşu öldü. İlk başlarda bir hevesle aldırıp ilgi göstermiş sonra hayvanın yüzüne bile bakmamış. Küçük olsa da onlar da can taşıyorlar ve OYUNCAK DEĞİLLER!

Son düzenleme:
Yatak odasında muhabbet kuşu beslenmez. Salonda beslemeyi annene ikna et öyle al yoksa kuş ilgisizlikten/sessizlikten sıkılır. Yaşınız küçük olduğu için bir hevesle alıyorsunuz sonra ilgilenmiyorsunuz ne yazık ki. Böyle önyargılı konuşuyorum kusura bakma ama daha yeni kuzenimin muhabbet kuşu öldü. İlk başlarda bir hevesle aldırıp ilgi göstermiş sonra hayvanın yüzüne bile bakmamış. Küçük olsa da onlar da can taşıyorlar ve OYUNCAK DEĞİLLER!
Evet haklısınız zaten ailemle birlikte bakmaya karar verdik ben yokken annem ilgilenecek. Iciniz rahat olsun. Herşey için teşekkürler

Yanağında siyah benekli olanlardan al. Onlar cana daha yakın oluyor.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri