petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Almayı Düşünüyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fatoş Müezzinoğlu tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Fatoş Müezzinoğlu

Merhaba;

10 yaşındaki yeğenime muhabbet kuşu almayı düşünüyorum. Kendisi kuşlardan biraz ürktüğü için hangi cinsi almalıyım bilemiyorum. Uysal, canayakın ve konuşan cinslerden almak istiyorum.

Sizce bize en uygun muhabbet kuşu türü nedir? Kaç aylık almalıyım? Hangi cins almalıyım?

Teşekkürler vereceğiniz cevaplar için şimdiden.

2. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    merhaba. yerliler ufak sevimli ama çok hareketlidir. keza çekler de öyle fiyat olarak bir sıkıntı olmayacaksa ya show yada ingiliz almanızı öneririm. büyük boyutlarından pek fazla hareket etmiyorlar ve daha uysallar.

3. Fatoş Müezzinoğlu

Hareketli bir kuş olsun. Oyuncu olmasında bir sıkıntı yok :) Ben sadece yabani olan, ısıran, konuşkan olmayan bir kuş istemiyorum.

Araştırıyorum ama çok kafam karıştı. yavru erkek al diyor herkes ama jumbo alma diyor.

4. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    yavru erkek almanız konusu doğru jumbo neden alma diyorlar onu anlamadım. site de mustafa diye bir arkadaş var show yavru büyütüyor ona sorabilirsiniz. birde tahsin bey var yerli bir kuş eğitiyor. ama mizac olarak showlar kaçmıyor insandan. yerliler daha ürkek oluyor

5. Buğra

Buğra Guest

ben yavru yerli eğitiyorum almadan önce banada jumbo alma demıslerdı bende yerli aldım pişmanmıyım değilim tabi şuanda baya bı ilerledik ancak cabuk korkuyorlar jumbolar bu konuda nasıl onu mustafa hocam bılir(jumbo yawru beslyor)

6. Fatoş Müezzinoğlu

jumbolar için yabani oluyor dedi birisi bana. bir de çok pahalı bir tür alamam. o kadar maddi gücüm yok maalesef :/

7. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    jumbo yabani olur diyen arkadaş baya biişin ehliymiş :) evet maddi olarak yüksek fiyatları

8. Fatoş Müezzinoğlu

bir arkadaşım da yeşil dışında bir renk almamamı söyledi. diğerleri kırma oluyormuş ve ömrü az oluyormuş. bu doğru mu?

9. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    bütün yanlış bilgiler arkadaşınız da toplanmış gibi duruyor.

yeşil doğada ki renk kombinasyonudur. diğerleri mutasyona uğramıştır kırmalık renkle olmaz ömürleri de yeşillerle aynıdır.

10. Fatoş Müezzinoğlu

farklı farklı arkadaşlarımdan topladığım bilgiler :)
    çok teşekkürler cevaplarınız için.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. hangi cins muhabbet kuşu almalıyım