Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Arıyorum

• Konbuyu başlatan Mehmet Ali
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet Ali

Guest
Merhaba sayın dostlar.

Antalya'da ikamet ediyorum ve kuşlar konusunda pek bilgiye sahip değilim. Ancak bir kuş yetiştirmek istiyorum.

Muhabbet kuşu olmasını istedim. Tavsiye edeceğiniz ırk ve hangi özelliklere sahip kuşu almalıyım. Tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar.

Dostum kötülemek gibi olmasın ama bana kalırsa pet shoptan alma.

Daha ziyade ev üretimi yapan bir üreticiden al.Özellik olarak yavru olsun sana alışması açısından mesela ben 34 günlükken aldım bize çok bağlı 2 kere kaçıp geri geldi sen düşün :D
Bide ırk olarak 70-85 tl gözden çıkarabiliceksen Jumbo al en kaliteli muhabbet kuşu ırkıdır :)

aradığınızı enkısa süre içerisinde bulursunuz inşallah.kuş için nekadr bi bütçe ayırdınız ona göre bi yorum yapacağım.

arkadaşım en iyi kuş üretim haneden yani ev üretiminden al inşallah en kısa sürede bulursun aradıgın kuşu...

Üretici veya ev üreticisinden almanı tavsiye ederim. Hayvan dükkanlarını tasvip etmiyoruz.
Irk olarak ben yeni başlayacağın için hem de uygun olması açısından sana yerli ırk veya çekoslavak ırkını öneririm. Erkek ve yavru en fazla 2-2,5 aylık olsun ki çabuk alışsın..

Üretici veya ev üreticisinden almanı tavsiye ederim. Hayvan dükkanlarını tasvip etmiyoruz.
Irk olarak ben yeni başlayacağın için hem de uygun olması açısından sana yerli ırk veya çekoslavak ırkını öneririm. Erkek ve yavru en fazla 2-2,5 aylık olsun ki çabuk alışsın..

doğru en iyisi ev üretimi...ben gittim petshop cudan aldım...pek de kuşlardan memnun değilim...bana 2 kuluçka geçirdiler diyor...ama benim kuşlar daha çiftleşmediler bile...iyi anlaşıyorlar ama sanırım eş değiller daha...

doğru en iyisi ev üretimi...ben gittim petshop cudan aldım...pek de kuşlardan memnun değilim...bana 2 kuluçka geçirdiler diyor...ama benim kuşlar daha çiftleşmediler bile...iyi anlaşıyorlar ama sanırım eş değiller daha...

Aman usta gerçekten güvenilmiyor. Ben biraz bırakmıştım kuş işini, şuan elimdeki çifti çok beğendiğimden dayanamadım hayvan dükkanından aldım ama satıp 1 aya kadar adamakıllı bir üreticiden düzgün bir çift alacağım inşAllah.

murat abi sana verelim gzelbi takım dedim gittin dışardan aldın nediyim abi

murat abi sana verelim gzelbi takım dedim gittin dışardan aldın nediyim abi
sorma gökhan aceleye geldi...bir de çocuklar acele ettirdi bana...yoksa senin kuşlardan alırdık...senin kuşlar iyi,bakıcı kuşlar,çok bereketli kuşlar...kuş almak isteyene ilk tavsiyem sensin gökhan...kısmet belki iyi bir takım bende alırım senden...kısmet...

Ben herzamanki gibi cekoslavak yavru 1 aylık alıp yetistirmenizi tavsiye ederim

Arkadaşlar sorun değil 50 - 100 ilk kez yetiştireceğim ama eşim yıllarca muhabbet kuşu bakmış. Hem ona süpriz yapmak istiyorum hemde bende seviyorum kuşları, özellikle güvercinleri. O yüzden bende direk yetiştiriciden almak istiyorum.

gökhan bey elinizde yavru var mı tokat-turhalda oturuyorum otobüsle gönderme imkanınız varmı?

seher hanım özel mesaj attım konu hakkında

Geri