Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Aşırı derecede kaşınma

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
aşırı derecede kaşınıyor kaşınmakdan kuşu sevemiyorum bile bit varsa hangi ilacı kullanmalıyım

Tek kuş varsa ardap pahalı kaçabilir.
Vilmectin alırsın, ensesine tüylerini aralayıp gün aşırı 2 damla yeterli gelir. Toplam 5-6 kür neticesinde bit pire kalmaz.
Vilmectini 3-4 ayda bir koruyucu olarak ta kullanabilirsin. Geçmiş olsun.

ardap önerebilirim , zaten çok bit varsa tüylerinin arasında görebilirsiinz

Tek kuş varsa ardap pahalı kaçabilir.
Vilmectin alırsın, ensesine tüylerini aralayıp gün aşırı 2 damla yeterli gelir. Toplam 5-6 kür neticesinde bit pire kalmaz.
Vilmectini 3-4 ayda bir koruyucu olarak ta kullanabilirsin. Geçmiş olsun.

tek kuş evet pet shopdan mı alıcaz yoksa ezcaneden mi alalım?

Bitler uzun ömürlü yaşayamadığı için kolay kurtulabilirsin. Levent hocanın dediği gibi düzenli olarak kullanırsan, kam emdiklerinde zehirlenirler ve dışarı kaçanlarda kanla beslenemedikleri için kolayca kurtulursun. Öncelikle kafeste kuytu kısımlara bak oralarda bulunabilirler. Kafesin üzerinde beyaz tül veya bez koy karanlıkta 5dk dursun sonra ışığı açıp hemen bak varsa zaten görürsün. Ayrıca kuşunun tüylerinin içine bakarsan görebilirsin.

ayrıca ben aşağıdaki damla ile kurtulmuştum
201204142131_AVIMEC2.png

Son düzenleme:
Bitler uzun ömürlü yaşayamadığı için kolay kurtulabilirsin. Levent hocanın dediği gibi düzenli olarak kullanırsan, kam emdiklerinde zehirlenirler ve dışarı kaçanlarda kanla beslenemedikleri için kolayca kurtulursun. Öncelikle kafeste kuytu kısımlara bak oralarda bulunabilirler. Kafesin üzerinde beyaz tül veya bez koy karanlıkta 5dk dursun sonra ışığı açıp hemen bak varsa zaten görürsün. Ayrıca kuşunun tüylerinin içine bakarsan görebilirsin.

ayrıca ben aşağıdaki damla ile kurtulmuştum
201204142131_AVIMEC2.png

hiç anlamıyorum hocam ya bitlerden ama deniycem

Geri